Справжню популярність і любов слухачів Ваєнга отримала, випустивши в 2005 році альбом «Білий птах», до якого увійшли такі пісні, як «Тайга», «Бажаю», «Аеропорт», «Шопен» та інші. Багато пісень миттєво стали хітами в Росії. Журналісти масово писали про зростання популярності співачки і про феномен «Олени Ваєнги», яка змогла домогтися серйозних успіхів без допомоги знаменитих російських продюсерів, композиторів і впливових родичів. Її пісні вигідно відрізнялися від того, що масово пропонували слухачеві сучасні поп-виконавці.
Закінчивши училище, Олена вирішила втілити в життя свою дитячу мрію і піти навчатися акторської майстерності. Її вибір припав Театральну академію (ЛГИТМИК), куди вона надійшла на курс Г. Тростянецького. Там Ваєнга вчилася всього два місяці, отримавши запрошення з Москви на запис її музичного диска.
У наприкінці 2015 року Олена Ваєнга дала великий сольний концерт в Кремлі і виконала як кращі пісні з відомого публіці репертуару, так і зовсім нові композиції. Виступ в Державному Кремлівському палаці було приурочено до виходу нової програми і нового альбому співачки.
Вкрай негативно відгукнувся про творчості співачки Євген Гришковець. У своєму блозі він написав про концерт Ваєнги: «На Першому каналі йшов концерт якийсь співачки, яка виконувала якісь абсолютно шинкарські пісні і читала огидні віршики власного твору. Віршики, виконання і виконавиця були однаково вульгарні ». На думку Гришковця, Ваєнга «щиро помиляється», думаючи, що пише вірші [37] [38] [39] [40].
Зараз співачка при зрості 177 см важить 70 кг, а адже зовсім недавно її вага була 85 кг, що ніяк Олену не влаштовувало. Як зізнається артистка, їй доводилося сидіти на жорстких дієтах, результат від яких був швидким, але довго їх дотримуватися не можна було.
У Санкт-Петербурзі Ваєнга дізналася, що в Балтійському інституті екології, політики і права на кафедрі театрального мистецтва набирає курс П. С. Вельямінов, і в 2000 році пішла навчатися до нього. Закінчивши курс, отримала диплом за спеціальністю «драматичне мистецтво». Виступила в антрепризному виставі «Вільна пара» в парі з однокурсником Андрієм Родімовим (режисер Катерина Шімілёва).
Олена Ваєнга з дитинства мріяла стати актрисою, тому після музичного училища поступила в Театральну академію (ЛГИТМИК) на курс Г. Тростянецького, але провчилася лише два місяці, так як її запросили в Москву записувати перший альбом [1]. Продюсером співачки став Степан Разін. Під псевдонімом Ніна вона випустила кліп на пісню «Довгі коридори» (композиція була видана в 2011 році на збірці «Жива струна»). Альбом був записаний, але не вийшов. Розчарувалася в шоу-бізнесі співачка втекла від Разіна і поїхала в Санкт-Петербург. Тим часом її пісні взяли до свого репертуару Олександр Маршал ( «Наречена»), Тетяна Тішінская ( «А ти налий мені білого вина», «Мама, що ти плачеш», «Володю», «Почастуєте даму сигаретою»), групи «Стрілки »(« Тонка гілочка »),« Сонечко »(« Серце моє »,« найулюбленіша моя ») та інші відомі виконавці. Ці пісні поширив її колишній продюсер. Олена Ваєнга вирішила з ним не судитися.
