Валерій Леонтьєв - Дмитру Хворостовського: Боляче, що твоє життя виявилася так нещадно коротка

Гігант оперної сцени. Його більше нема. Два з половиною роки боротьби з раком. Лікарі давали йому 18 місяців, але він не здавався, не дивлячись на смертний вирок. Він виступав на кращих сценах світу, його обожнювали, їм захоплювалися, їм милувалися. У Росії їм нескінченно і безумовно пишалися. Він говорив на декількох мовах, у нього була дружина іноземка, він жив за кордоном, але похований буде на батьківщині. Його прах поховають у столиці Росії і в рідній Сибіру. Напевно, таке станеться вперше. Дмитро Хворостовський був нерозривно пов'язаний зі своєю малою батьківщиною. Перемагаючи важку хворобу, він встиг повернутись до Красноярська, щоб попрощатися. Через шість місяців його не стало. В останні дні життя жорстока хвороба безжально забрала його голос. Вмираючи, він не міг говорити, але все розумів і чув. Його дорогоцінний голос, який мільйони його прихильників по всьому світу дізнавалися миттєво, він залишиться. Його оксамитовий баритон буде звучати на тих численних записах його вистав і концертів. Його любили поціновувачі високого мистецтва, його любили прості люди. Найскладніші оперні партії Хворостовського звучали блискуче, старовинні російські романси, вокальні поеми Свиридова він співав як ніхто інший, він змушував зал ридати під час геніального виконання пісень воєнних років ... Його творчість знайшла відгук у серцях мільйонів.

Серед них і Валерій Леонтьєв. Він нескінченно шкодує, що він не встигав говорити йому за життя про те, яким він був безцінним артистом.

Він нескінченно шкодує, що він не встигав говорити йому за життя про те, яким він був безцінним артистом

Нам не вистачає часу для життя ...

«Нам не вистачає часу для життя ... скучила, здзвонитися, вслухатися в слова, доторкнутися душами ... Ми біжимо по колу своєї гастрольного життя, прагнучи встигнути головне - зігріти свою публіку і забуваємо про свої, суто людські стосунки. Ось і у мене ніколи немає часу просто на життя, і тому з Дмитром Хворостовський ми були знайомі лише поверхово. Чи не зідзвонювалися в ночі, не ділилися радощами і печалями, не співали вшити, не пили, не гуляли по картинним галереям, які не обмінювалися враженнями про прочитане. І я навіть не знаю, чи доречно мені публічно говорити про жалі ... величезному жалі про його відхід ... Чи доречно?

Він був харизматичним, наскрізь просоченою звучанням, геніально-нервовим, блискучим виконавцем. І мені сьогодні так шкода, що я просто не встигав говорити йому про це за життя. Нескінченно шкода ... Що ж, цього вже не виправити.

Кажу слідом. Це останнє, що я можу зробити.

Дмитро Хворостовський, нам всім до справжнього душевного трепету боляче від того, що твоє життя виявилася так нещадно коротка ... Але мені втішно від думки, що життя твоє на сцені - і я знаю це! - виявиться набагато довше смерті.

Земля тобі пухом. Вічної тобі музики »- написав Валерій Якович.

Дмитро Олександрович Хворостовський буде похований в Росії. Його прах поховають в на Новодівичому кладовищі в Москві і на малій батьківщині в Красноярську. Попередня дата прощання з артистом - 27 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дмитро Хворостовський перед смертю зумів попрощатися з батьками

Трагічну новина про смерть Дмитра Хворостовського нам підтвердив друг, однодумець і колега Дмитра Хворостовського диригент Костянтин Орбелян. Двадцять років вони працюємо разом. Провели сотні концертів, десятки проектів, записали 23 компакт-диска, безліч телепередач. Це була ціла життя в музиці ( подробиці )

Причина смерті Дмитра Хворостовського: чому співак не зміг перемогти рак мозку

П'ять самих тривожних питань про причини смерті Дмитра Хворостовського ми задали лікарям і вченим. А також з'ясували, наскільки рак мозку загрожує всім сучасним людям (Подробиці)

ДО РЕЧІ

Особисте життя Дмитра Хворостовського: на першому побаченні з дружиною Флоренс вони ліпили пельмені

У 1999-му році Дмитро зустрів співачку Флоренс Іллі. Фактично службовий роман переріс у шлюб, який тривав до останнього подиху артиста. Розповідаємо про особисте життя Дмитра Хворостовського - історію кохання співака і його «Флош», як він називав свою кохану (Подробиці)

Чи доречно?