20 жовтня в Національному історичному музеї Республіки Білорусь відбулася презентація безпрецедентного для Білорусі культурно-освітнього проекту «Музей дзецям з velcom». У музеї пройшло урочисте відкриття інтерактивного музейно-пізнавального простору, яке включає в себе спеціально обладнані зали, технічне оснащення, а також відбулася презентація першого в країні дитячого історичного журналу «Музейния вандроўкі». Масштабний проект реалізований з ініціативи та за підтримки унітарного підприємства «Велком».
На урочистому відкритті проекту виступили заступник генерального директора з маркетингу, продажів та абонентського обслуговування унітарного підприємства «Велком» Роберт Дашян і директор Національного історичного музею Республіки Білорусь Олег Рижков.
«Музей завжди з теплотою приймав у своїх стінах дітей різного віку. Щороку до нас приходять близько 130 тисяч маленьких відвідувачів, - підкреслює директор Національного історичного музею Республіки Білорусь Олег Рижков. - Проект «Музей дзецям з velcom» зробить наше культурний заклад ще більш привабливим, і сподіваємося, що незабаром число хлопців серед гостей нашого музею досягне 200 тисяч на рік ».
«Сьогодні музей відкривається для дітей в новій якості. Тепер це не тільки огляд вражаючою експозиції, а й захоплюючі заняття в інтерактивному музейно-пізнавальному просторі, - зазначає заступник генерального директора з маркетингу, продажів та абонентського обслуговування унітарного підприємства «Велком» Роберт Дашян. - Дуже важливо, що новітні методики і технології в цьому проекті об'єднані з автентичними елементами, серед яких театр «Батлейка» і зал «Жива археологія».
Інтерактивне музейно-пізнавальне простір стало місцем спілкування і дозвілля маленьких відвідувачів музею. Робота простору покликана стимулювати допитливість, заохочувати до навчання і творчості, формувати у дітей інтерес до історико-культурної спадщини країни і національної культури.
Інтерактивне простір пристосоване для дітей різного віку. Працює ігрова зона для дошкільнят, сектор для постановки батлеечного вистави і сектор-лекторій для проведення занять, лекцій, ігор.
Інтерактивна зона для самих маленьких (2,5-5 років) обладнана для вивчення історії країни в доступній для їхнього віку формі. Вона вмістила в себе предмети, за допомогою яких можна зануритися в минуле рідного краю, а також інтерактивні стенди, стіл для малювання та збору пазлів і інші елементи. Під час постановки батлеечного вистави у відвідувачів є можливість познайомитися з народним ляльковим театром, його героями. Діти зможуть відчути себе акторами і взяти участь в постановці спектаклю.
В рамках інтерактивної зони створено лекторій для хлопців середнього шкільного віку. У формі музейно-педагогічних занять діти познайомляться з історією і культурою Великого князівства Литовського, засвоїти секрети народного ремесла і спробувати себе в ткацтві або виготовити обрядову ляльку.
Новий вигляд знайшов зал для музейних занять «Жива археологія». Він переносить відвідувачів у часи пізнього бронзового століття (тут відтворено деякі функціональні елементи подвір'я того часу з ткацькими пристосуваннями, верстатом для свердління каменю, кремнієвими сокирами та іншими знаряддями праці) і дозволяє заглибитися в минуле через активну дію і створення своїми руками звичних і хрестоматійних музейних артефактів . Крім того, в залі було збільшено археологічний розкоп і створено спеціальний простір «Лабораторія археолога», яка дозволяє показати дослідницьку роботу археологів з знахідками.
Педагогічні можливості залів розширені завдяки багатофункціональним інтерактивним панелям і лазерному проектора, придбаним і встановленим в залах завдяки фінансової підтримки компанії velcom. З їх допомогою під час занять діти отримали можливість переглядати освітні ролики і презентації, виконувати завдання на закріплення матеріалу.
В рамках заходів проекту «Музей дзецям з velcom» важливе місце займає презентація електронної версії першого номера музейного журналу «Музейния вандроўкі», який в захоплюючій формі розкриває маленьким читачам найцікавіші моменти з історії Білорусі. Розповідь в періодичному виданні базується на експонатах із зібрання Національного історичного музею, що має найчисленнішу і багату експозицію серед музеїв країни. Перший номер журналу вже доступний для перегляду та скачування онлайн .