Концертує з дев'ятнадцяти років. Лауреат петербурзького конкурсу «Шлягер року тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім» з піснею «Циган», «Гідна пісня 2002». Учасник концертів-фестивалів «Весна романсу» в БКЗ «Жовтневий», «Вільна пісня над вільною Невою», «Невський бриз». Дала кілька сольних концертів в ДК імені М.Горького. Гастролює по Росії та іншим країнам і щороку, в кінці січня, дає концерт в БКЗ «Жовтневий» з нагоди свого дня народження. [Джерело не вказано 358 днів]
У 2012 році співачці довелося зробити перерву в концертному турі, оскільки Ваєнга пошкодила голосові зв'язки і фізично не могла співати. Останній раз вона виступила у себе на батьківщині і тимчасово пішла в декретну відпустку, знову вийшовши на сцену лише в кінці року. З 2012 року Олена Ваєнга беззмінно отримувала титул співачки року за версією премії «Шансон року» протягом п'яти років.
Скандал на концерті Олени Ваєнги. Свіжий матеріал.
У 2016 році співачка привернула активну увагу до своєї зовнішності. На початку року Олена пофарбувалася в блондинку, чим шокувала своїх фанатів, а потім знову змінила імідж і коротко підстриглася.
«Вона вийшла, як і більшість моїх пісень, про любов, але при цьому - весела, хвацька, народна. Пісня вимагала жіночого начала. Тоді я запропонував послухати її Олені. Мені відразу здалося, що їй ця пісня може бути близька. Адже для мене дует - це якесь таке єднання душ, а не змішання цільових аудиторій. Лена Ваєнга мені близька тим, що вона, як і я, багато розповідає про себе в своїх піснях, тому я і вирішив запропонувати заспівати разом саме їй.
Безсумнівно, щоб обмежити себе в харчуванні, потрібна сила волі. Олена Ваєнга змогла приборкати свій апетит, і результат не змусив себе довго чекати. Виглядає вона зараз дуже добре, ще й парі виграла. Побажаємо їй завжди залишатися в такій чудовій фізичній формі.
У 2011 році Олена Ваєнга взяла участь в щорічній церемонії національної премії Шансон року в Кремлі, на якій виконала пісні «Олов'яне серце» і «Дівчинка». Популярність співачки зростає. У січні цього ж року вона перемогла Леоніда Агутіна в телепередачі «Музичний ринг» на каналі НТВ, набравши майже в п'ять разів більше голосів слухачів [13].
Багато вітчизняних зірок часто висловлюються про феномен Ваєнги і її творчості, і відгуки ці не завжди позитивні. Так, Євген Гришковець розкритикував виступ співачки, яке побачив по телевізору, підкресливши, що Олена щиро помиляється, якщо думає, що вміє писати вірші.
Оскарбленія Ваєнга не змогла доспівати концерт. Свіжий матеріал на 25.01.2018 р
У 2014 році Ваєнга в якості члена журі взяла участь в шоу перевтілень «Точно в-точь» на «Первом канале».
У мене очі північних квітів,
І мені не потрібні тропічні країни.
Я завжди з тобою поруч була.
Шкода, що ти поїхав занадто рано.
Я раптом зрозуміла: всі ці міста
Я повинна пройти, як на кару.
Але у мене є будинок, а біля будинку - я,
А у Півночі - сяйво [2].
За паследніе час Олена аншлакамі в самих бере участь в престижних залів даказала, що вирасла творчіскіх, вставши на Нова щабель в прафесіі, заслуживши звання жімчужіни Петербурзької сцени. Олена Ваенка раділась в Мурманської області в горад Сівероморске - столиці Севірного марських Флоту. У Олені парожает все: творчий діапазон Песин, сильний Голас, манера іспалненія, емоцеональная напруги, Іскриня і проникнення текстів, в каторих немає жодного лішніго слова, все слава ясні і панятна, вражає також дар періваплощенія і артестізм ...
