Біонічне око, віртуальний учитель, Perlan 2: технохіти тижні
Багатообіцяючий прототип біонічного ока
Фото: win-cities.umn.edu
Інженери з Університету Міннесоти досягли прориву в створенні першого реального біонічного ока, який зміг би відновити зір мільйонів людей по всій планеті. Про це повідомляється на сайті університету.
Істотний прогрес був досягнутий в області тривимірного друку цілого ряду фоторецепторів. Побудова прототипу біонічного ока починалося з використання невеликої скляної сфери розміром з людське око. На сферу за допомогою 3D-принтера завдали срібні чорнило. Особливість цієї фарби полягає в тому, що відразу після розпилення вона залишається на місці, а не стікає по вигнутому куполу. Потім вчені використовували напівпровідникові полімерні матеріали для друку фотодіодів, які перетворять світло в електричну енергію.
Весь процес виробництва бионического займає близько години.
Важливим досягненням стало ефективне перетворення сонячного світла в електрику, яка досягла 25 відсотків. Існуючі в даний час напівпровідники мають набагато більшою ефективністю, але вони не можуть бути надруковані безпосередньо на вигнутій поверхні.
В даний час робота вчених зосереджена на вдосконаленні їх технологій і виробництві напівпровідників з більшою ефективністю перетворення, щоб вони могли відповідати біологічним очам.
Наступний етап роботи вчених - друк на полусферической поверхні будь-якого м'якого матеріалу, за механічними властивостями нагадує контактну лінзу. Ще один важливий напрямок - мініатюризація і полегшення конструкції. Після цього можна буде замислюватися над імплантацією роздруківки в реальний очей.