Ведучий передач на НТВ «Чудо техніки» та «Їжа жива і мертва» Сергій Малоземов: «Я вірю в науку!»

  1. Матеріали по темі

- Сергій, я, коли готувалася до інтерв'ю, з подивом виявила, що ви закінчили медичну академію. Як вас занесло в журналістику?

- Я народився і виріс в маленькому містечку Челябінській області - Міас. Мої батьки в той час були інженерами і працювали, в тому числі, над проектом «Буран» ( «радянський шатл» - багаторазовий космічний корабель. - Прим. Авт.). Я хотів піти по їх стопах, мене дуже захоплювала техніка. Але в старших класах мені раптом стала подобатися біологія, і я вирішив вступати до медичного вузу в Челябінську. Що і було зроблено. Я вчився, мені все це було цікаво. Але в той же час я якось несподівано заразився світом музичного радіо. У місті віщали «Європа плюс» та кілька інших радіостанцій. І так мені це сподобалося, що я в якості хобі вирішив спробувати влаштуватися туди працювати. Якраз були потрібні ведучі. Я навіть вдома пробував - репетирував з мікрофоном, щось записував, копіював в якійсь мірі радіоведучих. Мене взяли. Так все і почалося.

- Що було потім?

- Я працював ночами і у вихідні, так як ще й вчився. І мене засмоктувало все більше і більше. До закінчення інституту дійшло до того, що я був програмним директором місцевої радіостанції. А вже після переключився на новини, переїхав в Єкатеринбург, де працював у великому холдингу. Мені стало ще цікавіше. У мене не було питання: чи хочу я працювати лікарем? У мене було ось це нове, яке міцно мене захопило. Я став добре заробляти і не залежати від батьків, що теж важливо. А в 2005 році прийшла анкета зі школи Володимира Познера, яка розсилалась тоді за багатьма медійним регіональним компаніям. Добиралася на черговий спеціальний курс. Я відправив свою касету, і мене обрали в якості одного з учнів, яким було надано право місяць жити в Москві і отримувати уроки у Володимира Познера, Світлани Сорокіної, Ірини Кесарська і багатьох інших метрів вітчизняного телебачення.

- Багато чому навчилися?

- Так. Здавалося б - лише місяць, але це дуже багато дало. Знань, емоцій, знайомств, які дозволили мені, згодом поїхати на стажування на НТВ. Цей телеканал для мене був, звичайно, мрія. Я був з дитинства політизованим дитиною, дивився новини з Михайлом Осокіним і Тетяною Міткова, «Намедни» з Леонідом Парфьоновим, «Країна і світ» з Антоном Хрекова і Олексієм Пивоваровим і багато інших передачі. Для мене, звичайно, було щастя потрапити в цю команду.

- Ваше медичну освіту якось допомагає вам у роботі?

- Весь час. Є безліч тем, пов'язаних з нею. Наприклад, коли працював кореспондентом, і виникало щось таке «лікарське», керівництво говорило: «У нас же є Малоземов!» - і мене відправляли абикуди на операцію. Поступово у мене склалася така спеціалізація - науково-технологічна. У 2012 році генеральний директор НТВ - на той момент Володимир Кулістіков - покликав мене і сказав: «Давай це все це розширимо і придумаємо передачу на подібну тематику». І так народилася програма «Чудо техніки».

- Ви самі придумали формат для цієї нової програми?

- Я довго думав: в якому форматі її робити? Як поєднати бажання розповідати про науку, і щоб вона була при цьому рейтинговою програмою? Я вивчив світовий і російський досвід і вирішив робити програму про ті винаходи, які впроваджуються в повсякденне життя. Хотілося, щоб це було наближено до побуту, до життя: розповідь, як новітні знання змінюють світ. Ми постійно шукаємо щось таке, щоб було цікаво і захоплююче дивитися людям, які зовсім не цікавляться наукою. І, на щастя, нам це вдається - утримувати свою глядацьку аудиторію.

З генеральним продюсером телекомпанії НТВ Тимуром Вайнштейном.

- Напевно, у вас вдома багато технічних новинок, і всі вони з'явилися завдяки передачі?

- Спочатку було навіть навпаки. Я за рекомендацією друзів привіз з Америки, куди їздив у відрядження, робот-пилосос. І вдома його протестував. І так мене це вразило, що він став героєм першого випуску передачі «Чудо техніки». І так відбувається безперервно. Мені це подобається, я пробую - і потім це з'являється в програмі.

- З недавнього що вас підкорило?

- Бездротовий пилосос. Ти його заздалегідь заряджати, і далі все дуже зручно. Він добре тримає заряд. А дружина дуже задоволена пристроєм для миття вікон: воно схоже на скребок для автомобіля, але з ефектом всмоктування, і не залишає ніяких розлучень. Тобто в побуті моя професія допомагає. Ну і, звичайно, другий мій проект про їжу теж дуже важливий і дав величезну кількість знань.

- Наскільки я знаю, ви володієте відразу декількома іноземними мовами.

- Я в школі починав з німецького, але зараз це мова, на якому говорю найгірше. Я якось сам поступово освоїв англійську - він другий робочий. Плюс я вже не беру перекладачів і пояснюється в інтерв'ю сам - на італійському, французькому, іспанському.

- Як вчіть?

- У поїздках. Починав кожен раз з того, що читав самовчитель по мові, «причеп», як п'явка, до носіїв мови, якщо вони мені зустрічалися. Я прихильник класичної системи навчання, прямо з алфавіту. Є непогані самовчителі - ще радянських часів. Треба просто дати собі працю. Це прекрасно тренує мозок, розширює кругозір.

