26 листопада 2015 року, 18:19 Переглядів:
В Україні пройшов перший етап конкурсу & laquo; Авіатор 2016 & raquo ;. Фото прес-служби.
26 листопада відбувся другий етап благодійного освітнього проекту "Авіатор 2016", організований Благодійним фондом Бориса Колеснікова. Студенти авіаційних спеціальностей з дев'яти українських вузів і коледжів протягом години проходили тестування з технічного англійської мови.
"Ми вважаємо, що це один з найважливіших етапів відбору в нашому конкурсі, оскільки англійська є робочою мовою міжнародного авіаційного співтовариства. Його знання також важливо для наших учасників, оскільки влітку 2016 року ці фірми відвідають Міжнародний авіасалон Фарнборо в Лондоні. Там у них буде унікальна можливість поспілкуватися з фахівцями галузі та однолітками, а для цього їм необхідно бездоганне володіння англійською. Ким би хлопці не працювали в майбутньому - стюардесами, диспетчерами, інженерами, технологами - їм в будь-якому випадку н еобходім англійська ", - розповідає Софія Мудрик, директор Благодійного Фонду Бориса Колесникова.
У цьому році для участі в конкурсі "Авіатор" зареєструвалася рекордна кількість учасників - понад 3000 осіб. У зв'язку з цим організатори підвищили прохідний бал на кожному етапі конкурсу і посилили відбір. Так, за результатами першого етапу конкурсу, в проекті продовжують участь близько тисячі студентів.
Під час тестування перевіряються як знання безпосередньо мови (лексика, граматика), так і авіаційних термінів і вміння вирішувати авіаційні ситуації.
"Попереду у студентів - тестування з теорії та історії авіації, рішення бізнес-кейсу та захист мотиваційної презентації перед експертами галузі", - розповідає Софія Мудрик.
- У минулому році етап з тестом з англійської був четвертим за рахунком, зараз - другим. Тоді перевіряли не тільки знання технічних термінів, а й знання історії та основ авіації. Наприклад, було питання: "Зі скількох років дається льотна ліцензія - з 16, 17, 18 або 14?" Або "Яка модифікація нового Боїнга не застосовується по відношенню до старої: басейн, ліфт, сходи або міні-бар". Тобто, потрібно знати ще й конструкцію літаків, не тільки англійську, - згадує студент Харківського авіаційного інституту Сергій Вергузь, учасник "Авіатора-2015».
- Я взагалі хотів стати пілотом, на літаку літати. Але не вийшло. Тому пішов літаки будувати, - пояснює вибір спеціальності Сергій.
За іронією долі, в минулому році саме тест з англійської мови став для студента останнім етапом в конкурсі. Цього разу він сподівається взяти реванш і опинитися серед ста переможців, які влітку наступного року вирушать на Міжнародний авіасалон Фарнборо в Лондон.
- А як ви готувалися до проходження тесту? - питаю у двох подруг-студенток п'ятого курсу НАУ за спеціальністю "авіадиспетчер".
- Ми? Так ми вже валізи до Лондона зібрали! - енергійно відповідають студентки. Дівчата кажуть, що чотири роки за спеціальною програмою проходили навчання повністю англійською мовою, так що з іноземним складнощів немає.
- Найбільше ми боялися першого етапу, де були завдання з технічних дисциплін, - розповідає Аня Івлєва. Аліна Колоденський, студентка 5-го курсу НАУ, сподівається на перемогу в цьому етапі і у всіх наступних.
- Тест з англійської в минулому році був одним з найлегших для мене особисто, тому що я чотири роки навчалася на англомовному проекті. Хоча в цьому році завдання ускладнені. Сподіваюся на хороший результат.
У минулому році підготовка до конкурсу в цілому давалася дівчині важко - не знала, чого очікувати, так як брала участь в "Авіаторові" вперше. "Повторювала граматику, сталі вирази. Зараз вже знала, чого чекати, тому повторювала будова літака, назви авіаційних конструкцій", - говорить студентка.
- У вас є якийсь талісман?
- Минулого разу моїм незмінним талісманом був гарний настрій, - згадує Аліна. - А зараз я вирішила, що наша НАУвская форма буде моїм талісманом, - дівчина одягнена в темно-синю авіаційну форму. - Ми прийшли в ній на перший етап, і це принесло успіх.
На авіаційну спеціальність дівчину піти спонукала авіакатастрофа, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський. "Одні джерела звинувачували диспетчера, інші - екіпаж, і мене дуже зацікавила ця професія, я багато читала на цю тему і вирішила розібратися", - розповідає Аліна. Вона в родині перший "авіатор".
Нагадаємо, реєстрація на п'ятий за рахунком, ювілейний конкурс "Авіатор 2016", який проводиться Фондом Бориса Колеснікова, стартувала 24 вересня.
Перший тур конкурсу пройшов 29 жовтня. Цього року географія учасників розширена: до студентів з НАУ, ХАІ, КПІ та Кіровоградської льотної академії приєдналися учні Дніпропетровського національного університету, Запорізького національного технічного університету, а також Слов'янського, Криворізького і Кременчуцького коледжів НАУ
Проект "Авіатор" покликаний підтримувати студентів авіаційних технічних спеціальностей і допомагати їм розвивати галузь. "Ми сподіваємося, що сьогоднішні студенти, які виграють конкурси Фонду Бориса Колесникова і відвідують міжнародні авіасалони, в майбутньому стануть відомими авіаконструкторами і прославлять нашу країну на весь світ", - розповіла "Сегодня.ua" Софія Мудрик.
У минулому році переможці проекту їздили на Міжнародний авіасалон Ле Бурже в Париж. З 2016-му учасники "Авіатора" борються за поїздку на Міжнародний авіасалон Фарнборо в Лондон, де ознайомляться з передовими технологіями світового авіапрому.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Відбувся другий тур конкурсу" Авіатор 2016 "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Анастасія Пасютін
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Наприклад, було питання: "Зі скількох років дається льотна ліцензія - з 16, 17, 18 або 14?А як ви готувалися до проходження тесту?
Ми?
У вас є якийсь талісман?