Вибір гітари для початківців

Перше питання, що виникає у початківців гітаристів - як вибрати гітару. Магазини пропонують безліч моделей, від наддешевих до супердорогих.

Від великої кількості фірм і моделей гітар може розгубитися навіть досвідчений музикант. Про особливості вибору гітари розповів Іван Поляков - засновник інтернет-магазину гітар gitarilka.ru , Який спеціалізується на інтернет-торгівлі гітарами та аксесуарами до них.

«Найпоширеніші моделі гітар - вестерн-гітара і класична шестиструнна. Щоб зробити правильний вибір гітари, необхідно знати, чим відрізняються ці типи інструментів.

Класична має широкий гриф і, як правило, нейлонові струни, які притискати легше, ніж металеві. Завдяки особливостям струн вона ідеально підходить для новачків, які тільки вчаться затискати акорди. Після навчання основам гри можна буде легко перейти на інструмент з металевими струнами. Можна поставити їх на класичну гітару, що дасть більш насичене звучання. Тільки не варто ставити на "класику" товсті металеві струни. Вони вимагають більшої сили натягу, на що не розрахована конструкція класичної гітари. Якщо використовувати на такій гітарі товсті металеві струни, вона може деформуватися і поламатися.

Звучання такої гітари відмінно підходить для виконання класики. Про це говорить і її назва. Це ідеальний вибір гітари для новачка.

У вестерн-гітари гриф більш вузький і вона розрахована для гри на металевих струнах, які продукують понад об'ємний і яскравий звук. Для новачків така гітара трохи важкувато: жорсткі металеві струни притиснути непросто, з незвички будуть хворіти пальці, особливо подушечки. Для звикання пальців до сталевих струнах потрібно більше тренуватися. Щоб полегшити перші уроки гри, можна замінити струни вестерн-гітари на тонкі металеві. Після, коли пальці «загартується», можна повернути товсті струни, які звучать набагато краще.

Як же вибрати гітару? Є кілька критеріїв, які необхідно враховувати при виборі гітари.

Гітара повинна бути максимально зручна. Розмір грифа треба підібрати під розмір руки, щоб було легше затискати акорди. Струни для навчання краще вибрати нейлонові або тонкі металеві. Занадто тонкі (менше 0,09) брати теж не варто: вони дають занадто погане звучання, яке зіпсує враження. Також варто врахувати розташування струн над грифом. Чим вони далі, тим складніше їх зажать.Нормальним відстанню вважається 5 мм між струною і грифом в районі 12 лада.

Роблячи вибір гітари, необхідно перевірити її звучання. Гітара повинна добре «будувати» (звучати чисто, чи не фальшиво на всіх ладах). Іноді проблему можна вирішити регулюванням струн, змінюючи їх натяг і відстань розташування їх над грифом. Буває, гітара «не будує» через деформацію або заводський брак. Усунути це занадто складно, тому від покупки такої гітари краще утриматися.

Як вибрати гітару за звучанням? Дешева гітара звучить «тьмяно», у неї відсутні гармоніки, що роблять звучання більш приємним. Коли ви довго граєте на гітарі, визначити якість звучання нескладно. Новачкам же краще взяти з собою досвідченого музиканта, який допоможе оцінити звучання інструменту при покупці.

Важлива умова, яку необхідно дотримуватися, вибираючи гітару - вона повинна подобатися. Вибір гітари, яка подобається, в кінцевому підсумку вплине на результативність навчання.

Купувати відразу дорогу високоякісну гітару не варто. Згодом, після набуття досвіду і формування музичних уподобань, може виникнути бажання змінити гітару на інший тип. Тому відразу переплачувати не варто.

Георгій Максимов

Як же вибрати гітару?
Як вибрати гітару за звучанням?