Вятка-креатив-2016: післямова

IV Фестиваль студентської реклами та медіакомунікацій Поволжя «Вятка-креатив» став помітною культурною подією в ювілейні дні Кіровської області

Фестиваль як проект

Як і будь-яка сфера творчої діяльності, реклама, зв'язки з громадськістю, медіакомунікацій потребують постійного притоку свіжих і сміливих рішень. У цій індустрії завжди є місце для нових ідей. А їх пошук, бродіння, шліфування зазвичай відбуваються на великих форумах, де збираються досвідчені і нетямущий, амбітні та креативні, успішні і тільки мріють про досягнення слави.

Грудень 2016- го виявився щедрим на фестивалі реклами та зв'язків з громадськістю. Досить назвати головний галузевий форум країни в сфері Public Relations «Дні PR в Москві», що пройшов на майданчику Московської біржі, а також п'ятиденний практикум для маркетологів і рекламістів, організований PR-агентством Арск «Тиждень реклами на В'ятці 2016», і, нарешті, IV Фестиваль студентської реклами та медіакомунікацій Поволжя «Вятка-креатив», який проходив в ВятГУ 8 і 9 грудня і був присвячений 80-річчю Кіровської області.

Синхронізація цих подій, на перший погляд, випадкова. Але тільки на перший погляд. Країна в цілому і вища школа, зокрема, знаходяться в пошуку нестандартних рішень швидкого прориву в різних сферах життя. І в зв'язку з цим роль рекламної галузі, роль креативних індустрій і комунікацій особливо зростає.

Відкриваючи фестиваль, в.о. ректора ВятГУ Валенина Пугач звернув на це увагу:

- Навіщо проводиться фестиваль «Вятка-креатив»? Та тому що це актуально. Ми прекрасно розуміємо, що працювати в старій парадигмі звичайного регіонального вузу, що реалізує стандартні схеми освітньої діяльності, не перспективно. Необхідно змінюватися. Це передбачає більшу - видиму і невидиму - роботу з використанням самих передових медіакоммунікаціонних технологій. Ми хочемо їх застосовувати, ми хочемо їм навчатися. З 2016-му році ВятГУ розробив Програму розвитку і переміг в конкурсі Опорних університетів, який проводило Міністерство освіти і науки, і сьогодні ми реалізуємо цю Програму. Не випадково в ВятГУ створений Центр розвитку місцевих громад, міський та регіональної середовища, покликаний змінювати вуз і регіон на краще. Центр став таким собі штабом взаємодії всередині університету і поза ним. Ми хочемо змінити принципи, на яких традиційно будувалася комунікація вузу з містом, регіоном. На цьому шляху ми усвідомлюємо свою відповідальність за ті позитивні зміни, які повинні відбутися в регіоні. Фестиваль - це своєрідна «школа молодого бійця», коли за короткий термін студенти осягають секрети майбутньої професії. Ми раді, що ВятГУ стає майданчиком обміну досвідом в сфері креативних технологій та комунікацій. Бажаю всім натхнення і успіхів!

Бажаю всім натхнення і успіхів

Фестиваль як спілкування

Фестиваль завжди дає настройку на творчий діалог між практиками і тими, хто майстерності ще тільки вчиться. Якщо учасники конкурсної програми - ключовий опції фестивалю - це студенти ВятГУ (переважно, з Інституту гуманітарних і соціальних наук ), То окружний формат проекту був забезпечений спікерами - відомими в галузі інтегрованих і медіакомунікацій професіоналами з Нижнього Новгорода, Уфи, Чебоксар, Казані. Страновой рівень забезпечила Москва.

Креативний істеблішмент в Кірові представили спікери:

Осовский Максим (Москва) - експерт-практик в області управління організаційними змінами, розвитку бізнесу та побудови взаємовідносин з державними органами. Бізнес-тренер, консультант з формування стратегії і підходу до навчання користувачів SAP. Викладає відкриті і корпоративні програми в провідних вузах та бізнес-школах країни, серед яких - РАНХиГС при Президентові РФ і Британська вища школа дизайну.
Шакірскій Олег (Нижній Новгород) - президент рекламного агентства «С.С.С.Р.», президент Міжнародного фестивалю соціальної реклами «Ми! / We!», Художній керівник Центру культури «Рекорд» (Нижній Новгород). У 2001-2002 рр. - організатор перших фестивалів соціальної реклами в Росії. Останнім часом займається креативом в сфері культури, будучи художнім керівником Центру культури «Рекорд» (Нижній Новгород). Голова журі конкурсу студентських робіт всіх фестивалів «Вятка-креатив».