- Ви постійно роз'їжджаєте по світу. Як сім'я переносить розлуку з вами?

- Сім'я, звичайно страждає. У мене двоє дітей. Доньці Мар'яні - два з половиною роки, синові Льву - сім, він першокласник. Звичайно, їм потрібна увага обох батьків. Я намагаюся його їм давати. На щастя, всі ці відрядження у нас збудовані супер ефективно. В тому сенсі, що коли ми їдемо на тиждень, ми намагаємося зняти стільки матеріалу, щоб потім його показувати досить довго. Наприклад, змішуємо в одній програмі якийсь епізод з відрядження до Японії, якийсь - з відрядження до Іспанії або Вірменію. І виходить таке враження, що я з поїздок не вилажу. У реальності це все - грамотне планування. Якщо у мене у відрядженні виникає час на «погуляти» - я починаю розуміти, що це «гроші на вітер», що ми могли б ще щось зняти в цей час. Звичайно, операторам зі мною, таким божевільним трудоголіком, не просто. Але, на щастя, у мене склалися з усіма моїми співробітниками хороші відносини. Так що поза сім'єю, поза домом, поза Москви я в цілому проводжу тиждень за два місяці.

- Але навантаження-то за цей короткий проміжок велика?

- Ця напруга, звичайно. У поїздках допомагає те, що я дотримуюся легкого харчування, в основному це овочі. В дорозі не можна переїдати, особливо на ніч. Зате на ранок ти з апетитом добре снідаєш. А це, як каже нам наука, корисно з усіх боків. Другий секрет, як переносити поїздки - мелатонін. Так називається гормон сну, давно випущений в таблетках, у вигляді харчової добавки. До нього немає звикання, його давно дослідили, він безпечний. Мелатонін допомагає заснути в незвичному для себе часовому поясі або в складній обстановці, наприклад в літаку.

- Що нового нам очікувати від передачі «Чудо техніки»?

- Ми хочемо поліпшити той продукт, який у нас є зараз. Наприклад, з нового сезону в програмі «Чудо техніки» з'являється нова сторінка, більш наукова. Називається вона «Таємниці явищ і речей». У ній ми пояснюємо, які фокуси творить з нами наш мозок, з'ясовуємо, як буде змінюватися погода в найближчі роки, що на цю тему говорить наука. Розповідаємо про цікаві реакціях людського тіла. Пояснюємо науково-популярне, чому ми червоніємо, чому чхаємо, ікаем і так далі. Ми постараємося не стати менш розважальними, але при цьому станемо трохи глибше.

- А в програмі «Їжа жива і мертва» що нового плануєте?

- Ми плануємо різні нові кулінарні розслідування. Плюс ще введений такий жанр, як питання від глядачів. Наприклад, чи правда, що, коли ти жуєш селера, то на це витрачається калорій більше, ніж ти від нього отримуєш? Або, чи правда, що якщо ти будеш їсти вівсянку кожен день, то у тебе кальцій вимиється з кісток? Ось ця сфера - все, що стосується їжі і того, як вона на нас впливає - оповита неймовірною кількістю міфів, які переказуються в інтернеті. Стільки брехні і марення! У цьому в усьому цікаво розбиратися. Мені завжди дуже сумно, коли бачиш, що люди не дуже вірять в науку, схильні підозрювати, що нас вічно обманюють. Для мене науковий погляд на світ - це щось таке тверде, на чому я тримаюся. Я вірю в науку!


Матеріали по темі

Чи не стримала слово: Примадонна знову зібралася на гастролі 22.06.2019, 3:40 Культ Пугачової: Примадонна російської сцени відзначила ювілей, який її не старий 15.04.2019, 2:28 Ірина Салтикова мріє заспівати з дочкою дуетом: зірки шоу-бізнесу розкрили всі свої таємниці 27.02.2019, 3:48 Верник, Малахов і Feduk стали самими стильними за версією GQ: в Москві роздали одну з найголовніших 19.02.2019, 3:12 «Мрії збуваються - це точно!»: Співачка Альона Свиридова відкрила формулу свого щастя 12.02.2019, 2:23 Філіп Кіркоров віддав «Золотий грамофон» Іван Урганта 11.12.2018, 2:49 Актриса Марія Миронова: «Моє завдання - виправдати, а не засудити» 01.12.2018, 2:24 Ефір у чверть століття: телеканал НТВ з розмахом відзначив ювілейний день народження 31.10.2018, 2:49 «А вночі мені снилися торти і пельмені»: співачка Катя Лель про розчарування в популярних дієтах 27.10.2018, 2:37 Наталія Варлей: «Працювала під куполом цирку, незважаючи на страх висоти!» 03.10.2018, 2:44 Російська Надійка проти Барбі: артистка Бабкіна відкрила свій музей ляльок 02.10.2018, 2:01

показати ще

Як вас занесло в журналістику?
Що було потім?
У мене не було питання: чи хочу я працювати лікарем?
Багато чому навчилися?
Ваше медичну освіту якось допомагає вам у роботі?
Ви самі придумали формат для цієї нової програми?
Я довго думав: в якому форматі її робити?
Як поєднати бажання розповідати про науку, і щоб вона була при цьому рейтинговою програмою?
Напевно, у вас вдома багато технічних новинок, і всі вони з'явилися завдяки передачі?
З недавнього що вас підкорило?