Вибори-2016: скандалів на Ставропіллі все більше

Депутатські мандати в краї ділять так, що дим стоїть коромислом Депутатські мандати в краї ділять так, що дим стоїть коромислом   Фото: youtube

Фото: youtube.сom

Антон Чаблін політолог, журналіст Антон Чаблін політолог, журналіст

На Ставропіллі 18 вересня мають відбутися вибори депутатів Держдуми за партійними списками і в чотирьох одномандатних округах. Для участі в праймеріз «Єдиної Росії» зареєстровані 44 учасники, найстарший серед яких - пенсіонер Валерій Барановський (75 років), а наймолодший - Валерій Родькин, аспірант СКФУ, інтернет-активіст (24 роки).
У числі претендентів на мандати «Єдиної Росії» - колишній губернатор, шість депутатів федерального парламенту (двоє колишніх і четверо діючих), а також п'ятеро депутатів Ставропольської крайової думи.
Загалом, можна уявити, яка жорстка конкуренція очікує виборців на праймеріз. Так, власне, скандалів вже і так предостатньо.

Головний порушник спокою

Цей статус можна сміливо привласнювати пенсіонеру Володимиру Полубояренко, який на громадських засадах є помічником крайового уповноваженого з прав людини. Він висунувся кандидатом в Держдуму і по крайовій списку, і по Невинномиськ одномандатному округу №66 (який, незважаючи на назву, охоплює частину Ставрополя), а заодно і на виборах в Ставропольську крайову думу, яку також належить обрати 18 вересня.

Полубояренко бере участь практично у всіх дебатах напередодні внутрішньопартійного голосування (воно, нагадаємо, відбудеться 22 травня) і за словом в кишеню ніколи не лізе. Від нього вже дісталося багатьом кандидатам.

Але більше всіх - Михайлу Маркелову, який висунувся по Кавмінводскій одномандатному округу №68. Маркелов, нагадаємо, в минулому журналіст і політтехнолог, очолював департамент внутрішньої політики в апараті повпреда в ПКФО, обирався в Держдуму за списком партії «Батьківщина», а зараз представляє в федеральному парламенті Волгоградську область і «Єдину Росію».

Михайло Маркелов. Фото: kp.ru

Приводом для скандалу стали дебати, що відбулися 10 квітня в Єсентуках, на яких зайшла мова про федеральної цільової програми «Доступне середовище». Полубояренко, звертаючись до залу, запропонував депутату Маркелову на гроші, витрачені на саморекламу (до речі, свою передвиборчу кампанію політик веде сам, не вдаючись до допомоги політтехнологів), купити інвалідні коляски нужденним.

Маркелов після цього поскаржився на Полубояренко в оргкомітет по проведенню праймеріз, вимагаючи зняти правозахисника з гонки за порушення регламенту. Той, однак, утримався в строю. А через кілька днів у Facebook, коментуючи ті самі скандальні дебати, Маркелов вибухнув гнівною тирадою на адресу діяльного пенсіонера. Депутат назвав його «хунвейбіни», «напівбожевільним істотою з медичним діагнозом» і «адвентистом сьомого дня».

Слова Маркелова Полубояренко вважав особистою образою і став писати скарги на волгоградського депутата.

Депутати «атакують» один одного

По-перше, Полубояренко подав заяву до Слідчого комітету з вимогою порушити проти депутата кримінальну справу за образу. По-друге, звернувся до суду з цивільним позовом до Маркелову на 50 млн рублів (це моральний збиток) і ще тисяча двадцять-одна рубль (вартість ліків від підвищеного тиску).

І, нарешті, по-третє, написав скаргу в генеральну раду партії «Єдина Росія» з вимогою зняти Маркелова з праймеріз за неповагу до інших учасників процедури.

Вся ця історія бурхливо обговорюється в соціальних мережах Ставропілля, причому думки розділилися полярно: одні підтримують Полубояренко, але є й ті, хто виступає за образився депутата.

Але ось для рядового виборця всі ці інтернет-склоки зовсім нічого не значать. А то ли еще будет ?! Схоже, це далеко не останній скандал на праймеріз, де в кожному з чотирьох одномандатних округів зійшлися непримиренні опоненти.

