Весняні роботи на пасіці. підготовка точка

  1. Весняні роботи на пасіці
  2. Підготовка точка навесні
  3. Як підготувати точок?

Весняні роботи на пасіці

Першій декаді лютого позаду. Морозних сніжних днів залишилося зовсім небагато. Скоро настане календарна весна ...

Більшість бджолярів в першій половині лютого поспішають поповнити кормові запаси своїх улюблених вихованців цукрово-медовим тістом - канди . Пчілки в кінці зими не повинні обтяжувати себе пошуком і економією залишився в сотах меду. Зараз, навпаки, бджолина сім'я повинна активно харчуватися, так як дуже скоро клуб розпушиться, бджоли стануть активніше, температура в гнізді підвищиться і матка почне відкладати перші яєчка, даючи життя майбутньому поколінню молодих бджіл.

Отже, довгоочікувана весна не за горами. Давайте розглянемо і проаналізуємо основні весняні роботи на пасіці, які повинен виконувати бджоляр.

Підготовка точка навесні

У всіх бджолярів бджоли зимують по-різному: на волі, в зимівниках (Бджоляник), в неопалюваних будинках, сараях і т.п. Але всіх їх об'єднує одне: навесні все бджолосім'ї будуть розташовані на точці. З цього випливає, що кожному господареві бджіл потрібно в першу чергу підготувати точок.

Як підготувати точок?

Спочатку потрібно визначитися з кількістю бджолосімей, які будуть розміщені на точці. Дуже здорово, коли кількість сімей пішли в зиму дорівнює кількості сімей вийшли з зими. Але так буває не завжди і на цей показник можуть впливати безліч факторів . Навіть у досвідчених бджолярів буває відхід сімей за зиму. Після того, як ми визначилися з кількістю (площею під всі сім'ї), потрібно почати готувати місце, де будуть встановлені вулики.

У різній літературі детально описані способи розстановки вуликів. Десь сказано про шахової розстановці, десь про рядовий. В якихось книгах пишуть про чотирьох метрах між сусідніми вуликами, а в якихось і про шести метрах. Я вважаю, що для більшості початківців непрофесійних бджолярів це утопія. На мою особисту думку (я його нікому не нав'язую) одного метра між сусідніми вуликами і двох-трьох метрів між рядами цілком достатньо.

Отже, готуємо місця під постановку вуликів. Для цього розчищаємо сніг безпосередньо в місцях, де плануємо розміщувати вулики, а так само в радіусі семи-десяти метрів. Якщо є ділянки, де сніг очистити важко, то там можна розсипати золу. Темний колір золи не відображає сонячні промені і сніг розтане в кілька разів швидше. Навколо точка (сім-десять метрів) можна розкидати заздалегідь з осені підготовлене сіно, солому, суху траву і т.п. для того, щоб під час обльоту бджола, яка сіла на сиру землю або на ділянку з неочищеним снігом не охолола і не загинула. Якщо ця робота буде проведена, то ослабла після довгої зими бджілка завжди зможе сісти на суху травинку, відпочити і, продовживши свій обліт, повернутися у вулик.

Так само, після виставки і безпосередньо перед обльотом (за кілька годин) можна покласти на землю перед льотками шматки руберойду або толі розміром близько квадратного метра з тією ж метою - уберегти ослабшую бджолу, що сіла на холодну вогку землю від загибелі. Варто пам'ятати, що в разі, якщо постеленний перед льотками руберойд ви не плануєте прибирати після обльоту бджіл, то потрібно стежити, щоб на ньому не накопичувалася волога і не утворювалися калюжі !! Це може привести до плачевних наслідків, так як під час обльоту кал бджіл (у деяких бджіл, що має спори ноземи ), Потрапляє в воду і, далі, якщо бджоли будуть брати воду з таких калюж, то відбудеться зараження всієї родини або цілої пасіки нозематозом.

Після розчищення снігу потрібно підготувати підставки для вуликів. Бджолярі використовують найрізноманітніші підставки для вуликів: від покупних до саморобних. Добре, коли на стаціонарній пасіці використовуються капітальні підставки, які не вимагають щорічної підготовки та постановки. Якщо ж таких немає, то розставляємо підставки під вулики на точці. Розставляти підставки для вуликів бажано з таким розрахунком, щоб до полудня вулики були в тіні посаджених на ділянці дерев (якщо такі, звичайно, є), а так само виходячи з типів вуликів і їх розмірів. Як найпростіших підставок для вуликів можуть виступати вбиті в землю дерев'яні кілки, по чотири на один вулик або, наприклад, автомобільні колеса (покришки), які добре прогріваються на сонці і не промокають. Підставки обов'язково повинні бути виставлені по рівню з легким нахилом в сторону льотка.

Після проведення вище перерахованих робіт слід очистити точок від сміття, що лежать на землі великих гілок і всього того, що може заважати вільному пересуванню бджоляра по ділянці.

Отже, наш точок готовий: сніг розчищений, місце для першого весняного обльоту підготовлено, підставки встановлені, сміття прибране.

Тепер залишається стежити за поведінкою бджіл у зимівнику і чекати відповідної погоди для виставки бджіл із бджоляника.

Читайте також:

Як підготувати точок?