3 березня 2014 року у православних почався один з найбільш найважливіших багатоденних постів - великий піст .
Щорічно, за сім тижнів та Пасхи православний народ починає готується до гідної зустрічі найголовнішого християнського свята - Воскресіння Христового. Великий піст в 2014 році починається 3 березня й продовжиться до 19 квітня.
З усіх православних постів великий піст вважається найтривалішим і найсуворішим. Великий піст включає 7 тижнів, або 40 днів, тому його ще називають Святий Чотиридесятницею. Свята Чотиридесятниця разом зі Страсного седмицею становить 48 днів - загальне продовження Великого Посту.
Великий піст - це час покаяння і старанних молитов, відмови від певної їжі, від усіх шкідливих звичок і веселощів.
Протягом усього Великого посту Православна Церква закликає віруючих утримуватися від вживання в їжу м'яса, яєць, молока, риби. Від м'яса, за церковними правилами, потрібно відмовитися ще на початку масляного тижня (24 лютого 2014 року). У свята Благовіщення Пресвятої Богородиці і Входу Господня в Єрусалим (Вербна неділя) можна вживати рибу. А в Лазареву суботу посту свого дозволяється їсти ікру.
З особливою суворістю дотримується перша і Страсна седмиця Великого посту. У перший тиждень Великого посту в храмах читаються особливі молитви. Остання седмиця Великого посту, звана Страсним тижнем, починається Вербною Неділею.
Страсний тиждень присвячена спогаду останніх днів життя на землі Ісуса Христа. Страсний тиждень бере свою назву від слова «пристрасті», т. е. «муки і страждання». Саме це і згадують православні напередодні Великого Воскресіння: страждання, розп'яття, смерть і поховання Ісуса Христа.
Найскорботнішим днем Страсного тижня є п'ятниця, день в який Ісус Христос був розіп'ятий на хресті. У другій половині п'ятниці починається служба Великої Суботи.
Велика субота у віруючих називається Тихої. Вночі в суботу скорботу закінчується і починається Великдень.
Великдень - найважливіше свято для православних віруючих.