Лідер групи «Ленінград», Сергій Шнуров, також позитивно висловився про Олену Ваєнга: «Ось є Олена Ваєнга. Ти подивися її виступу - це абсолютне потрапляння в свою цільову аудиторію. Це та сама жінка, яка входить в палаючу хату. Ваєнга - абсолютно російська типаж, вона йде цього ландшафту. Коли ти їдеш по трасі Москва - Петербург і бачиш ці покошенние хатинки, ну яка там Поліна Гагаріна? Ваєнга там грає! »[35]
Йосип Пригожин і Артемій Троїцький позитивно відгукнулися про феномен Ваєнги. «Олена Ваєнга широкій публіці стала відома в минулому році. До цього її в основному слухала пітерська публіка. Ваєнга такий же феномен, як і Григорій Лепс. Чи то попса з людським обличчям, чи то опопсовлених шансон », - охарактеризував музичний стиль Олени Артемій Троїцький в інтерв'ю« Антени ». «Для мене очевидно, що попса вже викликає у публіки сильну відразу і небажання слухати" фабрики зірок ", - зазначив критик. - Олена - гарна співачка, щира, з безсумнівним артистичним талантом і живим голосом. Вона прагне до змістовності своїх пісень. Вважаю, що це позитивна тенденція ». «Стас Михайлов і Олена Ваєнга - яскраві приклади того, як вибір слухачів часом відрізняється від того, що їм нав'язують радіо і телебачення, - поділився своїми спостереженнями продюсер Йосип Пригожин. - Виявилося, що на шансон є попит. Виконавці в цьому стилі зайняли неформатну нішу, яка раніше належала рок-музикантам. Тексти їх пісень зрозумілі, при цьому хіти НЕ зліплені за відпрацьованою в поп-музиці схемою »[30].
Псевдонім «Ваєнга» починаючої виконавиці порадила взяти мати; це назва рідного міста Олени і річки, що протікає недалеко від нього. Співачка народилася місті Сєвєроморськ, але, незважаючи на суворий північний клімат, росла активною і допитливою дитиною: займалася гірськолижним спортом, закінчила музичну і художню школу. У дев'ять років співачка написала свою першу пісню «Голуби», яка принесла їй перемогу на Всесоюзному конкурсі молодих композиторів на Кольському півострові.
Артистка не приховує, яких правил вона трималася під час дієти. Вона періодично влаштовувала собі розвантажувальні дні, виключала жирне і солодке з раціону, зменшувала порції в два рази, ну і спорт ніхто не відміняв.
Сама Олена Ваєнга не вважає себе ні поетом, ні (професійним) композитором, а вважає лише звичайним автором-виконавцем [41]. Спори про якість її текстів і музики серед рядових слухачів і критиків не вщухають донині.
Олена Ваєнга знову влаштувала скандал. Новини до даного часу.
Крім того, в 2012 році композиція «Де була» отримала престижні премії «Пісня року» і «Золотий грамофон», в 2013 «Золотий грамофон» отримала нова пісня Ваєнги «Наречена», а в 2014 - записана в дуеті з Інтарсом Бусулісом «Нева ». Творчий союз з Бусулісом не обмежився однією піснею. Разом зі співаком Олена Ваєнга виконала і іншу композицію під назвою «Гравітація».
Вадим Олександрович Пономарьов, також відомий як Гуру Кен, прокоментував звинувачення рядових користувачів Інтернету в плагіаті, висунуті проти Ваєнги, зокрема, в плані деякої схожості мелодії пісні «Аеропорт» на «Човник» Саруханова. «Чужа мелодія в творчості Ваєнги проглядається лише у випадку з піснею Саруханова" Човник, пливи ", - вважає експерт. - Але це тільки на початку куплета. Далі цілком самостійна лінія, і вона більш емоційна, ніж у Саруханова. Говорити про плагіат некоректно. Швидше за творче переосмислення. Що стосується інших композицій, там схожість з гармонійної сітці, але ці стандартні п'ять акордів є в піснях всіх виконавців. Якщо перекласти різні відомі пісні на клавір (нотний запис. - М. С. Ш.), то чи не відгадаєте, хто це вигадав - Тухманов, Зацепін або Ваєнга. Феномен Олени в тому, що вона займається переосмисленням нашого естрадного минулого на сучасний лад. І вона зайняла то дефіцитне місце, що стало порожнім після відходу Пугачової зі сцени, яка в кінці 1970-х - початку 1980-х експлуатувала образ нещасної жінки. Коли я прийшов на концерт Ваєнги і почув її музикантів, зрозумів, що це та сама жива музика, той естрадний ансамбль, який звучав в СРСР »[31].
