- Відео з Великого Російського балу. Автор - Ірина Рас. Рим. 31.12.2018 р
- танці
- Дрес-код Російського балу
- Фотогалерея:
На цю подію, що став вже традиційним в культурному житті Вічного міста, щороку з нетерпінням чекають не тільки любителі історичних танців, але й шанувальники реконструкцій історії, модні стилісти, звичайні любителі світських раутів з різних країн, у тому числі Росії. Причому, бажаючих відвідати його з кожним роком стає все більше. Цього року танцювальні зали ледь вміщали всіх бажаючих.
На фото справа наліво: кавалер Паоло Драгонетті де Toррес Рутілі, Юлія Базарова, Ніно Граціано Лука
Організаторами балу виступили Юлія Базарова - російська журналістка, яка протягом багатьох років займається просуванням російської культури в Італії, Ніно Граціано Лука - глава Італійської національної компанії історичного танцю і кавалер Паоло Драгонетті де Toррес Рутілі, глава Культурної асоціації «Друзі Великої Росії».
Зліва направо принц Гульєльмо Джованоллі Марконі з дружиною Вікторією
Серед почесних гостей балу були римський аристократ Лілліо Сфорца Марескотті Русполі з дружиною Марією Піа Русполі і дочкою, принц Гульєльмо Джованоллі Марконі; директор RAI Данило Скаррону, дизайнер Елеонора Альтаморе, ректор Московського інституту мистецтв і промисловості Єгоров Олексій та інші поважні гості.
На фото зліва направо: Паоло Драгонетті де Toррес Рутілі, Лілліо Сфорца Марескотті Русполі, Юлія Базарова і Марія Піа Русполі
Захід пройшов за підтримки мерії м.Рим, Російського центру науки і культури в Італії, Італо-російської торгової палати і Російсько-італійського Форум-діалогу по лінії громадянських суспільств.
Відео з Великого Російського балу. Автор - Ірина Рас. Рим. 31.12.2018 р
російський бал
Великий Російський бал пройшов 13 січня в елегантному готелі Westin Excelsior, розташованому на історичній вулиці Венето, і був присвячений імператорського дому Романових. Як зазначила Юлія Базарова в розмові з представниками Planet360.info, вибір теми балу обумовлений тим, що «представники династії Романових внесли неоціненний вклад в розвиток Російської держави, залишивши свій значний слід в історії.»
Марія Володимирівна Романова із сином - спадкоємцем Великим Князем Георгієм Михайловичем
Співорганізатор Великого Російського балу Ю.Базарова і принц Гульєльмо Джованоллі Марконі зачитали російською та італійською мовами вітальний лист Глави Російського Імператорського Дому Е.І.В Марії Володимирівни Романової, адресований учасникам балу. Як відомо, М. Романовим використовує титул Великої Княгині, в 1924 р вона проголосила себе імператором у вигнанні. У зверненні, зокрема, йдеться: «Відроджуючи красиві традиції і використовуючи їх для співпраці між народами і справ милосердя, ми свідчимо про значущість для сучасного світу всього багатого і багатогранного спадщини, залишеного нашими предками.»
Епохальні віхи часів династії Романових і тема балу лягли в основу картин, виконаних студентами Промислового інституту Москви. Особливим цінним подарунком для учасників балу стала представлена на вернісажі робота російської художниці зі світовим ім'ям, офіційної портретистка Римських пап Наталії Царькова. Велична і елегантна картина «Бал», яскраво передає натхнення вальсуючих і хвилюючі моменти танцю, гармонійно доповнювала святкову атмосферу. Італійська художниця Карлотта Гірардіні спеціально до цієї події написала портрет Миколи Другого, яку в якості подарунка урочисто вручили ректору Московського художньо-промислового інституту Олексію Єгорову.
