Ми продовжуємо публікацію серії матеріалів про Вадима Єрмолаєва. Після розслідування « Офшорні щупальця українського «спрута». «Прачечна» Єрмолаєва-Віленського »Пропонуємо Вашій увазі ще більш цікавий опус про нашого героя. Неправильний політичний вибір багатих і дуже багатих цілком може їм відгукнутися в найближчому майбутньому ...
Так сталося з Вадимом Ермолаєвим, який поставив не на ту конячку, хоч ні у кого й не було ніяких сумнівів, що вона прийде першою. З тих пір, як влада в Україні змінилася, дніпропетровський мільйонер Вадим Єрмолаєв дорого платить за зв'язки з Партією регіонів.
Читайте також: Вадим Єрмолаєв як приклад для науки
Для дніпропетровського олігарха Вадима Єрмолаєва, співвласника корпорації «Алеф», все виразніше дзвенять тривожні дзвіночки. Минулого тижня співробітники податкової міліції Дніпропетровської області ліквідували діяльність злочинного угруповання, яке з метою ухилення від сплати податків підробляла документи для оформлення товарів на митниці.
Вадим Єрмолаєв
За інформацією УКРІНФОРМ, група осіб, використовуючи підприємства, що входять до транзитно-конвертаційні групи, підробляла документи, необхідні для митного оформлення товарів (інвойси, технічна документація).
Крім того, зловмисники ввозили з Китаю і Індії товари для сільгосптехніки, будівельні інструменти та побутову хімію в митному режимі «імпорт» за ціною, значно нижчою за ринкову. Оборот центру мінімізації митних платежів за 2014-2016 рр. склав 200 млн грн. На 1,2 млн грн на розрахункових рахунках центру було накладено арешт. Також під час обшуку правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, печатки, мобільний телефон, документацію, побутову хімію, будівельні інструменти та товари для сільгосптехніки загальною вартістю понад 8 млн грн.
Порушено кримінальну справу за ст.212 КК України. Зловмисникам загрожує обмеження волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
У скупому прес-релізі відомства Насирова про Єрмолаєва і його структурах - ні слова. Природно, до «роздрукованого» Госфіску контрабандному «конверту» олігарх може і не мати ніякого відношення. Однак в Дніпрі кожна собака знає, що Вадим Єрмолаєв є королем контрабанди в регіоні. Особливо, що стосується товарів і техніки сельхозхозяйственного і будівельного призначення.
Вадим Єрмолаєв: Роман з контрабандою
Наприклад, будівництво корпорацією «Алеф» в центрі Дніпра відверто клошарского комплексу «Кубометр», стилізованого під нагромадження морських контейнерів, у багатьох городян викликало відчуття дискомфорту. Раніше передбачалося, що на цьому місці з'явиться найвищий будинок і ще один міський символ - 54-поверховий багатофункціональний комплекс «Брама» висотою близько 200 метрів. Але жителям міста гранично чесно пояснили, що у власника комплексу Вадима Єрмолаєва справи йдуть не дуже, і вкладати гроші в ще один дорогий будівельний проект, по крайней мере, зараз, він не буде.
Один з меседжів будівництва компанією Вадима Єрмолаєва «кубометрів» - влада приділяє мало уваги малому і середньому бізнесу, якому не по кишені дорогі площі в «Міст Сіті» та інших ТРЦ. Тому малому бізнесу доводиться тулитися в контейнерах.
«Контейнероград» Єрмолаєва має саме безпосереднє відношення до бізнесу самого забудовника. Морські контейнери відсилають до давню дружбу засновника «Алефа» з колишнім главою української митниці за часів Януковича - Ігорем Калєтніком та нагадують, як мінімум, про кількох скандалах, пов'язаних з контрабандою та заниженням вартості завезених в Україну сільгосптехніки і товарів народного споживання.
Вперше корпорація «Алеф» Вадима Єрмолаєва фігурувала в справі про контрабанду в 2009 році, коли було заведено справу про заниження вартості митних зборів при імпорті 436 одиниць сільгосптехніки. Трактори та інша техніка завозилася України нібито для громадських робіт. На цьому бізнесменові вдалося заощадити 28 млн. Грн., А її виконавцям піти від відповідальності. Покарання за схему мінімізації податків поніс працівник регіональної митниці.
З призначенням на посаду голови Держмитниці Ігоря Калетника робота корпорації «Алеф» по «оптимізації» вартості ввезеного імпорту стала ще більш системною, і не припинялася після революції гідності.
Відомості про це просочилися в ЗМІ в листопаді минулого року, коли на митному посту «Цюрупинськ» Херсонської митниці 33 контейнера з побутовою технікою і підакцизними товарами, завезені з Стамбула теплоходом «Алькор» на адресу ТОВ «Трейд Лімітед», подавалися на оформлення із заниженим нібито в 2-3 рази вагою і з приховуванням реального наповнення.
Недоброзичливці пов'язували теплохід і одержувача товарів з дніпропетровською корпорацією «Алеф», і стверджували що представники Вадима Єрмолаєва давно і грунтовно корумпували співробітників місцевої митниці.
Ввезення морських контейнерів зі Стамбула за такою ж схемою регулярно здійснювався на теплоходах «Алькор» і «Атлас». В результаті, з кожного рейсу бюджет недоотримав мільйони гривень. Так що, контейнери в центрі Дніпра - по суті, не що інше, як пам'ятник бізнесу Вадима Єрмолаєва і його корпорації.
