За традицією наших свят зиму ми повинні проводити добром і вітально зустріти теплу, зігріваючу душу і серце, молоду весну.
Ось і настали ці довгоочікувані весняні дні, а з ними і улюблені свята, - ніжний, романтичний, як і сама жінка, - Жіночий день 8 березня і світлий, добрий «Науриз», що приносить із собою радість, веселощі, тепло і затишок.
За традицією, що склалася напередодні свят у виставковій залі нашого музею відкривається виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва, на якій відвідувачі побачать найрізноманітніші твори майстрів-умільців ВКО: сувеніри, панно, ляльки, жіночі прикраси та творчі роботи молодих майстрів.
З кожним роком поряд з постійними учасниками ми відкриваємо імена все нових умільців, вироби яких дивні і привабливі, різноманітні і несхожі один на одного. Кожна річ по-своєму унікальна і ексклюзивна. Ні виробів, які б повторювалися! Є майстри, які творять прекрасне!
Цього року у виставці беруть участь 40 осіб, надавши більше 300 експонатів. Учасники - люди різних професій: педагоги, учні, студенти та професійні художники.
Такі майстри, як Хорошилова Ф.Б., Юрганова Л.А., Ільїна Л.Д. співпрацюють з нашим музеєм з 1980-х років, виконують панно в техніці аплікація з використанням народного матеріалу соломки і створюють різноманітні композиції. Багато праці, фантазії вкладають вони в свої роботи.
Незмінний учасник всіх наших виставок найстаріша майстриня нашого міста Т.А. Перетокин. Її ляльки, безсумнівно, подарують дітям і дорослим гарний настрій. З кожної виставки талановита майстриня дарує музею свої чарівні ляльки та іграшки.
Протягом ряду років ще одна стара майстрині Р.Е. Ігнатова створює нові, дивовижно красиві вишиті роботи. Її творчість приваблює багатьох відвідувачів виставки, практично немає байдужих до її мистецтва.
Чудові вишиті вироби гуртка «Чарівниця», українського культурного центру (при Будинку дружби), керівником якого є Р.Ф. Авдєєва. Їхні вироби (панно, рушники) відомі не тільки в нашому місті, а й в містах Астані, Києві, де вони займали призові місця, заохочення, дипломи.
Чудову розпис демонструють молоді майстрині Світлана Лісова і Олена Явонова на виробах з берести і шпону (пляшки, обплетені шпоном, шкатулки, кулони, підвіски), які майстерно виготовляє майстер Мартинін І. В.
Не перший рік у виставках беруть участь Р.А. Бобровська і М.М. Бєлова - викладачі декоративно-прикладного мистецтва коледжу ім. К. Нургалієва. Вони представили флористичні композиції і різноманітні предмети, прикрашені розписом.
Колекцію своїх виробів зі шкіри представила Л.П. Рудакова - це сувеніри, жіночі прикраси.
Цікаві фігурки людей і тварин з глини, виготовлені з м'яким гумором майстринею С.Г. Ликової, прикрасили нашу експозицію.
Невелике підприємство ТзОВ «Огнеупор», що знаходить в м Усть-Каменогорську виготовляє сувенірну продукцію з кераміки і постійно співпрацює з музеєм, беручи участь в міських і обласних ярмарках і виставках.
Вперше беруть участь викладач технології Рахимбаева А. Н. (сел. Молодіжний, Уланський район), Волкова Е. А., Рубцова В.Т., Ван Л.Б., група жінок з центру «Әжелер алқаси» - Ляззат Балгазіна, Нургаіні Садуакасова, які виконують традиційні казахські вироби (бостек-покриття для стільця, алаша - килим підлоговий і багато іншого).
Неможливо не сказати про творчі роботах молодих професійних майстринь Раушан Смагулова (м Усть-Каменогорськ) і Маржан Оринбаевой (м Шім'ї). Їх твори - це дивовижні гобелени в техніці килимова вишивка і ткацтво з національними мотивами, виконані з великим художнім смаком, майстерністю і тактом.