Іванов Андрій (Чебоксари) - журналіст-аналітик. Кандидат економічних наук. У 2004-2013 роках працював в сфері маркетингу в організаціях IT-сфери і FMSG-сектора. З 2013 року - економічний оглядач окружний інтернет-газети «Правда ПФО».

Кольцова Олена (Москва) - директор з корпоративних комунікацій, НАНОЛЕК. Освіта: лінгвіст-перекладач, MBA (стратегічний маркетинг). Більше 12 років в комунікаціях: PR-менеджер, прес-секретар, менеджер з комунікацій в міжнародних і російських компаніях (фармацевтика, комерційна нерухомість, кінобізнес і ін).

Калініна Євгенія (Москва) - продюсер, PR-директор студії CHIBIS production. Продюсер промоційної кампанії художнього фільму «Джерело», Росія, 2016. Виконавчий продюсер фестивалю відео - «Video and the city». Продюсер документального фільму про сучасний російському дизайні «The modern Russian design». Автор і викладач навчальних курсів "Film making junior» - відео виробництво для дітей.

Габитов Раїс (Уфа) - блогер, громадський діяч, директор комунікаційного агентства R & R.

Осокін Денис (Казань) - письменник, сценарист, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних кінофестивалів та конкурсів, член кіноакадемії країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону і Європейської кіноакадемії. Сценарист фільму «Вівсяники», «Небесні дружини лугових марі» і ін.

Фінальний яскравий акорд поставив Іван Засурский в проекті «Лекції в Політехнічному» , Лекція якого стала кульмінацією фестивалю і вивела його на рівень осмислення вже не просто медіакомунікацій як галузі, але комунікативної культури в науковому дискурсі. Інтеграція проекту в проект, плавний перехід одного в змістовно подібне була задумана організаторами спочатку.

Андрій Іванов (Чебоксари), спікер:

- Я отримав велике задоволення від відвідування вашого заходу і багато дізнався про медіа-життя Кірова. Вважаю свій досвід дуже корисним. Думаю, що приїду до вас ще.

Марія Шерстеннікова (Кіров), член журі:

- Мені було дуже приємно взяти участь в роботі журі фестивалю! Як завжди було багато зустрічей зі старими, добрими друзями, нові знайомства, цікаве, неформальне спілкування, нові думки та ідеї. Дякую організаторам за працю, терпіння і тепле увагу кожному. Буду рада зустрітися знову!

Максим Оссовський (Москва), спікер:

- Велике спасибі! Все чудово! Жодного разу не пошкодував, що приїхав до вас. Думаю, у фестивалю велике майбутнє. Треба тільки розширювати кількість учасників вузів (це моє побажання).

Євгенія Калініна (Москва), член журі, спікер:

- Ваш фестиваль - велика праця і дуже корисна активність, яка повинна обов'язково жити і розвиватися. Видно, що студенти сприймають це як свято. Мені писали відгуки багато хлопців, що їм сподобалися наші лекції. Звичайно, це неймовірно приємно і мотивує розвиватися далі. Спасибі за відмінну організацію всього процесу. Вона на високому рівні.

Фестиваль як культурний продукт

В останні 15 років ми спостерігаємо процес інкорпорування реклами і ЗМІ в культурний простір. Тут доречно згадати історію. Перший фестиваль був підтриманий Фондом «Культурна столиця Поволжя» (2005 рік) в рамках грантового конкурсу проектів Мережевого марафону «Культурні столиці Поволжя - 2005». Четвертий вийшов наймасштабнішим, значущим, резонансним культурною подією для міста і молоді. Його відмінною рисою стало включення великої кількості кіровських ЗМІ в комунікаційне середовище (на позиціях партнерства і / або участі в майстер-класах, лекціях, спілкування під час кавер-вечірки і за її межами).

Показово, що традиційно серед переможців конкурсних робіт студентів-рекламістів і журналістів серед нагороджених виявилися і культурологи - або в минулому (якщо це магістранти 1-го року навчання напряму «Реклама і зв'язки з громадськістю», колишні бакалаври-культурологи) або в сьогоденні. Культурологічне супровід проекту здійснювалося через нову комунікаційну культуру, підключення знань культурних кодів, включення в програму фестивалю Круглого столу «Креатив у сфері культури». Так, ідея, народжена в цілях прикладних (навчальних) завдань, відформованих у вигляді культурного продукту, призначена для впливу на соціум: відеоролики, друкована реклама і т.д. - це творча комора університету. Не випадково, вітаючи переможців на церемонії нагородження, заступник Глави Адміністрації міста Кірова Світлана Шумайлова сказала:

- Кращі відеоролики, дорогі студенти, ми обов'язково покажемо на наших міських заходах і, зокрема, під час новорічних свят на Театральній площі. Тепер ваш культурний продукт - надбання міста.