Вадим Єрмолаєв і банкопаду
Окремо варто зупинитися на каламутній історії з «АКТАБАНК», що належить Вадиму Єрмолаєва.
З більш ніж 560 млн. Грн. гарантованих депозитів, розміром до 200 тис. грн., відшкодування яких покладено на ФГВФО, з позикових коштів Фонду вкладникам «АктаБанк» було вже погашено 325 млн. Ще 85 млн. грн. в банк повернули позичальники, а на 75 млн. грн. вдалося реалізувати банківського майна.
Підприємства, що розробляє МОКРЯНСЬКИЙ родовище граніту - II під Запоріжжям. Останній раз його виставляли на торги за 52 млн. Грн. У Дніпрі - цех по виробництву морозива і печива за 8,6 млн. При його заставною вартістю понад 15 млн. У заставі у «АктаБанк» виявився колишній Будинок культури імені Ілліча на пр. Нігоян Сергій Гагікович, площею 19 тис. Кв. метрів. Будівля ДК в останні роки використовувалося, як склад, і давно потребує ремонту. Продати його хочуть мінімум за 4,3 млн. Грн. У Житомирській області на торги виставлені 5 комбайнів John Deere, 12 тракторів і інша сільгосптехніка (всього 24 одиниці) на загальну суму 4,8 млн. Грн.
Деякі кредити бралися під різношерсте обладнання, нерухомість і техніку, розміщені в різних регіонах. Продати їх одним лотом - нереально, так само, як і беззаставні вимоги за кредитами фізичних осіб.
Тому у ФГВФО явно не вийде повернути велику частину грошей, вже виплачених вкладникам «АктаБанк». Фактично, борги за бізнесмена повернули українські платники податків.
Рішення ввести в «АктаБанк» тимчасову адміністрацію було прийнято правлінням НБУ у вересні 2014 року, а вже 17 січня 2015 року було розпочато ліквідаційну процедуру. Ведення тимчасової адміністрації передували перевірки НБУ, призупинення валютних операцій і заборона на залучення депозитів. Як стверджували представники Нацбанку, співробітники «АктаБанк» зберігали не в повному обсязі паспортні дані клієнтів, в тому числі тих, яким видавалися великі суми у валюті.
«За 2012-2013 р і 4 місяці 2014 року абоненти ПАТ« АктаБанк »- фізичні особи отримали зі своїх поточних рахунків готівкові кошти в іноземній валюті на суму, яка в гривневому еквіваленті перевищує 65 млрд грн», - йдеться в розпорядженні НБУ № 29 -р від 22 травня 2014 р за фактом, за 2013 рік через «АктаБанк» було переведено у готівку близько 10% всієї іноземної валюти, виданої українськими банками. Однак, рятувати свою «миття» Вадим Єрмолаєв не захотів, тому, що розумів: при новій владі таких можливостей у банку вже не буде.
Є у бізнесмена ще один банк - небезпроблемний Versobank В Естоніі. У 2012 році під назвою Marfin Popular Bank він був куплений у Cyprus Popular Bank Public Co Ltd, після чого був перейменований. Контрольний пакет Versobank належить компанії «Укрсельхозпром», що входить до складу корпорації «Алеф».
Основна спеціалізація цього банку - створення і обслуговування офшорних компаній. Банк відкрито пропонує послуги по оптимізації оподаткування, і в нинішньому році його латвійський філія був викритий в фіктивних операціях.
Роком раніше цей банк засвітився як «відмивальна» контора топ-менеджерів української компанії «Укрінмаш», що входить до складу держконцерну «Укроборонпром». «Укрінмаш» перерахував близько $ 2 млн. На рахунку в Versobank AS британської офшорної компанії Fuerteventura Inter LP за «агентські послуги», нібито надані при постачанні в ОАЕ боєприпасів з українських арсеналів. Хоча в НАБУ стверджували, що ніяких послуг британська «офшорка» не надавала.
На долю Versobank AS ми зупинимося докладніше в наступній публікації (забігаючи наперед відзначимо, що під цей банк зараз активно копають компетентні органи Латвії та Естонії). А поки підведемо підсумки.
Судячи з усього, Вадиму Єрмолаєва будуть ще не один рік згадувати наслідки політичного вибору на користь Партії Регіонів, знайомство і співробітництво зі злочинною клікою Януковича. Можливості бізнесмена в Україні помітно звузилися. Нинішнє банківське законодавство дає можливість звертати борги установи на його власників. Тому ми напевно ще станемо свідками гучних подій навколо активів корпорації «Алеф».
Бізнес групи Єрмолаєва дуже диверсифікований і налічує майже два десятка напрямків - від сільгоспвиробництва і зберігання зерна ( «Грейнфілд-А»), поставки техніки аграріям (ТД «Армада»), виробництва упаковки ( «Луна-Пак») дистрибуції вина ( «Алеф- Віналь ») до управління торговими центрами (« Міст-Сіті »,« Босфор »,« Каскад-Плаза »в Дніпрі) і об'єктами в інших містах (« Алеф-Істейт »), а також виробництва нержавіючих і титанових труб (« Оскар » ) і нафтогазового і сільгоспобладнання (ПАТ «Днепрполімермаш»). При цьому частина активів свого часу були, що називається, «відтиснуті» у держави. І при бажанні влади можуть Ермолаєву це пригадати.