Тиждень промайнула зовсім непомітно. Тепер головне - подумати про те, чим зайнятися сьогодні ввечері. У нас є кілька варіантів - від походу на чудовий фільм, який отримав Гран-прі Канського кінофестивалю в 2014 році, але тільки зараз дістався до російського прокату, до вивчення спадщини самого таємничого японського фотографа 1930-х.
Милуватися Монікою Беллуччі в фантастичному костюмі
Час: в залежності від обраного сеансу
Місце: кінотеатри мережі «Москіно»
У російський прокат нарешті вийшов фільм «Чудеса» Аліче Рорвахер, в 2014 році підкорив журі Каннського кінофестивалю. Якщо з якоїсь причини ви ще не подивилися його в минулі вихідні, збирайтеся в кінотеатр - це ідеальна стрічка для літнього вечора: красива, зворушлива і казкова.
У маленькій тосканської селі, в місці, де давним-давно жили загадкові етруски, сьогодні живе багатодітна сім'я: мама (її грає Альба - сестра Аліче Рорвахер), тато і чотири дочки. Батько, доведений до відчаю чекати сина-спадкоємця, готує до цієї ролі старшу дівчинку, 14-річну Джельсоміно. В майбутньому їй належить очолити маленьке сімейне підприємство з виробництва меду, хоча, втім, вже зараз вона негласно керує і бізнесом, і сім'єю. Але залишається дитиною, який дивиться на світ в очікуванні дива. Одного разу Джельсоміно забредает на зйомки реклами конкурсу фермерських продуктів і бачить місцеву телезірку в костюмі феї (блискуче камео Моніки Беллуччі). Ця зустріч перевертає життя дівчинки: тепер її сім'я неодмінно повинна взяти участь в конкурсі, незважаючи на майбутню санітарну перевірку, яка страшно лякає батьків.
Сходити на показ німого кіно в супроводі тапера
Час: 19:30
Місце: кінотеатр «Ілюзіон» (Котельническая набережна, будинок 1/15)
Хочете чогось погарячіше? У «Ілюзіоні» сьогодні показують один з найбільш вражаючих німих фільмів - «Розіта» Ернста Любича та Рауля Уолша з королевою німого кіно США Мері Пікфорд в головній ролі. Підступність, пристрасть і повстання зі світу мертвих - сюжет фільму перегукується з подіями комічної опери Жюля Массне «Дон Сезар де Базан» і однойменного радянського фільму за участю Михайла Боярського. Король втрачає голову від кохання до прекрасної вуличної співачці Розіті, але, не наважуючись на зв'язок з простолюдинкою, силою видає її заміж за збіднілого дворянина, якого збирається стратити після того, як та отримає титул. Але планам самодержця не судилося збутися - в них втручаються його дружина, рок і справжня любов.
Вчасно з'являтися у суді - перед початком сеансу кінознавець Ламара Карчава розповість про художні особливості «Розіти» і пояснить, як сьогодні дивитися фільм, знятий майже 100 років тому. Показ пройде в кращих традиціях німого кіно - з живою музикою: композиції з фільму виконає піаніст Сергій Аксьонов.
Дивитися фотографії Івате Накаями
Час: до 21:00
Місце: «Мультимедіа-арт-музей» (вулиця Остоженка, будинок 16)
Зали «Мультимедіа-арт-музею» продовжують заповнюватися роботами культових японських фотографів ХХ століття - до персональної виставки Масао Ямамото «Футляр порожнечі» і збірної ретроспективі «Пам'ять і світло» приєдналася експозиція одного з найцікавіших фотографів 1930-х років Івате Накаями. Для японського сучасного мистецтва його ім'я означає приблизно те ж, що Родченко - для Росії, Ман Рей - для США, а Ласло Мохой-Надь - для Європи. Одночасно з двома останніми, до речі, і незалежно від них Накаяма відкрив принцип фотограми (метод фотографування, при якому предмет поміщається прямо на фотопапір).
Провівши десять років у США і Франції, Накаяма прийшов до вирішення не повторювати відкриттів іноземних фотографів і йти своїм шляхом - не просто запам'ятовувати реальність, а передавати на знімках свій внутрішній світ. Такий підхід був далеким від офіційної позиції Японії, яка до моменту його повернення в кінці 1920-х була охоплена мілітаристським настроями. Загадкового романтика люто критикували, що, втім, не завадило Накаяма досить швидко стати справжньою зіркою фотомистецтва.
Слухати лекцію про Стравінського і Дягілєва
Час: 19:00
Місце: ВДНХ, павільйон «Робітник і колгоспниця» (проспект Миру, будинок 123б)
Якщо російський авангард вас цікавить більше, ніж японський, а фотомистецтва ви віддаєте перевагу академічну музику і балет, вирушайте на ВДНГ. Сьогодні ввечері тут пройде лекція музичного журналіста Лялі Кандаурової про великого імпресаріо Сергія Дягілєва і його сенсаційних «Російських сезонах» в Парижі, які відкрили світу композитора Ігоря Стравінського. Слухачі дізнаються про трьох балетах на музику Стравінського, з яких почалося знайомство європейської публіки з російським мистецтвом, - «Жар-птиці», «Петрушки» і «Весну священну».
Про «Російських сезонах» Дягілєва, до речі, на ВДНГ будуть говорити все літо, лекція Кандаурової - перша в рамках циклу «Літо балету» . Попереду - зустрічі з істориками костюма і танцю, артистами балету і театру, майстер-класи та заняття балетом. Щоб бути в курсі подій, стежте за розкладом на сайті проекту «Знання. ВДНХ » - воно постійно оновлюється.
Вхід на лекцію вільний, реєстрація не потрібна.
вивчити ретромоду
Час: до 22:00
Місце: ВДНХ, павільйон № 16 (проспект Миру, будинок 119)
Після лекції не поспішайте залишати територію ВДНГ - загляньте в павільйон «Гідрометеорологія», де нещодавно відкрилася виставка одягу та аксесуарів з особистої колекції історика моди Олександра Васильєва. Творіння Крістіана Діора, Жанни Ланвен, Жана Пату, П'єра Кардена і інших іменитих кутюр'є (деякі з них, кажуть, раніше належали знаменитим актрисам і балеринам) є сусідами тут з творами сучасних російських дизайнерів, натхнених стилем нью-лук і настроєм середини ХХ століття.