Чи це не старт-ап? Початок професійного шляху? Вихід з учнівського формату в простір соціуму?

Фестиваль як свято

Фестиваль - особливий жанр. У його підготовці бере участь багато людей. І від того, як спрацює команда, залежить успіх проекту. Командна робота фестивалю «Вятка-креатив» залишила позитивне враження як у гостей, так і у студентів, для яких він власне і був складений. Хочеться сказати всім величезне спасибі на етапі, коли проект завершений. Спасибі Дмитру Донскова, Олені Четверикова, Юлії Колобової, Артему Москвін, Марині Голенок, Ірині Кушовой, Денису Чупрова, Юлії Игошина, Вадиму Тимшин, Марії Садакова-Ільїної, Юлії Фішер, Феліксу Колишніцину, Кирилу Сисолятін, Станіславу Єрмоленко, Глібу Пермінову, Дмитру Ісупова , Георгію Грицук, Іллі Кошкіну, Олексію Костіна, Івану Губіну, Ксенії Ліцаревой, всім викладачам ІГСН за допомогу. І, звичайно, голові оргкомітету фестивалю Валентину Пугачу.

Практично всі відзначили змістовну, цікаву програму.

Наталя Куимова, КТУ-41:

- Ми, культурологи, отримали великий заряд позитиву. Насичена програма і компетентні спікери. Часом, очі розбігалися - хотілося потрапити на всі заходи. Практикуми були ковтком свіжого повітря для творчості!

Софія Пикулева, КТУ-41:

- Спасибо большое за організацію фестивалю! Цікава програма, неформальне спілкування, тренінги - ось що запам'ятається. Можливість спілкування з професіоналами своєї справи та ще компетентний відгук про свій проект розбудило сплячий мозок - терміново захотілося творити і творити!

Олена Кольцова (Москва), спікер:

- Мені так сподобалося ділитися своїми знаннями, що я буду рада, якщо покличете як-небудь до молодих піарникам!

На фестивалі панував дух творчості. Воно завжди несе з собою позитив і надихаюче початок: а що можу зробити я? А де і у кого мені цього навчитися? Ось ті питання, на які фестиваль дав відповіді.

Святкова опція проекту була забезпечена яскравим оригінальним дизайном. Це раз. Як тільки в мережі з'явилася бризкає фарбами афіша , Як пташки по зернятку почали злітати в оргкомітет студентські роботи. В цілому їх набралося 70. Кавер-вечірка в клубі Gaudi посилила свято: музиканти постаралися дати креативного спеку своєю творчістю, прикрасили програму концерту яскраві, оригінальні номери з гала-концерту студентської осені.

Олег Шакірскій (Нижній Новгород), голова журі, спікер:

- Я дуже радий відродженню фестивалю «Вятка-Креатив». Цей фестиваль - унікальне явище для Росії. Це спроба допомогти нашому майбутньому в особі студентів навчитися вчитися мислити самостійно. Смію припустити, що це найскладніше в педагогіці. Можна наповнити студента знаннями. Можна структурувати його мислення. На щастя, сучасні педагогічні методики дозволяють це здійснити в високого ступеня ефективності. Але для того, щоб студент почав мислити самостійно, іншими словами - став особистістю, - потрібно щось ще. Якісь збивання в поточних планомірно процесах. Якщо завгодно, свого роду «джазові імпровізації» в партитурі академічної думки. «Вятка-креатив» і є така джазова імпровізація в педагогічному процесі. Фестиваль допомагає розкріпачити свідомість, побачити нові можливості для самореалізації, запропонувати навколишнього світу щось нетривіальне і отримати відгук від цього самого світу в особі інших студентів, педагогів та запрошених майстрів. І тут головне - встигнути пробудити особистість в студента, поки є такий шанс. Встигнути - або, користуючись співзвуччям з прізвищем беззмінного ідейного натхненника фестивалю Наталії Поспєлова, - встигнути відкрити перед студентами незліченна безліч дверей, за якими відкриваються абсолютно нові, незвідані можливості додатки одержуваних в академічному процесі знань. Знань, які доступні тільки відкритого до їх сприйняття і вільному від штампів свідомості. Моє спостереження за розкріпаченням студентів під час креативного практикуму дозволяє стверджувати, що нехай в останній момент, але і в цьому році знову - поспіли. По крайней мере, в окремо взятому Кірові. Одна з важливих опорних точок в одному з опорних ВНЗ країни - збережена.

