- Подивитися кіно з друзями
- Побувати в театрі
- Зводити дітей в музей
- День в музеї
- Запросити подругу на виставку або екскурсію
- Дізнатися щось нове
- Слухати музику
- Почитати (а, може, написати?) Книгу
Москва входить в сотню найдорожчих міст світу. Здається, жителі вже давно змирилися з тим, що будь-які культурні розваги істотно вдаряють по гаманцю: квиток в музей для дорослого може коштувати 300 - 400 рублів, вхід на виставку - від 500, а ось візит в театр обходиться в середньому в тисячу рублів на людину , не кажучи вже про вивчення нових мов або організованих екскурсіях з гідом.
Спеціально до початку теплого сезону кореспондент «МИР 24» відшукав найцікавіші культурні розваги столиці, в яких можна взяти участь абсолютно безкоштовно. Поспішайте відвідати, поки про них не дізналися всі!
Подивитися кіно з друзями
Вечір п'ятниці можна провести в компанії друзів. А можна привести друзів на гарне кіно, і тоді такий вечір п'ятниці вам запам'ятається набагато більше. Цього літа кращі стрічки світового кінематографа можна не тільки подивитися, але і обговорити з відомими режисерами-постановниками і російськими акторами в Кіноклубі культурного центру ЗІЛ (вулиця Східна, будинок 4, корпус 1. Прохід від м. «Автозаводська» і «Дубрівка»).
Програми клубу складають вечори, присвячені майстрам Андрію Тарковському, Ролану Бикову, Георгію Данелія ін. Гостями проекту нерідко стають молоді актори і режисери, які з успіхом дебютували в кіно - їм глядачі можуть поставити будь-які питання відразу після сеансу. Зустрічі проходять два рази на місяць по п'ятницях о 19:00, участь у зустрічах безкоштовне - потрібно тільки попередньо зареєструватися по телефону або через форму зворотного зв'язку. Актуальна афіша розміщена на сайті Культурного центру ЗІЛ .
На замітку:
У ЗІЛа є й інша добра «кінотрадиція» - щонеділі о 12:00 дитяча бібліотека центру запрошує хлопчиків, підлітків і їх батьків на спільний перегляд улюблених вітчизняних мультиків студії «Союзмультфільм». На захід не потрібно записуватися - вхід вільний. Так само вільно, без оплати і попереднім записом, можна прийти на заняття розмовного англійського клубу English Reading Club , Де щосереди всі бажаючі обговорюють прочитані твори, розширюють словниковий запас і діляться один з одним враженнями про прочитані книги.
Ще один маловідомий факт про це культурному центрі - то, що тут раз в тиждень проводять безкоштовні курси комп'ютерної грамотності для старшого покоління, де відвідувачів вчать освоювати стандартні комп'ютерні програми, користуватися електронною поштою, порталом державних послуг (про записи і часу занять можна прочитати тут ).
Для цінителів неігрового фестивального та ігрового незалежного кінематографа в Музеї Москви працює інша спеціальна площадка - Центр документального кіно (Зубовський бульвар, будинок 2. Прохід від м. «Парк культури»). Покази та тематичні лекції нерідко влаштовуються на безкоштовній основі (в описі події є позначка «вхід вільний»). Оскільки ЦДК поки залишається єдиним російським кінотеатром, який спеціалізується на показі документального кіно, фільми сюди приїжджають невипадкові: це призери Міжнародних кінофестивалів в Берліні, Новому Орлеані і Венеції. Якщо ви запланували похід на серйозне і якісне кіно - загляньте в афішу КДК .
У центрі Москви на вулиці Каретна будинок 5/10 є ще одне місце, яке знають тільки віддані шанувальники і знавці кінематографу - це «Бібліотека кіномистецтва ім. С. М. Ейзенштейна », де можна безкоштовно послухати лекції провідних кінознавців і критиків про вітчизняному та зарубіжному кіно, подивитися ігрові, документальні, анімаційні, сучасні, класичні стрічки - в тому числі і дуже рідкісні.
Велика частина заходів проходить в будні дні (середа, четвер, п'ятниця), з їхньою програмою можна ознайомитися на офіційному сайті бібліотеки . Вхід на кінопокази вільний за умови пред'явлення читацького квитка, тому рекомендуємо прийти на сеанс заздалегідь, щоб встигнути записатися.
Побувати в театрі
Середня вартість «дорослого» квитка в театр починається в Москві від 1000 - 1500 рублів - залежно від того, чи йдемо ми на прем'єру або на регулярний спектакль, задіяна в ньому «зоряна» трупа або це авторський вечір того чи іншого актора. Але, як виявилося, стати глядачем театральної вистави в столиці безкоштовно все - таки можна: Вище театральне училище імені М. С. Щепкіна при Академічному Малому театрі відкриває вільний вхід на денні та вечірні вистави молодих акторів, в тому числі - прем'єри.
Театральне виступ в культурному центрі ЗІЛ.