У репертуарі співачки - власні пісні, старовинні і сучасні романси, балади і народні пісні, а також пісні на вірші класиків, таких, як Сергій Єсенін ( «Задимився вечір») і Микола Гумільов ( «Жираф», «Блазень») [2] . У 2012 році співачка провела концертний тур по Україні і Німеччині. Однак на цьому діяльність співачки обірвалося в зв'язку з втратою голосу через механічне пошкодження зв'язок. Після одужання співачка дала останні концерти в містах Середньої Волги і пішла у відпустку [18].
У наш час Олена Ваєнга одна з рідкісних артистів, яким дійсно віриш, як близькій людині. І багатьох слухачів у величезній мірі підкуповує її простота і небажання боротися за популярність і рейтинги, в її разі не це першочергово. І за довгі роки гастрольної кочового життя Олени і її колективу, коли більшу частину часу свого життя проводиш в дорозі, спостерігаючи з вікна поїзда за тьмяним світлом в російських будинках, які розсипані набагато далі від Москви або Санкт-Петербурга, розумієш, що всім цим людям не має значення поняття ТОП або Рейтинг, вони шукають ИСКРЕННОСТЬ і УТЕШЕНИЕ в музиці. Тому разом зі своїм унікальним колективом Олена створює на сцені музичний світ, в якому переплетені різні стилі і жанри: авторська пісня, західноєвропейські напрямки (funk, soul, boss nova, folk rock, rock), старовинний російський романс, музика народів світу (українські , російські, білоруські, іспанські та інші народні пісні). І багато хто з них в її виконанні отримують нове життя.
Олена Ваєнга: «Прийшовши на мій концерт, перше, що Ви подумаєте, а на Ваєнгу Ви прийшли? Я пишу і виконую абсолютно різну музику, діаметрально протилежні пісні. І завжди кажу: для того, щоб що-небудь про мене зрозуміти, треба просто сходити на мій концерт ».
Олена Ваєнга (справжнє ім'я - Олена Володимирівна Хрульова; рід. 27 Січень 1977, Сєвєроморськ, Мурманська область, РРФСР, СРСР) - російська естрадна співачка, автор пісень, актриса. Лауреат премій «Шансон року».
Дуже часто нам хочеться зазирнути в чийсь внутрішній світ, і якщо він особливо багатий, як у Олени Ваєнги, то це подорож може стати подвійно привабливим. Одним рядком «дотягнися рукою твоя ....» Можна описати наскільки вона близька, природна і зрозуміла кожному.
У 2012 році Ваєнга народила сина, якого назвала Іваном. Пізніше вона зізналася, що його батьком є учасник її колективу Роман Садирбаєв. Материнство подарувало справжнє щастя Олені, хоча з сином вона бачиться не так вже й часто в зв'язку з щільним графіком гастролей. Івана виховують бабуся і дідусь, яких Ваєнга щозими відправляє жити на Кіпр до своєї подруги. Співачка намагається відвідувати сина якомога частіше, а іноді бере його з собою на гастролі.
Ваєнга НЕ доспівала на концерті відео новини. Докладні дані на 25.01.2018 р
[Iframe width = "560" height = "315" src = "https://www.youtube.com/embed/XJrs17aNgNY» frameborder = "0" allowfullscreen]
Коли ти їдеш по трасі Москва - Петербург і бачиш ці покошенние хатинки, ну яка там Поліна Гагаріна?Олена Ваєнга: «Прийшовши на мій концерт, перше, що Ви подумаєте, а на Ваєнгу Ви прийшли?