У запасниках Музею образотворчих мистецтв, історії та науки Евансвілль в американському штаті Індіана виявлена унікальна картина Пабло Пікассо «Сидяча жінка в червоному капелюсі». Робота виконана в досить рідкісної для майстра техніці - на склі.
Полотно зберігалося в музеї з 1963 року, проте через помилку при атрибуції її помістили в запасники. Картину передав в дар музею відомий промисловий дизайнер Раймонд Лоуі, який придбав її в 1950-х роках. При передачі картини в документах сталася плутанина, в результаті чого її визнали роботою невідомого художника, натхненного Пікассо, і помістили в сховище, незважаючи на те що на полотні стояв підпис автора.
Помилку вдалося виявити лише недавно, після того як до музею звернувся представник нью-йоркського аукціонного дому Guernsey's, який займався дослідженням творчості Пікассо. Коли справжність картини підтвердилася, рада директорів музею вирішив продати її. як повідомляє ІА «Росбалт» , В Евансвіллі сумніваються, що їм вдасться забезпечити належні умови зберігання для такого цінного твору мистецтва.
Раніше з'явилася інформація, що міністр культури Великобританії Ед ВЕЙЗ наклав тимчасову заборону на вивезення з країни іншої картини Пабло Пікассо «Дитина і голуб». Це полотно, що виставляється в різних музеях Великобританії з 1974 року, в поточному році було продано за кордон аукціонним будинком Christie's.
Заборона діє до кінця 2012 року. Він був накладений у зв'язку з тим, що картина представляє велику культурно-історичне значення для Сполученого Королівства. Влада країни сподівається, що британським музеям вдасться перекупити полотно, зібравши достатню кількість коштів. Скільки заплатив за Пікассо покупець, невідомо. Але раніше повідомлялося, що цю роботу оцінюють приблизно в 80 мільйонів доларів.
Пікассо створив полотно «Дитина з голубом», коли йому було 20 років, нагадує ІТАР-ТАСС . Картина є однією з найбільш ранніх робіт художника. Тема голубів пройшла через усю його творчість, а «Голубка Пікассо», намальована їм в 1949 році для Всесвітнього конгресу прихильників миру і пізніше відтворена в різних варіаціях, стала одним з найбільш впізнаваних символів на планеті. Дни.ру