Post scriptum

Ще багато не порушених проблем залишилося за кадром фестивалю, наприклад, проблема ув'язки рекламного продукту і його просування, вибудуваної системи комунікацій всередині середовища проживання - щоб не було візуального конфлікту реклами та архітектури, естетичного та етичного, шаблонного і креативного. Зрозуміло, занурення студентів в дизайн-проблематику міста, в конструювання міського способу - завдання виходу на урбаністику, завдання майбутнього. Майбутнього V фестивалю «Вятка-креатив».

Наталя Поспєлова,
Автор проекту,
заступник керівника Центру розвитку ВятГУ

Призи фестивалю:


1. «Всім світом відновимо Спаський собор»
Переможців не виявлено

2. Номінація «Кіров - кращий!»
Переможців не виявлено

3. Номінація «Простіше, ніж здається»

Ні 2 місця
Немає 3 місця

Два перших місця

1 місце:
Анастасія Ермолина, Анна Архипова, Єлизавета Кощеева, Кирило Кузнєцов К., магістранти 1 року навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи: «Відключи очікування»

1 місце:
Анастасія Ермолина, Анна Архипова, Єлизавета Кощеева, Кирило Кузнєцов, магістранти 1 року навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи: «В ногу з часом»

4. Номінація «80-43-му!»

2 і 3 місця немає

1 місце
Наталя Куимова, Софія Пикулева, студенти 4 курсу напряму підготовки «Культурологія» ВятГУ
Назва роботи «80.43 Культурна ретроспектива»

5. «Щастя можна народити»

1 місце:
Анастасія Ермолина, Анна Архипова, Єлизавета Кощеева, Кирило Кузнєцов, магістранти 1 курсу навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи: «Найважливіше рівняння в твоєму житті»

2 місця немає

3 місце:
Марія Преіна, Ксенія Смирнова, студенти 2 курс напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи: «До моменту як ти стала мамою!»

6. Номінація «Город_REKA»

3 місце:
Сюзанна Загребіна, магістрант 2 роки навчання напряму підготовки «Культурологія»,
Тетяна Пластініна, випускниця факультету «Будівництва та архітектури»
Назва роботи: «Вятка Річка»

2 місце:
Анастасія Кібішева, магістрант 1 року навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи: проект «Вятскиє пиріжки»

1 місце:
Анастасія Бельтюкова, магістрант 2 роки навчання напряму підготовки «Культурологія»
Назва роботи: «Душка Крутогорск»: екскурсія, путівник і квест по В'ятці (за мотивами життя і творчості М.Е.Салтикова-Щедріна)

7. Номінація «Твій університет»

3 місце
Анастасія Бабинцева, Олександра Дьоміна, студенти 3 курсу напряму підготовки «Журналістика»
Назва роботи: «Моє напрямок. Журналістика »

3 місце
Марія Матвейчук, Анна Платунова, студент 3 курсу напряму підготовки «Журналістика»
Назва роботи: «Професія інженер»

2 місце
Єлизавета Кощеева, магістрант 1 року навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю»
Назва роботи «Авторський науково-популярний телепроект« Наука в кадрі »

1 місце
Роман Морозов, студент 3 курсу напряму підготовки «Журналістика»
Назва роботи: «Музична студія Артема Кузьміних« Роби в політех »


8. Номінація «Залізний сарафан»

Нагороджується Олексій Фролов (магістрант 2 роки навчання напряму підготовки «Реклама і зв'язки з громадськістю» ВятГУ)
Назва роботи «Наукове життя домашніх тварин»

Спеціальні призи:

1) Краща робота майстер-класу Раїса Габитова «Блогонавтіка. Як придумати і розкрутити успішний образ в мережі? »
Назва роботи: «Робота« kira.vna »»

  1. Матвейчук Марія, група ЖКГ-32
  2. Антошкіна Христина, група ЖКГ-32
  3. Трубіна Наталя, група ЖКГ-32
  4. Печеніціна Уляна, група ЖКГ-32
  5. Бабинцева Анастасія, ЖКГ-31
  6. Лагунова Тетяна, ЖКГ-31
  7. Дьоміна Олександра, ЖКХ-31

2) Спеціальний приз журі фестивалю

Вікторія Єремєєва (подавала на номінацію «Кіров-кращий!»), Студентка 4 курсу напряму підготовки «Образотворче мистецтво»
Назва роботи: «Тітка Валя» магазин валянок

»), Студентка 4 курсу напряму підготовки «Образотворче мистецтво»   Назва роботи: «Тітка Валя» магазин валянок

Чи це не старт-ап?
Початок професійного шляху?
Вихід з учнівського формату в простір соціуму?
Воно завжди несе з собою позитив і надихаюче початок: а що можу зробити я?
А де і у кого мені цього навчитися?
Як придумати і розкрутити успішний образ в мережі?