Ветеринарні коледжі, технікуми та училища Москви

  1. Москва
  2. Підмосков'ї
  3. особливості навчання
  4. Робота і перспективи

Середня професійна ветеринарну освіту отримати в Росії можливо в 79 різних технікумах, училищах і коледжах (як спеціалізованих, так і включають спеціальність «Ветеринарія» як непрофільну). Однак, в Москві таких ссузов лише 3, і ще 5 - в Підмосков'ї. Список їх виглядає наступним чином:

Москва

  • «Коломенка» - Коломенський аграрний коледж (московська філія коледжу м Коломна);
  • «Холмогорка» - Волоколамський аграрний технікум;
  • Ветеринарно-кінологічна школа (при Московській держакадемії ветеринарної медицини на однойменному факультеті).

Перший Московський Освітній Комплекс

Входить в топ-20 кращих навчальних закладів м Москви. Переможець пріоритетних національних проектів, флагман об'єднання. Учні регулярно займає призові місця в світовому чемпіонаті з професійної майстерності за стандартами «WorldSkills». У коледжі використовуються нові технології навчання, інноваційні методики та індивідуальний підхід до студентів.

Дізнатися більше >>

Підмосков'ї

  • Коломенський коледж;
  • Гагарінський коледж;
  • Сергієв-Посадський коледж;
  • Калузький коледж;
  • Волоколамскскій коледж.

надходження

У московських коледжах існують 3 форми навчання (очна, заочна, очно / заочна) і 2 профілю - на базі 9 і 11 класів. У першому випадку термін навчання становить 3 роки 10 місяців, у другому - на рік менше. Станом на 2014-2015 навчальний рік ці навчальні заклади надають по 50 з невеликих бюджетних місць, а також місця на платній основі з вартістю навчання в межах від 70 до 100 тис. Рублів. Кількість «бесплаткі» на 2015-2016 рік за станом на сьогоднішній день невідомо, так само, як і ціна навчання на «хустці» (у зв'язку з нестабільною економічною ситуацією, скороченням коштів на освіту в бюджеті РФ на 2015 рік і зростанням курсу рубля) .

Підставою для прийому - починається з 15 червня кожного року - по 11-класному профілем є виключно сумарні результати ЄДІ з двох предметів - математики та російської мови. Для 9-класного профілю застосовується або система випробувань і результати ДПА з дисципліни «ветеринарія», або співбесіду (з упором на знання біології) при середній бал атестата вище 4,1.

Поза конкурсом, «окремим рядком» відбувається зарахування інвалідів та учасників бойових дій, звільнені за станом здоров'я і рекомендацій командирів частин в запас військовослужбовці, інваліди 1-ї та 2-ї груп, а також діти, що залишилися без піклування батьків і діти-сироти.

Особливістю одного з ссузов - «Коломенка», як філії Коломенського коледжу - є також практика набору «московської групи», що складається в необхідності набору мінімум 30 чоловік з 9-класним освітою. У цьому випадку заява в приймальні ветеринарної Академії (при якій знаходиться аграрний коледж) необхідно залишити в термін з 1 квітня до першого дня початку роботи приймальної комісії - 15 червня.

особливості навчання

При проходженні навчання провідними теоретичними напрямками є ознайомлення учнів з фізіологією і анатомією тварин, латинь (як мова, абсолютно необхідний для роботи з лікарськими засобами та рецептами), а також методика діагностування та лікування захворювань, властивих всім видів сільгосп- і домашнім тваринам, ветеринарна фармакологія , зоотехніка та основи мікробіології. До практичних занять відносяться проведення огляду тварин перед забоєм, розтин трупів після забою, способи консервування, пакування і пересилки проб біоматеріалів і продуктів тваринницького походження, а також аналіз цих продуктів.

Робота і перспективи

Перш за все, однією з перспектив служить продовження навчання у ВНЗ. Тут (знову-таки тільки для «Коломенка»), існує домовленість з ВетАкадеміей про прийом без іспитів, які закінчили цей ссузів студентів відразу на 3-й курс.

Для всіх інших - як московських, так і підмосковних - училищ, шкіл, технікумів і коледжів найбільш зручною перспективою продовження навчання видається надходження в московські вищезгадану ВетАкадемію ім.Скрябіна, Російський заочний аграрний Держуніверситет або в сільгоспакадемії ім. Тімірязєва.

У разі ж бажання після закінчення ссузів почати працювати за фахом відразу, випускники можуть потрапити, по-перше, в наглядові органи ветеринарного контролю за якістю та реалізацією продукції тваринницького походження. По-друге - на ферми, в розплідники, клуби собаківництва (зазвичай службового), в цирки, зоопарки, компанії, що займаються переробкою тваринницької сировини, а також ветеринарні аптеки, клініки і деякі інші місця, так чи інакше мають справу з тваринами.

Крім санветконтроля і лікування хвороб тварин, фахівці з ветеринарної справи можуть займатися і проведенням різних процедур не тільки медичного, а й косметологічного характеру.

У селах же під невсипущим контролем ветеринарів все сільгосп тварини знаходяться в будь-якому випадку. Причому фахівець цього профілю займається величезною кількістю робіт - від установки раціонів харчування - до антиінфекційних щеплень і прийняття пологів у тварин.

Практика підробітку асистентами, медсестрами, санітарами і іншими молодшими спеціалістами в ветеринарних клініках і на ветстанции ще під час проходження навчання серед студентів існує повсюдно. У зв'язку з чим корисно буде знати, що початковий рівень оплат початківців ветеринарів найчастіше коливається в районі 20 тис. Рублів (в приватних клініках зазвичай більше - близько 30 тисяч). Далі ж, після закінчення ссузів і в міру набуття досвіду, можна стати і частнопрактикующим фахівцем - для яких ціна тільки консультативних послуг трималася в 2014 році в межах 1500 - 2000 рублів за консультацію. Хоча, зрозуміло, такий дохід не можна назвати стабільним (у випадках відсутності постійної наявності клієнтів). Фахівці ж різних служб ветконтролю станом на 2014 рік могли розраховувати на заробітні плати з "вилкою" від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.