- Ювілейні 5 рублів 1991 року
- 5 рублів 1991 року ЛМД
- 5 рублів 1991 року ММД
- 5 рублів 1991 роки без позначення монетного двору
- Червона книга - 5 рублів 1991 року
Рік великих змін і краху радянської імперії приніс і для монет багато нового. У той рік поряд зі старими монетами в обігу з'явилися незвичні кружечки. Новенький десятікопеечнік походив скоріше не на гривеник, а на копійку. З гривеник асоціювався малесенький полтинник 1991 року. Рубль теж не потрясав розмірами. А пятірублёвкі, раніше представлені лише ювілейними гігантами, і десятірублёвкі взагалі здавалися нонсенсом. Так як старі монети залишалися законним платіжним засобом, то варто відзначити ювілейні 5 рублів 1991 року зі Архангельським собором, з пам'ятником Давиду Сасунському і присвячену ювілею Держбанку.
Ювілейні 5 рублів 1991 року
В обіг вони (особливо остання) вже практично не потрапили. Однак великі тиражі не роблять ювілейні пятірублёвкі великою рідкістю. Кожну з трьох монет можна придбати приблизно за чотири умовних одиниці, рівні американського долара.
Нові ж монети немов прибули з іншої країни. Встановлена з 1958 року симетрія реверсу була порушена. Лівий сніп схуд до одного колоска, а правий змінився дубовою гілкою. Але найбільший сюрприз таїв аверс. Вперше за багато років монета держави російського розлучилася з державним гербом. замість величного глобуса, обрамленого колоссям, увитими стрічками, з'явився фрагмент Кремля. Такі зміни (втрата державної символіки), якщо дивитися з точки зору символів, несли для величезної країни невеселі зміни. Хоча околиці СРСР вже тріщали від міжнаціональних конфліктів, середня смуга і Сибір продовжували жити в ілюзії стабільності. Тому грізному попередження мало хто прислухався до. Ще більш символічним виявився помітно зменшився розмір монети всіх номіналів. Рублі немов худнули в порівнянні з цінами, готовими зробити небачений стрибок під час їх лібералізації.
5 рублів 1991 року ЛМД
Отже, зустрічаємо нову пятірублёвку. Вона випущена з немагнітного мідно-нікелевого сплаву. Діаметр на один міліметр не дотягнув до двох з половиною сантиметри. Вага монети становить п'ять грамів з чвертю. Як можна помітити по реверсу, нам вперше з'явилися логотипи монетних дворів. Змахує на візерунковий коло ММД і приплюснутий еліпс ЛМД, згодом трансформувалися в СПМД, що не загубивши форми. Досвідчений нумізмат, невпинно досліджує купи монет того періоду, знає, що з такою купи легко виловити монети обох монетних дворів. Аукціонні проходи для ленінградської п'ятірки Ви можете побачити тут. Логотип ММД зустрічається не так часто, тому в магазинах ціна на 5 рублів 1991 року ММД в кілька разів вище, ніж ЛМД. Вартість 5 рублів 1991 року ММД дивіться теж на нашому сайті .
5 рублів 1991 року ММД
Чи можна якусь із 5 рублів 1991 роки продати дорожче? Так, якщо Вам попадеться гурток без позначення монетного двору. Зникнення логотипу пов'язано зі зношеністю штемпеля. Тому перед нами не різновид, а шлюб. І якщо вивчити монету під сильним збільшенням, то можна розгледіти "останки" логотипу. Однак багато колекціонерів сприймають такий шлюб, як забавну дивину, і готові прикрасити даними зразком свою колекцію.
5 рублів 1991 роки без позначення монетного двору
Пятірублёвка без позначення монетного двору, представлена вище, меркне в порівнянні з монетою, випущеною на чужій заготівлі. Самим рідкісним варіантом є 5 рублів 1991 року, викарбувана не в білому, а жовтому металі. Поки влітку 2013 року на форумі Інтернет-аукціону "Молоток" експерти вели суперечку про автентичність, лот пішов за вісімдесят тисяч рублів, змусивши сперечальників задуматися. Знайдений даний екземпляр в місті Рибінську.
Червона книга - 5 рублів 1991 року
У висновку можна додати, що біметал 1991 року - це не тільки десятірублёвие монети. Цей рік поклав початок цікавої серії "Червона книга". І перші її монети випускалися саме з номіналом 5 рублів. Але треба зазначити, що ці пятірублёвікі спочатку випускалися не для обороту, а для продажу нумізматам відразу по колекційним цінами. Одиничні екземпляри, помічені в торгових мережах, догодили туди по чистому непорозуміння, коли монети чиєїсь колекції, не дивлячись, скидалися в оборот, поряд зі схожими десятчікамі.