У репертуарі - як визнана класика ( «Зойчина квартира», «Одруження Бальзамінова», «Гравці», «Гамлет»), так і сучасні постановки. Якщо ви визначилися з датою візиту ( онлайн-афіша ), Обов'язково заздалегідь запишіться на спектакль у адміністратора (телефон вказаний на сайті) - адже місць для всіх бажаючих може не вистачити. Театр знаходиться на вулиці Неглинной, будинок 6/2, прохід від м. «Кузнецький Міст».
На замітку:
Тариф «Студентський»: щасливим власникам студентських квитків Москва відкриває по-справжньому широке коло можливостей для культурного відпочинку.
Для цього потрібно попередньо ознайомитися з афішею вистав на офіційному сайті театру і заздалегідь викупити квиток у касі (Театральна площа, будинок 1, зліва від головного входу в будівлю). Продаж пільгових квитків на ранкові спектаклі відкривається о 10:00, на денні о 12:00 і на вечірні о 16:00.
І якщо вже прогулювати пари в університеті - то, звичайно, з користю, наприклад, безкоштовно сходити в музей. Пільгове відвідування організовується для студентів в певні вихідні дні, наприклад, в перше і друге неділю кожного місяця зі студентським можна безкоштовно потрапити до Державної Третьяковської галереї, в кожну другу неділю - в Пушкінський музей, в кожної третьої неділі - Московський музей сучасного мистецтва, а в будь-який день місяця - музей-театр «Булгаковський дім», Народний музей історії Московського метрополітену і Державний музей історії ГУЛАГу.
Варто прихопити студентський і в тому випадку, якщо вирушаєте на виставку або кіносеанс - в більшості державних установ для учнів денних і вечірніх відділень вищих навчальних закладів діють спеціальні тарифи. А якщо у вас є знайомі студенти МДУ ім. М. В. Ломоносова, розкажіть їм, що вони можуть безкоштовно сходити в Ботанічний сад Університету «Аптекарський город» на Проспекті Миру - раптом вони ще не знають про це?
На замітку:
Підказка для студентів, школярів і не тільки: в Московський зоопарк (Вулиця Велика Грузинська, будинок 1. Прохід від станції метро «Краснопресненська» і «Барикадна») можна потрапити безкоштовно або придбати квитки з великою знижкою.
Так, учні очної форми початкового, середнього та вищої освіти, військовослужбовці, а також пенсіонери можуть відвідати зоопарк безкоштовно в будь-які дні, пред'явивши на касу документ, що підтверджує пільгу. А з 1 травня по 31 серпня 2017 роки для самих перших відвідувачів, які придбають вхідні квитки до 8:30 ранку, діє 40% знижка на покупку квитка - його можна буде придбати за 300 рублів замість 500.
Зводити дітей в музей
У Москві є ряд музеїв з постійним безкоштовним відвідуванням, наприклад, Народний музей історії Московського метрополітену (станція метро «Виставкова»), Музей-театр «Булгаковський дім» (вулиця Велика Садова, будинок 10), Музей води (Сарінскій проспект, будинок 13) , Краєзнавчий музей «будинок на Набережній» (вулиця Серафимовича, будинок 2) та інші.
Але раз на місяць музеї, підвідомчі Департаменту культури столиці, відкривають свої двері для всіх бажаючих долучитися до мистецтва абсолютно безкоштовно. Подібна - в довідці «МИР 24».
День в музеї
Дні безоплатного відвідування музеїв засновані в третю неділю кожного місяця, День міста (10 і 11 вересня) і Новорічні канікули 2017 року. На жаль, вільний вхід не поширюється на федеральні установи, такі як Державний історичний музей на Червоній площі, Третьяковська галерея або ГМИИ імені А. С. Пушкіна, але в Москві є безліч інших, не менш цікавих музеїв, які можна відвідати абсолютно безкоштовно. До речі, багато хто з них відкриті для вільного входу і в найближчі вихідні 8 і 9 травня, перед візитом уточніть інформацію на офіційному сайті музею.
Читати повністю
Список музеїв і виставкових залів Москви, які можна безкоштовно відвідати по акції «Третя неділя»:
- Меморіальна квартира А. С. Пушкіна, вулиця Арбат, будинок 53. Прохід від м. «Смоленська»;
- Палати старого англійського двору (Музей «Старий англійський двір»), вулиця Варварка будинок 4А, Прохід від м. «Китай-місто» і «Охотний ряд»;
- Державний біологічний музей імені К. А. Тімірязєва, вулиця Мала Грузинська, будинок 15. Прохід від м. «Барикадна», «Краснопресненська», «Вулиця 1905 року»;
- Культурний центр-музей В. С. Висоцького, вулиця Висоцького, будинок 3. Прохід від м. «Таганська»;
- Меморіальний музей космонавтики, Проспект Миру, будинок 111. Прохід від м. «ВДНХ»;
- Музей Михайла Булгакова, вулиця Велика Садова, будинок 10. Прохід від м. «Маяковська»;
- Державний Дарвінівський музей, вулиця Вавілова, будинок 57. Прохід від м. «Академічна», «Університету»;
- Музей-панорама «Бородінська битва», Кутузовський проспект, будинок 38. Прохід від м. «Кутузовская» або «Парк Перемоги»;
- Музей археології Москви, Манежна площа, будинок 1А. Прохід від м. «Охотний ряд»;
- Державний музей С. А. Єсеніна, Великий Строченовскій провулок, будинок 24, стр. 2. Прохід від м. «Добринінський», «Павелецька»;
- Музейно - меморіальний комплекс історії Військово-морського флоту Росії (Підводний човен Б-396), вулиця Свободи, будинок 50, Музейно-парковий комплекс «Північне Тушино». сховати деталі
Запросити подругу на виставку або екскурсію
Якщо ви не любитель музейної строгості, спробуйте для себе більш комфортне середовище, наприклад, відвідайте вподобану виставку в Центрі сучасного мистецтва «Винзавод» (4-й Сиромятніческій провулок 1/6, стор. 6, прохід від станції метро «Курська» або «Чкаловська »). Велика частина експозиції відкрита абсолютно безкоштовно - з повним списком актуальних виставок можна ознайомитися на сайті музею .