Ось і «атака» на Михайла Маркелова, схоже, почалася не просто так: по Кавмінводскій округу крім нього балотуються ще два діючих депутата Держдуми, причому від різних регіонів. Це Ольга Казакова (Ставропольський край) і Юрій Васильєв (Кабардино-Балкарія).

Це Ольга Казакова (Ставропольський край) і Юрій Васильєв (Кабардино-Балкарія)

Ольга Казакова. Фото: kavtoday.ru

Кавмінводи вже опинилися ристалищем і для кандидатів на вибори до крайового парламенту. Схоже, що ключовим претендентом від П'ятигорського округу №22 стане Людмила Похилько, яка нині очолює думу міста-курорту (її підтримує мер Лев Травня). А ось що представляє П'ятигорськ в крайовому парламенті Олександр Шарабок, який раніше був також міським депутатом, Травневе неугодний і був змушений зареєструватися по Мінераловодська одномандатному округу №13 (зараз в парламенті Ставропілля Мінводи представляє авторитетний бізнесмен Айдин Ширінов).

І ось минулого понеділка на планерці в думі Шарабок поскаржився на те, що його рекламні щити, розміщені напередодні праймеріз в Мінеральних Водах, були незаконно демонтовані. Кандидат впевнений, що це було зроблено за вказівкою нинішнього глави Мінераловодського округу Сергія Перцева, який до недавніх пір працював заступником та керуючим справами у пятигорского мера Льва Травнева.

Така ось хитра конфігурація складається на Кавминводах. Втім, після того як ця історія стала надбанням громадськості (Шарабок отримав підтримку крайових депутатів навіть від інших партій), кілька банерів повернулися на свої місця.

КАВПОЛІТ продовжує знайомити своїх читачів з кандидатами, які з найбільшою ймовірністю можуть стати депутатами Держдуми за підсумками вересневих виборів. Ми вже повідали про діючих федеральних парламентаріїв, а сьогодні мова про тих, хто має депутатські мандати поки що лише крайового або муніципального рівня, але мріє злетіти вище.

Інформація до роздумів: Олена Бондаренко.

Вік: 47 років.

Перша дата обрання депутатом Ставропольської крайової думи: 2007 рік ( «Справедлива Росія»).

Поточний статус в крайової думи: голова Комітету з питань культури, молодіжної політики, фізичної культури і засобів масової інформації; член Комітету з питань соціальної політики.

Пряма мова: «Гострі питання треба обговорювати. Це має сприяти попередженню можливих непорозумінь і конфліктів, екстремістських проявів, що викликаються часом тим, що молоді ще не можуть усвідомити своєї різної ментальності, не знають традицій інших народів, не розуміють, що головне, що об'єднує нас, то, що ми - громадяни Росії ».

Олена Бондаренко (в центрі). Фото: er.ru

Бондаренко - в недавньому минулому керівник гуртка в Палаці дитячої творчості, в публічній політиці з 2007 року, коли вона очолювала передвиборний благодійний фонд «Справедливої ​​Росії» під час думської кампанії.

У зв'язку з діяльністю фонду (його заборонили і ліквідували постановою Верховного суду) щодо Бондаренко було порушено кримінальну справу за фактом ухилення від сплати податків, проте суд скасував його збудження. Варто відзначити, що чоловік депутата - заступник начальника крайового управління ФСБ.

Швидко порвавши зі Справороси, Бондаренко долучилася до «Єдиної Росії», зараз вона займається багато соціальних програм по партійній лінії. Зокрема, будівництво спортивних та дитячих майданчиків на селі, фінансову підтримку районних газет, а також молодіжний парламентаризм на Ставропіллі. Три роки тому вона була обрана президентом Олімпійського комітету краю.

Інформація до роздумів: Валерій Гаєвський.

Вік: 56 років.

Поточний статус: голова ради директорів концерну «Енергоміра».

Пряма мова: «Стабільність, безпека і благополуччя краю, добробут кожного його жителя гарантують спокій на Кавказі. А значить, і в Росії в цілому. Потрібно прибрати всі тромби між краєм і федеральним урядом, найбільшими державними компаніями ».

