Вартість навчання в автошколі

  1. За кермо в 15 років: як вчаться на права і їздять в Новій Зеландії
  2. теоретичні заняття
  3. Практичні заняття
  4. Німецька автошкола: як виховують відповідальних водіїв
  5. Автошкольних «піраміда»: нова схема «розлучення» водіїв-учнів

Ми продовжуємо серію публікацій про автошкольних бізнес. В минулій частині ми розповідали, як шахрайські навчальні заклади застосовують схему «фінансової піраміди», і як її розпізнати майбутньому учневі на водія. Тоді ж я наводив цифру 34 000 рублів - саме стільки на початку 2017 року має коштувати навчання, а все, що дешевше - швидше за все, обман. Читачі в цифрі засумнівалися, тому в цій частині буде багато розрахунків. Я розповім, з чого складається ціна навчання, і чому це об'єктивна реальність.

Від редактора:

Автор статті - начальник навчального центру безпеки дорожнього руху одного з петербурзьких вузів. Ми навмисно не пишемо, якого саме, і взагалі не «продаємо» його послуги, щоб у вас не виникало сумнівів в достовірності цифр і ангажованості публікації.

Від автора:

Я завжди ставлю своїм слухачам одне питання: чим відрізняються права від водійського посвідчення? Права даються Конституцією РФ при народженні, а водійське посвідчення - після навчання та складання іспитів. Так що юридично правильний заголовок цієї статті звучав би інакше. Але він виявився б занадто довгим.

І так, ви вирішили відкрити автошколу. Назвемо її «Майбутній водій» і складемо для неї приблизний бізнес-план. У будь-якому такому плані завжди має бути передбачувана кількість клієнтів. Будемо скромні і прикинемо, що в рік зможемо обслуговувати 300 осіб. Це 20 груп по 15 чоловік.

Будемо спиратися на ці цифри - вони, судячи з мого багатому досвіду, цілком відображають реальність. Щоб зрозуміти, скільки попросити грошей з кожного з наших 300 клієнтів, прикинемо свої витрати. І їх буде багато. Дуже багато.

Статті / Історія

За кермо в 15 років: як вчаться на права і їздять в Новій Зеландії

Навчання Ніяких смутних лекцій і обов'язкових дорогущих автошкіл в Новій Зеландії немає. Вивчати правила дорожнього руху можна самостійно за спеціальною літературою, яка продається в ...

08.05.2015

теоретичні заняття

Під навчання теорії нам потрібен навчальний клас площею не менше 50 квадратних метрів. На питання «навіщо так багато» можна легко знайти відповідь, прочитавши актуальний СанПіН для навчальних закладів. 50 «квадратів» - це похідна від норми 2,5 квадратних метра на одного учня і максимальне число слухачів 20 осіб в групі. В середньому їх буде 15, але заповнюваність нерівномірна, тому розрахунок треба робити на 20 осіб з невеликим запасом.

Позмінно клас нам здавати ніхто не буде, тому його нам доведеться знімати повністю. Для розрахунку щомісячних платежів візьмемо 700 рублів за метр. Це дуже невелика сума для Петербурга - скромне приміщення де-небудь на околиці, в корпусі колишнього заводу. Припустимо, там же у нас буде і офіс - відгородитися робоче місце адміністратора який-небудь ширмочкой і все.

Витрати на приміщення:
700 рублів * 50 квадратних метрів * 12 місяців
=
420 000 рублей

Скільки у нас буде теоретичних годин? Наказ №1408 Міністерства освіти та науки передбачає ніяк не менше 134 академічних (по 45 хвилин) годин лекцій. Всі пам'ятають, що груп у нас 20? Значить, сумарно вийде 2 680 годин теоретичних занять. Давайте уявимо, що у нас є абсолютно свята людина, що бажає нести світло знань учням всього лише за 150 рублів на годину. А краще - два таких людини на підробці, для ранкових і вечірніх занять. Інакше, власне, ніяк, тому що одна людина 51 годину в тиждень без відпусток і лікарняних не потягне.

Витрати на викладачів теорії:
2 680 годин * 150 рублів * 1,43
=
574 860 рублів

Витрати на викладачів теорії:   2 680 годин * 150 рублів * 1,43   =   574 860 рублів

Тут допитливий читач може зауважити коефіцієнт 1,43 і поставити резонне питання: що це? Чим негайно видасть в собі людини, що працює за «сіру» або «чорну» зарплату. Може, для вас це буде відкриттям, але в сумі прибуткові податки в Росії складають 43%.