Причому, такого польоту фантазії художників, який представлений в «Винзаводі», складно знайти в якомусь іншому центрі, тому що тут працюють одночасно відразу кілька галерей, і якщо в одній з них виставлені картини, фотографії або архівні документи, то в інший в цей час відвідувачі блукають навколо експонатів з карамелі або інших незвичайних матеріалів.
На замітку:
У пошуку «незаїждженими» міських розваг дуже допомагають соціальні мережі: адміністрація публікує в офіційних акаунтах музеїв, виставкових просторів, парків і галерей саму оперативну і корисну інформацію про зміни в режимі роботи, які готуються заходах, цікавих гостях і пільгових пропозиціях.
Екскурсії з даху в культурному центрі ЗІЛ.
Так, через Facebook вдалося знайти одну з безкоштовних екскурсій з художниками, яку влаштовує на цьому тижні «Винзавод», а через соціальну мережу Instagram - безкоштовні піші екскурсії, які регулярно проводять на території багатьох московських парків. Наприклад, в Парку Горького можна за попередньою реєстрацією безкоштовно відвідати тематичну екскурсію по парку в понеділок, середу і п'ятницю о 14:00. Щотижня у вихідні можна з гідом прогулятися і по ВДНХ - екскурсія починається щосуботи о 13:00, розрахована на дві години, місце збору групи - на Центральній алеї біля арки Головного входу в парк, попередня реєстрація не потрібна.
Дізнатися щось нове
Під час роботи над матеріалом з'ясувався несподіваний факт: в самому центрі Москви, в будівлі Державного історичного музею (Площа Революції, будинок 2/3) розташований «таємний» лекторій, де на зустріч зі слухачами приходять не тільки викладачі університетів і відомі історики, а й головні редактори великих журналів, телеведучі і навіть народні артисти Росії!
Дитяча бібліотека в культурному центрі ЗІЛ.
Лекції проходять щосуботи о 12:00 і 15:00 у Виставковому комплексі музею, вони так і називаються - «Історичні суботи» і відкриті для всіх бажаючих абсолютно безкоштовно, без попереднього запису.
Слухати музику
Насолодитися класикою в Москві можна відразу на декількох майданчиках, але найпопулярнішою з них довгі роки залишається Державна консерваторія ім. П. І. Чайковського (вулиця Велика Нікітська, будинок 13/6, прохід від станції метро «Охотний ряд»). У Рахманіновському і Малому залах щодня виступають солісти хору і музиканти камерного ансамблю, а в Великому залі дають концерти органної, фортепіанної музики - по п'ятницях на них можна потрапити безкоштовно, якщо перед початком концерту залишаються вільні квитки - їх можна «зловити» в будні в касах консерваторії.
Але навіть якщо вам не пощастило отримати право пільгового входу, не турбуйтеся, адже стандартний квиток на концерт класичної музики коштує всього 100 рублів для дорослого слухача. З програмою концертів можна ознайомитися на офіційному сайті установи .
Почитати (а, може, написати?) Книгу
Про це місце добре знають московські студенти, які за час сесії вже обійшли всі можливі кафе, коворкінг і парки, де можна було б в тиші підготуватися до здачі іспиту. Але люблять Бібліотеку-читальню ім. Ф. М. Достоєвського (Чистопрудному бульвар, будинок 23. Прохід від м. «Тургенєвська», «Курська», «Чисті Пруди») не тільки молоді люди, а всі, хто хоче попрацювати в інтернеті, почитати книгу, послухати лекцію або семінар в комфортних, майже домашніх умовах абсолютно безкоштовно.
Ілюстрації представлені прес-службою Культурного центру ЗІЛ.
При пред'явленні читацького квитка можна взяти участь в регулярних зустрічах іспанського розмовного клубу, записатися на курс лекцій з історії Стародавньої Греції, прийти на презентацію нової книги, дискусію, круглий стіл «Відкритого університету» або просто засісти серед книжкових полиць, щоб зайнятися якоюсь справою , яке довго відкладали через брак натхнення і тиші.
Надя Сережкина.
А, може, написати?А, може, написати?