Потрібно прибрати всі тромби між краєм і федеральним урядом, найбільшими державними компаніями »

Валерій Гаєвський. Фото: rg.ru

Колишній губернатор Ставропольського краю (з 2008 по 2012 роки), Валерій Гаєвський вважається протеже впливового віце-прем'єра Дмитра Козака, разом з яким працював у Мінрегіоні. А з недавніх пір, здається, ще й президента концерну «Енергоміра», найбагатшої людини на Ставропіллі, Володимира Полякова.

Рада директорів концерну (об'єднує заводи електроніки, завод з виробництва сільгосптехніки в П'ятигорську, кілька колгоспів і ще безліч дрібніших підприємств) Гаєвський очолив незабаром після того, як минулої осені покинув пост замміністра сільського господарства Росії.

Виборчою кампанією екс-губернатора займається його найближчий соратник, який раніше керував апаратом уряду краю (займаючись внутрішню політику), - Юрій Белолапенко.

Команда Гаєвського в публічній політиці Ставропілля запам'яталася жителям великою кількістю скандалів, в тому числі і корупційних. Разом з тим, варто зазначити, що Гаєвський - небезталанний економіст, який заклав основи інвестиційного розвитку Ставропілля в роки відновлення після економічної кризи 2008-2009 років (зокрема, створив мережу технопарків).

Інформація до роздумів: Віктор Надєїн.

Вік: 36 років.

Поточний статус: заступник голови Ставропольської міської Думи.

Пряма мова: «Я буду вести свою виборчу кампанію в рамках попереднього голосування якомога відкритіше. Моє головне завдання - зустрітися з великою кількістю жителів Ставропілля, щоб донести свої думки про те, як повинен розвиватися наш край ».

Моє головне завдання - зустрітися з великою кількістю жителів Ставропілля, щоб донести свої думки про те, як повинен розвиватися наш край »

Віктор Надєїн. Фото: stv24.tv

Віктор Надєїн очолює ліберальну платформу в регіональному відділенні «Єдиної Росії» і в політиці позиціонує себе як «молодий професіонал». У минулому юрист (директор названого його ім'ям правового агентства), за два скликання в Ставропольської міській думі він найактивніше займався проблемами містобудування та землекористування: зокрема, очолював комісію з ревізії підсумків незаконної приватизації землі сіті-менеджером Ігорем Бестужев (нині відбуває тюремний термін) .

Курирував будівництво фізкультурного комплексу «Русь» (директором якого нині є його брат Михайло Надєїн) і створення міської Контрольно-рахункової палати.

У той же час Надєїн заручився на виборах і підтримкою консервативної (козачої і православної) громадськості. Серед кандидатів на праймеріз веде, схоже, найбільш активну передвиборчу кампанію - починаючи з зовнішньої реклами і закінчуючи листівками і календариками.

Інформація до роздумів: Олександр Іщенко.

Вік: 57 років.

Перша дата обрання депутатом Держдуми: 2003 год.

Поточний статус в Ставропольської крайової думи: член Комітету з законодавством, державного будівництва та місцевого самоврядування; член Комітету з природокористування, екології, курортно-туристичної діяльності.

Пряма мова: «Найголовніший пріоритет віддаю роботі з виборцями. В окрузі я і мої помічники ведемо прийоми виборців, зустрічаємося з колективами, відвідуємо підприємства, беремо участь в різних заходах. проблеми, поставлені виборцями, мною як і раніше розглядаються як пріоритетні. Відповідно, стоїть завдання щодо їх вирішення ».

Колишній топ-менеджер «Лукойлу», двічі успішно обирався від Ставропольського краю в Держдуму Росії, засідав в профільному Комітеті з екології ... Хоча і був типовим «задньолавочників», навіть в рідному Ставропіллі жодну екологічну проблему так реально і не вирішили.

Обрався б Іщенко в Держдуму і в третій раз, але в 2011 році чомусь не припав до двору команді Ігоря Сечіна, якого Кремль доручив формування передвиборного списку на Ставропіллі. Хоча за підсумками тодішніх «Народних праймеріз» у депутата було нібито четверте місце по краю (особливо підкреслимо - нібито, оскільки потім ці результати скасували).