Просто 13% з них традиційно вираховується з суми окладу у вигляді ПДФО, а ще 30% - це всілякі страхові і пенсійні внески, які ніби як і не податки, а «інвестиції» працівників в їх світле пенсійне майбутнє, але ... факт залишається фактом - будь-яку суму «на руки», якщо ви хочете залишитися в правовому полі, потрібно множити на 1,43.

І щоб ви розуміли масштаб зарплат, то при таких розкладах кожен викладач буде отримувати на руки 16 750 рублів на місяць, якщо буде вести 25 годин лекцій на тиждень, вранці або ввечері. Не дуже приваблива сума, чи не так? Будемо сподіватися, що у цих славних людей ще є чим заробити собі на життя в що залишилися годинник.

Поки все це не дуже схоже на надприбутковий бізнес. Але ми тільки почали підраховувати витрати!

Практичні заняття

У минулі часи автошкола могла обійтися парою інструкторів на особистих Жигулях, які тренували учнів на міських вулицях, і у деяких з них це навіть непогано виходило. Тепер все інакше: у автошколи, згідно вже згаданому тут наказом №1408 Міністерства освіти та науки, повинна бути майданчик, та не просто якийсь пустир ... Заасфальтована, площею не менше 0,24 га. Тобто - 2 400 квадратних метрів.

Статті / Історія

Німецька автошкола: як виховують відповідальних водіїв

Добрий день, мене звати Ріната, я автомобільний журналіст і у мене немає водійського посвідчення! Ні, я не катаюся на машині без прав. У мене взагалі немає машини. "Як же так?" - запитаєте ви ...

19.03.2015

Як ви думаєте, чи багато у великих містах таких заасфальтованих майданчиків? І скільки може коштувати шматок землі, що володіє транспортною доступністю? Не трудіться: купити або орендувати на довгий термін таку ділянку просто нереально. Все, що представляло хоч якийсь інтерес, давно розпродано девелоперам під багатоповерхівки.

На щастя, є вже існуючі майданчики, які не треба будувати, асфальтувати, вкладатися в інфраструктуру і так далі. Їх можна орендувати, але на погодинній основі. За моїй практиці, в Петербурзі ціна години «покатушек» на майданчику - 200 рублів. Якщо читачам відомі інші суми, прошу поділитися в коментарях.

Знову дістаємо калькулятор. Звіряємося з наказом Міністерства освіти та науки: на кожного учня потрібно не менше 56 астрономічних годин занять. Не плутайте: астрономічна година - це 60 хвилин, а академічний - 45. Теоретичні заняття вимірюються академічними годинами, а практичні - «звичайними». Але повернемося до витрат.

Звичайно, далеко не всі 56 годин практики - це майданчик. З усієї програми навчання на неї відходить 22 години. І крім того, для зниження витрат ми будемо орендувати майданчик для занять одночасно на двох машинах! Тобто за одну годину оренди ми зможемо «відкатати» двох чоловік. І перемножать будемо нема на 300 учнів, а на 150.

Витрати на оренду майданчика:
200 рублів * 22 години * 150 осіб
=
660 000 рублей

Чимало! Але ми забули про найголовніше - про навчальні машини і інструкторів. Скажу відразу, що якщо в бізнесі ви маєте намір провести не рік і не два, то вигідніше машини не орендувати, а купити у власність. Окупити витрати можна за 2-3 роки постійних занять. Але якщо я включу в нашу кошторис хоча б 450 000 рублей за один 2-річний Логан, то вона відразу ж роздується до неймовірних розмірів. Крім того, нам однієї машини не вистачить - це ви пізніше зрозумієте самі.

Статті / Практика

Автошкольних «піраміда»: нова схема «розлучення» водіїв-учнів

Все, звичайно, відбувається не від хорошого життя. Купівельна спроможність населення все падає і падає, і ось вже солідна частина автошкіл ледь справляється з покриттям витрат на оренду навчальних класів та майданчики. Хтось ...

18.01.2017

Отже, оренда. На щастя, інструктори з водіння зазвичай мають свої автомобілі і морально готові до того, щоб віддати їх на розтерзання учням. Ми могли б зараз навести ще десяток розрахунків вартості зарплати і амортизації майна, а також закласти ціну ТО і бензину ... Але для простоти скажу, що в Петербурзі інструктор на своїй машині за годину бере 450 рублів.