Російська актриса і продюсер Марина Орлова і віце-президент італійської благодійної асоціації «Червоний тюльпан» Алла Дьоміна поруч з картиною Наталії Царькова "Бал". фото Planet360.info
Відкрили бал юнкера, промарширували під гімн Російської імперії. Як ми вже писали, юнкери - учасники молодіжного руху "Юнкер", заснованого в Московському художньо-промисловому інституті. Для участі в балі вони власноруч виготовили костюми царської епохи.
У заході також взяли участь хореографи з Московської танцювальної асоціації "Російський вальс" під керівництвом Ольги та Олександра Покровських, а також кращі балерини з танцювального складу прославленого Державного інституту культури Росії - Анна Кольцова, Марія Панченко, Дарья Нелетова. До слова сказати, 2018 рік у Росії Указом президента РФ В.Путіна присвячений російському балету і 200-річчю Маріуса Петіпа.
Великим сюрпризом для учасників балу став виступ віолончеліста міжнародного рівня Георгія Гусєва. У лютому він дасть сольний концерт в Carnegie Hall в Нью-Йорку.
танці
Для бажаючих танцювати програма балу передбачала кілька варіантів історичних танців 19 століття. Примітно, що багато учасників цієї грандіозної події вивчали техніку вальсу, мазурки і полонезу протягом року на спеціальних танцкласи.
Довідка: Варто відзначити, що в російській культурі, зокрема в дворянській, бал займав важливе місце ще з петровської епохи. У 1718 р Петро I своїм указом заснував так звані асамблеї, що стали першими російськими балами. У XIX столітті танцювальна культура Росії була на висоті. Танець увійшов в обов'язкову програму навчання не тільки в царському ліцеї, а й у всіх державних вищих та середніх навчальних закладах.
Як і в колишні часи бал відкрив величний Полонез, який увійшов в моду при Катерині II. За традицією в цьому урочистій ході взяли участь всі присутні.
Після Полонез провідний балу Ніно Грациані запросив виконати вальс - другий за значимістю танець на балах. І все сталося з точністю, як описував Великий російський поет А. С. Пушкін: «Одноманітний і безумний, як вихор життя молодої, паморочиться вальсу вихор шумний, подружжя миготить за подружжям».
Так в низці змінюються традиційних для балів танців - вальсу, кадрилі, мазурки, контрдансу і ін. Пари кружляли до пізньої ночі.
До слова, в 19 столітті було соромно втратити такт або переплутати руху. Будь-яка фальш або промах в танцях на балу могли коштувати кар'єри.
Дрес-код Російського балу
Незважаючи на те, що організатори Російського балу не ставлять жорстких вимог щодо неухильного дотримання правил і традицій бальної моди 19 століття, проте, головна інтрига балів того часу - вбрання учасників - зберігається і сьогодні. Власниці пишних суконь вишуканих фасонів і найрізноманітніших забарвлень, схоже, поставили в скрутне становище членів комісії конкурсу на кращий історичний костюм. Після довгої наради члени журі визначили переможців, яким вручили нагороди.
І тільки фотографам було дозволено порушити дрес-код. Протягом усього вечора, спритно лавіруючи між танцюючими парами, вони відповідально виконували поставлене перед ними завдання - відобразити в кадрі найкращі історичні моменти VI Великого Російського балу. Серед них був відомий високопрофесійний фотомайстер з Санкт-Петербурга Антон Овчаров , Люб'язно надав нам свої знімки.
Примітно, що Шостий Русский бал в цьому році співпав зі Старим Новим роком, широко відзначається на пострадянському просторі. Дотримуючись доброї традиції, опівночі російськомовні учасники балу підняли келихи і за цей чудовий свято!
Олена Булдакова, м.Рим.
Редакція Planet360.info висловлює величезну подяку Антону Овчарова за надані фото.
На фото: Антон Овчаров
Фотогалерея:
На фото зліва направо: Юлія Базарова і італійський дизайнер Елеонора Альтаморе моменти ніжності Невеликий перепочинок між танцями Чий костюм краще? На фото зліва направо: актриса і продюсер Марина Орлова, співорганізатор балу Юлія Базарова і майстер з виготовлення бальних костюмів Моніка Фьоріто