"Журнали« Вокруг Света »це відмінний матеріал для створення колажів.
У мене майже всі номери за 2004-2008 роки, хоча більшість журналів уже грунтовно випотрошені :) "
Запис в Фейсбук Павла Шангіна від 18 серпня 2013 р
Стало відомо, що видавництво найстарішого російського науково-популярного журналу «Вокруг света» подає позов проти московського художника-коллажіст Павла Шангіна. Головним предметом претензій є багаторазове використання фрагментів журналів «Вокруг света» 2004-2008 років в роботах художника.
Як зазначає сам художник, мова йде про найбільш відомої серії його робіт Biosphere, присвяченій живій природі, яка була створена в 2010 році. Роботи серії - це спроба створення альтернативної біосфери, в якій природа, людина і створений ним матеріальний світ зливаються в нову, химерну оболонку. У серію увійшли 4 роботи автора, які більш ніж 50% складаються з вирізок журналу «Вокруг Света».
Павло Шангін на сьогоднішній день є єдиним російським художником-коллажіст, серйозно працюють в техніці журнального колажу. На його рахунку близько 40 робіт, і кожна була створена з використанням вирізок з різних глянцевих журналів. На думку Павла, «глянець» - це бездонний матеріал для творчості і, одночасно, невичерпне джерело натхнення.
У сучасному мистецтві колажі роблять з чого завгодно: з стікерів, з фрагментів плакатів, з поєднання живопису та тканин. Павло Шангін залишається вірним глянцевим журналам. Однак сторінки барвистих журналів складно дізнатися в химерних картинах Шангіна - настільки цілісними вони є. Щоб домогтися такого ефекту, їх творець спочатку довго накопичує матеріал для втілення задуманої картини, а потім майстерно поєднує такі, здавалося б, не поєднувані елементи. Наприклад, на кожну картину із серії «Біосфера» пішло три місяці кропіткої роботи.
«Мої роботи із серії Biosphere неодноразово виставлялися на різних майданчиках, були відзначені критиками і публікою, і, звичайно, дивно через чотири роки отримувати такі новини, - розповідає художник. - Колаж сам по собі, хоч і створюється на основі інших зображень, публікування і, в кінцевому рахунку, є самостійним повноцінним твором ».
У видавництві журналу «Вокруг света» від будь-яких коментарів поки що утримуються.
Нагадаємо, що у вересні 2012 року власник журналу «Вокруг света» розірвав контракт з головним редактором видання Машею Гессен за її відмову висвітлювати політ президента Путіна зі Стерх.
Незадовго до цього прес-служба видавництва «Вокруг Света» оголосила про початок стратегічної співпраці з «Російським географічним товариством», головою опікунської ради якого є президент РФ В.В. Путін, а президентом - міністр оборони РФ С.К. Шойгу.
Колажі Павла Шангіна з серії Biosphere
вісник CIVITAS