Обмовлюся, що це середня ціна розрахунку заняття з водіння в рамках навчальної програми. Якщо ви у того ж інструктора захочете взяти додаткове заняття, то воно буде коштувати вже 1 000-1 500 рублів за заняття.

Це такий інструкторський all inclusive. Сюди входить все: і паливо, і страховка, і ціна обслуговування, і навіть податки (за умови, що наш інструктор має статус індивідуального підприємця). Якщо ви дипломований інструктор, маєте ІП і готові викладати за меншу суму, не забудьте взяти мої контакти в редакції - нам є що обговорити!

А тепер розрахунки на інструкторів:
450 рублів * 56 годин * 300 учнів
=
7 560 000 рублей

А тепер розрахунки на інструкторів:   450 рублів * 56 годин * 300 учнів   =   7 560 000 рублей

Так-так, 7,5 мільйона рублів за рік піде на оренду машин і зарплату інструкторам. З цієї суми ІП заплатять, знову-таки, податки, поміняють рази 3 за рік зчеплення, заправляться і так далі.

Мало не забув уточнити, що таких інструкторів з ІП ​​та особистими машинами повинно бути 7-8 чоловік, тому що удвох або вп'ятьох навчити 300 осіб по 56 годин нереально. І якщо ви поділіть «божевільну» суму 7,5 мільйона на вісьмох, то вийде, що з урахуванням витрат на утримання авто і податків на руки за підсумком кожен з них буде отримувати тисяч 40-45 на місяць.

Проміжні висновки

Давайте підіб'ємо наші річні витрати:

  • Оренда приміщення під «теорію»: 420 000 рублів.
  • Зарплата викладачем «теорії»: 574 860 рублів.
  • Оренда площадки 660 000 рублей.
  • Оренда машин та зарплата інструкторів 7 560 000 рублей.

Оренда машин та зарплата інструкторів 7 560 000 рублей

Отримуємо 9 214 860 рублів - саме стільки за рік ми повинні будемо витратити на забезпечення навчального процесу. У нас будуть дуже скромні зарплати співробітників, досить тісне приміщення і хитка схема роботи з 7-8 індивідуальними підприємцями, які можуть в самий невідповідний момент знайти більш прибуткове місце, потрапити в аварію, застрягти з довгостроковим ремонтом на автосервісі або взагалі, вибачте, піти в запій. Що теж трапляється.

Так скільки ж потрібно попросити з кожного учня, щоб це окупити? Порахувати неважко - 30 716 рублів «з носа».

Читачі, які уважно читали минулу статтю про «фінансові піраміди», згадають, що раніше я називав суму 34 000 рублей. «Щось не сходиться!» - скажете ви.

Дійсно, ми забули багато важливого. Наприклад, не врахували податок на прибуток (20%) і податок на додану вартість (18%), а також витрати на рекламу, бухгалтерію, адміністратора і багато-багато іншого. Нас з вами, засновників цього підприємства, ми теж залишили за кадром - уявімо собі, що ми - багаті спадкоємці князівського роду або просто власники трьох квартир в центрі міста, дві з яких ми здаємо і на це живемо. А автошколу організувати ми взагалі вирішили з великої і чистої любові до мистецтва.

Фактично, якщо починати цей бізнес «з чистого аркуша», то ви приречені на повний провал - щоб окупитися, вам доведеться вимагати з учнів по 50 000 рублів і більше. Автошкіл, які працюють давно, трохи легше: у багатьох є свої приміщення, свої машини, свої майданчики. Все це треба обслуговувати і ремонтувати, платити зарплати і податки - якось виживати. Про надприбутки, якщо ви хочете залишатися в рамках закону, можна забути відразу - в цій галузі їх немає.

А що, якщо вийти за рамки закону? О, це популярне рішення. У наступній частині я розповім про способи «економії», до яких вдаються керівники автошкіл, бажаючі не розоритися і навіть трохи заробити, не маючи для цього достатніх ресурсів.

Опитування

Чи вірите ви в те, що 30-35 тисяч - об'єктивна ціна навчання?

Всі пам'ятають, що груп у нас 20?
Не дуже приваблива сума, чи не так?
Як же так?
Як ви думаєте, чи багато у великих містах таких заасфальтованих майданчиків?
І скільки може коштувати шматок землі, що володіє транспортною доступністю?
Так скільки ж потрібно попросити з кожного учня, щоб це окупити?
А що, якщо вийти за рамки закону?