У всіх (хороших) танцях характер музики значно впливає на роботу танцюристів. У змагальному стандарті і латиноамериканських танцях, "істинний" характер кожного з десяти танців розкривається книгами про техніку і традиціями навчання і виконання. Тому до вибору музики, яка зможе в вигідному світлі представити характерні риси та особливості будь-якого виду танцю, потрібно підходити з великою серйозністю.
На жаль, зараз танцювальна музика в більшості своїй надається на CD дисках. Їх дуже люблять більшість тренерів і танцюристів і вважають цю музику хорошою. Більшість цих мелодій звучить чудово. Але існує певна небезпека в тому, що тренери і танцюристи починають любити щось, що дійсно звучить чудово, але не завжди ця музика несе потрібні особливості. Танцюристи повинні обговорити, чи влаштує самбу з дуже яскраво вираженим основним ритмом східна інструментальна обробка та виконання пісні на івриті. Найкраще спостерігати різні музичні варіації (коли, наприклад, навіть просто змінений музичний ритм) на показових танцювальних виступах. Але взагалі в світі, де панує конкуренція, ми схильні до того, що потрібно бути терпимими до різних музичних варіацій, аби не змінювався основний ритм, властивий кожному виду танцю окремо.
Як мені здається, абсолютна нетерпимість проти неясного, неакуратно виконуваного ритму з деяких причин повинна бути залишена. Це може бути застосовано до багатьох з наших десяти танців, найбільше щодо віденського вальсу. Більшість музики, яка використовується на практичних заняттях або на змаганнях не відповідає оригінальному віденському ритму вальсу, що на ділі не помічається танцюристами. Я боюся, що це навіть не було помічено більшістю тренерів і суддів. Я пам'ятаю тільки кілька років тому в Блекпулі на лекціях і демонстраціях від всесвітньо відомих професійних танцюристів був помічений той факт, що музика в більшості своїй не тільки бідна, але і неправильна.
швидкість
Але збереження тільки основного музичного розміру мало для того, щоб бути повністю впевненим у правильності ритмічної інтерпретації. І самба, і пасадобль мають розмір 2/4. Але ці танці мають різну швидкість. Проте ми ніколи не відчували ніяких складнощів, щоб відрізнити ці два танці один від одного. Загальна тенденція до уповільнення здебільшого танцювальної музики викликає великі зміни в характері музики. Я особисто не впевнений в тому, що це хороша тенденція. Це абсолютно погано для створення як би «летить» танцю, який танцюрист міг би показати, танцюючи віденський вальс під типову музику віденського вальсу на дуже великому танцполі. Таким чином, швидкість має важливе значення.
ритм
Але очевидно, що існують інші фактори, крім швидкості, які впливають на характер танцю. Якщо різні типи акцентів, інтонацій голосу, різна ритміка, різні типи мелодій і нарешті, що не менш важливо, це різні види музичних інструментів, які можуть бути типовими для будь-якого окремого виду танцю.
Це не просто число бітів, але і дисперсія (розсіювання) окремих бітів, що створює ритм і тому певний характер музики найбільш впізнаваним. На найперший погляд, ритмічна структура віденського вальсу виглядає досить простий - «1-2-3». Але фактичний реальний і оригінальний ритмічний зразок віденського вальсу виглядає трохи по-іншому. Один з великих людей нашого часу позначив ритм віденського вальсу дуже ясно на виступі Віденського Симфонічного оркестру на новорічному концерті - рахунок віденського вальсу йде на 1-2, тільки можливо на 3.
Сила бітів змінюється незначно, але проміжок між 1 і 2 бітом коротше, ніж між 2 і 3 бітом. Рахунок на «1-2-3» тому і вводить в оману. Мені пощастило, що мої учителем був «Летючий голландець» містер Бенні Толмейер (Benny Tolmeyer), тому що він використовував свій власний, найправильніший метод рахунку віденського вальсу: «Оm-pa-pah», таким чином створювався образ такого ритму: «швидко -Швидко-уповільнено », а не простий рахунок на« 1-2-3 ». Почуття цього ритму в віденському вальсі важливо, щоб створити правильний баланс між погойдуванням і поворотом. «Уповільнений» почуття на третьому кроці зупинило б багатьох танцюристів від занадто швидкого кроку, а «швидка» почуття на перший крок змусило б пару не робити занадто довгий і важкий крок відразу. Але щоб зробити це, вони повинні знати про ритмі музики, під яку вони танцюють і згодом змагаються.
На сьогоднішній день, велика частина музики для віденського вальсу, представлена на CD-носіях заснована на рахунку 3/4. Ми, в общем-то, можемо знайти і варіанти музики для віденського вальсу на рахунок «1-2-3», але все одно вони не схожі на оригінал. Цей ритм характерний для італійського вальсу, але тоді музика повинна бути набагато швидше, ми не зможемо знайти французький вальс на 3/4, тільки на 6/8, що змушує танцюристів як би стрибати на кожен крок. В цілому, звикання до неправильної музиці сприяє розвитку неправильного, нетипового танцю низької якості. Давайте підтримувати танці, які найбільш характери для віденського вальсу! Давайте допомагати тренерам і своїм конкурентам знаходити і використовувати правильну музику! Давайте зобов'яжемо організаторів змагань використовувати тільки ту музику, яка буде відображати істинний і оригінальний характер кожного танцю.
продовження: Віденський Вальс - ЛАСКА, використовуйте правильну музику. Продовження.
Автор: Майкл Хердліцкі (Michael Herdlitzka)
Переклад: Спортивні бальні танці. Допомога тренеру.
джерело: