За допомогою звукових хвиль вчені виявили приховане родовище алмазів, в якому зберігається понад чотири мільярди тонн дорогоцінного мінералу.
Дослідники Массачусетського технологічного інституту очолили міжнародний проект з вивчення земної кори. Використання звукових хвиль дозволило виявити діамантове сховище, яке знаходиться на глибині 160 кілометрів під поверхнею планети в підставі КРАТОН. Кратон називають платформи з фундаментом докембрийского періоду. Вони являють собою ядра материків і займають великі частини їх площі (мільйони квадратних кілометрів), сформувавшись у вигляді перевернутих гір. Кратон можуть проникати глибоко в планету (до 321 кілометра).
Алмази утворюються з чистого вуглецю під впливом високих температур і тиску протягом багатьох мільйонів років. Виявлене скупчення поширюється по корінню КРАТОН, які становлять близько 2% древніх скельних утворень. Виходячи з розмірів самих КРАТОН, фахівці вирахували, що там може знаходитися понад чотири мільярди тонн алмазів. Поки вчені повідомляють, що, на жаль, неможливо витягти коштовне каміння на поверхню, оскільки сучасні технології не можуть дозволити пробурити свердловини на таку глибину. Але відкриття показує, що алмаз, можливо, зовсім не є рідкісним мінералом і в геологічному масштабі широко поширений.