Великі Луки: Псковські лісоруби відзначилися на Всеукраїнських змаганнях серед вальників лісу

Псковські лісоруби успішно виступили на I Всеукраїнських змаганнях на Кубок Husqvarna серед вальників лісу з моторними пилами, які пройшли на території Щелковського навчально-дослідного лісгоспу Московської області. У змаганнях брали участь 39 спортсменів з 18 регіонів Росії.

Псковську область представляли Ігор Ніконов, Андрій Щеголев - професійні вальщики компанії «СТФ-Струг» (Стругокрасненском район). Як повідомили ПАІ в оргкомітеті змагань, Ігор Ніконов став володарем срібної медалі у вправі "Підготовка пили до роботи" і бронзової медалі у вправі «Обрізання сучків», зайнявши в особистій першості 4 місце.

Змагання проводились у відповідності з міжнародними правилами. Для виконання операцій «комбінована розкряжування», «точність розпилювання» і «обрізка сучків» було підготовлено понад 100 однотипних стендів. Вправа «валка дерева» проводилася безпосередньо на лісосіці Щелковського лісгоспу, всього було виділено понад 40 ялин, що відповідають необхідним стандартам. Вправа «підготовка пилки до роботи» виявилося самим швидкісним етапом змагань, - рекордний час, зафіксоване суддями, склало менше 13 секунд.

За підсумками змагань призерами в особистій першості стали лісоруби з Карелії: перше місце і золоту медаль завоював Ілля Швецов, на другому місці - Андрій Красиков, на третьому - Вадим Іманкулов. Володарем Кубка Husqvarna в командній першості стала команда Республіки Карелія.

Переможець Кубка Husqvarna Ілля Швецов представить Росію на Чемпіонаті Світу серед вальників 2004 року, який пройде в Італії наступної осені.