Після цього Іщенко задовольняється лише крайовим мандатом, хоча і намагався пробитися на пост прем'єр-міністра Ставропілля або хоча б голови думського комітету. Політик давно мріє про повернення на федеральний олімп. Тим більше що у нього багато впливових прихильників в Москві (найбільш відомий - це колишній начальник управління внутрішньої політики в президентській адміністрації Олег Морозов, нині сенатор від Татарстану).

Інформація до роздумів: Михайло Кузьмін.

Вік: 59 років.

Перша дата обрання депутатом Ставропольської крайової думи: 2001 год.

Поточний статус в крайової думи: член Комітету з природокористування, екології, курортно-туристичної діяльності; член Комітету з питань культури, молодіжної політики, фізичної культури і засобів масової інформації.

Пряма мова: «Наші населені пункти, слов'янські населені пункти, сьогодні стали моноетнічних. І, звичайно, дуже важливо приймати якісь рішення. Через що до нас раптом хлинули переселенці, вимушені переселенці, мігранти? Тому що їм стало незручно перебувати там. А у нас, ймовірно, зручно ».

А у нас, ймовірно, зручно »

Михайло Кузьмін. Фото: petrovskiy26.ru

Колишній мер Ставрополя, з 2001 року він беззмінно засідає в крайовому парламенті вже чотири скликання - і, мабуть, на сьомому десятку Михайло Кузьмін твердо намірився взяти нову висоту, а саме отримати федеральний мандат. І, судячи з колосальною медійної активності кандидата, ставку на нього робить крайовий уряд (Кузьмін, незважаючи на велику різницю у віці, дружний з губернатором Володимиром Владіміровим).

Хоча піар депутата часом і виглядає незграбно, але ж його основний електорат - люди середнього та похилого віку, які пам'ятають його «міцне» господарювання на посаді мера в дев'яностих. Зараз він засідає в крайовому думському комітеті з екології (як Олександр Іщенко - в федеральному), але про рішення їм реальних проблем вмираючої природи Ставропілля чути не доводилося.

Інформація до роздумів: Микола Новопашин.

Вік: 39 років.

Перша дата обрання депутатом Ставропольської крайової думи: 2011 рік.

Поточний статус в крайової думи: заступник голови Комітету з питань соціальної політики; член Комітету з питань бюджету, податків і фінансово-кредитній політиці.

Пряма мова: «Я повністю позбавив Михайловск і Ставрополь від деяких видів наркотиків: я переміг героїн, метадон, мак. Я був ініціатором закону, який прийняли на федеральному рівні, щоб не продавали кодеіносодержащіе ліки, з яких страшний наркотик робили. Усе! Тепер цього немає! »

Микола Новопашин. Фото: novopashin.livejournal.com

Один з найяскравіших, але в той же час неоднозначних політиків Ставропілля, який зробив собі політичну кар'єру на реабілітації наркоманів (Новопашин очолює асоціацію православних реабілітаційних центрів Північного Кавказу).

Найактивніше користувач соцмереж, він вдало грає на ура-патріотичному полі: його яскраві, помітні, часто провокаційні гасла і пропозиції не вимагають додаткової «розкрутки». Тому Новопашин завжди в центрі уваги: ​​то він бореться з іноземними сектантами, то звинувачує партію «Яблуко» в шпигунстві на користь Великобританії, то вимагає стратити Семена Слепакова і прикрити ТНТ.

За роки депутатства Микола Новопашин налагодив міцні особисті зв'язки з багатьма діячами федерального рівня, яких регулярно зазиває гостями в свої реабілітаційні клініки. Втім, при всій неоднозначності оцінки особистості депутата, варто визнати важливість соціального справи, якою він займається. Правда, критики (в тому числі і колеги-депутати від опозиції) вважають, що наявність реабілітаційних центрів у парламентарія, який приймає закони про боротьбу з наркоманією, тхне ... конфліктом інтересів. Тобто корупцією. 1 Роздрукувати

А то ли еще будет ?
Через що до нас раптом хлинули переселенці, вимушені переселенці, мігранти?