Відділ додаткової освіти з курсом громадської охорони здоров'я

Факультет удосконалення лікарів (ФУВ) організований Наказом №231 від 06.04.1979 р МОЗ Казахської РСР. На перших кафедрах - терапії, педіатрії, хірургії, акушерства-гінекології лікарі -курсанти почали навчатися з вересня 1979 року.
Факультет є єдиним на Заході країни спеціалізованим навчально-клінічним підрозділом здійснює і координує процес додаткової освіти лікарів на основі Державної концепції додаткової освіти Республіки Казахстан.
Основним завданням факультету є перепідготовка та підвищення теоретичної і практичної підготовки фахівців-медиків, навчання їх сучасним технологіям діагностики і лікування.
Перший декан факультету - к.м.н. Е.А. Сигида (1979-1982г.г.).
Першими завідувачами кафедр були:
- доцент В.А. Гольдберг (терапія);
- доцент Н.Ф. Іванова (хірургія);
- доцент З.Х. Ахунов (акушерство і гінекологія);
- доцент С.Х. Хамзін (педіатрія).
У наступні роки деканами факультету були - доцент В.А. Гольдберг (1982-1993 рр.); доцент Н.М. Шумбалов (1993-1996, 1999-2002 рр.); проф. Ж.б. Досімов (1996-1998 рр.); проф. С.Ф. Беркінбаев (1998-1999 рр.); проф. Б.К. Жолдін (2002 р); проф. С.А. Сейтмагамбетова (з 2002 року по теперішній час). З 2013 року після об'єднання факультету з резидентури і докторантури, кафедрою керує д.м.н. Р.Є. Нургалієва.
Вперше під керівництвом декана С.А. Сейтмагамбетовой з 2004 року на факультеті стали проводитися нові цикли з різних спеціальностей (фтизіатрії, неврології, навчання середніх медичних працівників по 19 спеціальностями), в наступні роки кількість проведених циклів збільшується щорічно (ендоскопічна хірургія, рентгенологія, анестезіологія і реанімація і т.д.) і становить понад 30 спеціальностей.
На факультеті удосконалення лікарів працюють викладачі з великим стажем, висококваліфіковані клініцисти: 4 професори, 4 д.м.н., 18 доцентів, в т.ч. 16 кандидатів наук. 86,0% співробітників клінічних кафедр мають вищу і першу кваліфікаційну категорію.
З вересня 2008 року факультет удосконалення лікарів і середніх медичних працівників було перейменовано у факультет додаткового медичної та фармацевтичної освіти.
У 2014 році факультет відзначив своє 35-річчя.
За період роботи факультету навчилося понад 40 000 лікарів і 3 000 середніх медичних працівників.
В організації післядипломної додаткової освіти факультет виходить з реально в практичній охороні здоров'я ситуації, що вимагає підготовки фахівців різного рівня.
Щорічно співробітниками факультету збільшується кількість нових циклів з різних спеціальностей (первинні спеціалізації, загальні та тематичні удосконалення) на підставі заявок від фахівців охорони здоров'я.
На факультеті проводиться навчання лікарів за спеціальностями: терапія, кардіологія, швидка і невідкладна медична допомога, ревматологія, хірургія, ендовідеохірургія, акушерство і гінекологія, педіатрія, неонатологія, фтизіатрія, неврологія, організація охорони здоров'я, лікар загальної практики (сімейний лікар), рентгенологія та УЗ діагностика, анестезіологія і реанімація, психіатрія, судова медицина, онкологія, інфекційні хвороби, лабораторна діагностика, патанатомія, ЗСЖ, профпатології, фармація, стоматологія, бактеріологія, травматолог я, епідеміологія, урологія, лікувальна фізкультура, гігієна, стоматологія, оториноларингология, офтальмологія.
З 2010 року вперше проводяться цикли по щелепно-лицевої хірургії, наркології, дерматовенерології.
Співробітники факультету постійно вдосконалюють ефективність післявузівської додаткової безперервної освіти.
Професорсько-викладацький склад факультету активно бере участь в науковій роботі академії: співробітники виїжджають на симпозіуми, конференції, конгреси, де виступають з доповідями. Співробітниками факультету захищені - 2 докторські, 11 кандидатських дисертацій, випущені - 9 монографій, 22 методичних рекомендацій, понад 1000 статей і тез.
В останні роки співробітники факультету (акушерства / гінекології, педіатрії, неонатології, анестезіології, терапії) багато уваги приділяють питанням зниження материнської та дитячої смертності. Проводяться цикли, семінари, конференції, виступи по телебаченню і радіо про сучасних питаннях ведення пологів, догляду за немовлятами.
У медичному центрі ЗКГМУ ім. М. Оспанова, у відділеннях кардіології та кардіохірургії постійно курируються (кафедра терапії з кардіологією) всі хворі, яким надається висококваліфікована кардіохірургічна допомогу.
Співробітники факультету проводять велику лікувальну і консультативну роботу по всьому Західному Казахстану.
Факультет тісно працює з регіональними обласними управліннями охорони здоров'я (Актюбінської, Атирауської, Мангістауської, Західно-Казахстанської, Кзилордінской областей). Спільно вирішуються питання перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців цих регіонів.
В результаті тісної роботи університет отримує з регіонів позитивні відгуки про роботу співробітників факультету.
Поліпшується матеріально-технічне забезпечення навчального процесу та наукових досліджень.

співробітники відділу

С
С.А. Сейтмагамбетова
Керівник відділу додаткової освіти

Керівник ТДВ С.А. Сейтмагамбетова, фахівці: С.А. Нурмагамбетова, М.Н. Жакіенова, Г.Б. Ебжасарова.

Ебжасарова

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН циклів перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою і середньою медичною освітою на 2018 рік

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН циклів перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою і середньою медичною освітою на 2018 рік, додатковий, по пріоритетним програмам (з 02.04.18г)

Сіллабуси за пріоритетними програмами на 2018 рік

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН циклів перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою і середньою медичною освітою на 2019 рік