- «Єгипетські ночі». Театр «Майстерня П.М. Фоменко »
- «Заметіль». Театр на Перовської
- «Варіації таємниці». Театр юного глядача
- «Маленьке недільний пригода». Московський театр «Ермітаж»
- «Чудовий рогоносець». Театр імені Моссовета
- «Казки Віденського лісу». Театр імені Маяковського
- «Мати звинувачує». Театр «Біля Нікітських воріт»
- "Царівна жаба". Театр «Співдружність акторів Таганки»
- «Енуфа». Музичний театр імені К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка
- «Гиньоль імені Станіславського». Театр ляльок
Театральний лютого багатим не лише на абсолютні новинки, а й на добре (або не дуже) забуті спектаклі, які завзяті театрали вже могли бачити. Наприклад, знову покажуть «Єгипетські ночі», які Петро Фоменко ставив в 2002 році, або «Мати звинувачує» Марка Розовського - в останній раз цю постановку можна було побачити більше 30 років тому.
«Єгипетські ночі». Театр «Майстерня П.М. Фоменко »
Дата 6 лютого
Час: 19:00
Адреса: набережна Тараса Шевченка, будинок 29
На сцені театру покажуть оновлений спектакль, який Петро Фоменко ставив в 2002 році. У нинішній постановці, як і тоді, використано твори Олександра Пушкіна, його вірші різних років, незакінчена повість «Єгипетські ночі», а також фрагменти однойменної поеми Валерія Брюсова, який «дописав» пушкінське твір.
У Петербурзі з'являється італієць-імпровізатор, який хоче поправити своє фінансове становище виступами у вищому світі. Тема для його імпровізації - історія про Клеопатрі і її численних коханців, які не шкодували своїх життів заради того, щоб провести ніч з чарівною царицею.
«Заметіль». Театр на Перовської
Дата 8 лютого
Час: 19:00
Адреса: Перовська вулиця, будинок 75
Кажуть, що людина - сам коваль свого щастя. Режисер Гульнара Галавінская пропонує подумати на цю тему і зрозуміти, чому в повісті Олександра Пушкіна герої надходять саме так, а не інакше.
Постановка більше орієнтована на шкільне аудиторію. «Всупереч волі батьків, наперекір усім обставинам закохані хочуть досягти своєї мети будь-якою ціною і приймають рішення таємно вночі обвінчатися в сусідньому селі. Самовпевненість молодих людей набуває якийсь космічний оборот. І для нас це привід для серйозних роздумів і навіть повчань: є сили більше, ніж любов », - каже режисер.
«Варіації таємниці». Театр юного глядача
Дата: 11, лютого
Час: 19:00
Адреса: Мамоновского провулок, будинок 10
«Жінка - це варіації на тему мелодії. Мелодії прихованої, неясною, ледь з'являється і зникає »... Так говорить один з героїв вистави. Другий відповідає йому, що людина ніколи не знає, кого він любить, коли любить.
За словами режисер Ками Гінкаса він будь-коли ставив детективи. Йому ніколи не було цікаво, хто вбив або хто вкрав, як і того, чи знайдуть злочинця. Проте його привернула п'єса «Варіації таємниці» Еріка-Еммануеля Шмітта, яка дуже схожа на детектив. Але вбивств і крадіжок там немає. Зате є два героя, двоє чоловіків, які ніколи один одного не бачили, але якимось чином опинилися пов'язані. В ролях - Валерій Баринов та Ігор Гордін.
«Маленьке недільний пригода». Московський театр «Ермітаж»
Дата: 17-18, 21-25, 28 лютого
Час: 18:00
Адреса: вулиця Новий Арбат, будинок 11
Будинок відпочинку «Сироїжки». Агент з постачання Зайцев намагається знайти одного важливого чиновника - товариша Міусова, щоб поставити резолюцію на документі. У підсумку виходить низка безглуздих випадковостей і несподіваних зустрічей.
В основі вистави - комедія «День відпочинку» Валентина Катаєва. У 1956 році по ній поставили фільм «Божевільний день». Ролі в ньому виконали Ігор Ільїнський, Серафима Бірман, Сергій Мартінсон, Ростислав Плятт, Ігор Горбачов і Ольга Аросєва. У лютому гості театру «Ермітаж» зможуть оцінити свіжий погляд на п'єсу, на наше минуле і на метушню сьогодення. Постановка продовжить серію вистав «Театр Михайла Левітіна очима його учнів».
«Чудовий рогоносець». Театр імені Моссовета
Дата: 17, лютого
Час: 19:00
Адреса: Велика Садова вулиця, будинок 16
В Театрі імені Мосради покажуть спектакль, в основу якого лягла п'єса бельгійського письменника Фернана Кроммелінка. Саме вона принесла автору світову славу. Першим її постановником в Росії був Всеволод Мейєрхольд. І зараз вона повертається на сцену.
Головний герой - поет, художник, сільський філософ Брюно. Він дуже полюбляє свою дружину Стеллу, і тому єдине, що заважає йому спокійно жити, - це ревнощі. У кожному проходить повз чоловікові він бачить суперника. І одного разу в нього з'являється ідея, яку він хоче втілити в життя.
«Казки Віденського лісу». Театр імені Маяковського
Дата: 20, лютого
Час: 19:00
Адреса: Велика Нікітська вулиця, будинок 19, корпус 13
Події вистави, який можна буде подивитися в Театрі імені Маяковського , Розгортаються у Відні 1930-х років. Дочка власника магазину іграшок Маріанна розриває заручини з м'ясником Оскаром і збігає зі своєю любов'ю - гравцем Альфредом. Але вже зовсім скоро все в житті героїв зміниться до невпізнання.
Режисер Микита Кобелєв поставив спектакль «Казки віденського лісу» за однойменною п'єсою Едена фон Хорвата. Він написав її в 1931 році, тоді ж був нагороджений премією Генріха Клейста. Однак ще через два роки п'єсу спалили на площі Мюнхена, як і інші заборонені твори автора.
«Мати звинувачує». Театр «Біля Нікітських воріт»
Дата: 22, лютого
Час: 19:00
Адреса: Велика Нікітська вулиця, будинок 23/14/9
«Мати звинувачує» - про жінку, чоловік і кілька синів якої загинули в боротьбі за мир і свободу. Монолог матері прочитає заслужена артистка Росії Марина Кайдалова. Спектакль поставив художній керівник театру Марк Розовський - вже вдруге (перший більше 30 років тому йшов на сцені МХАТу). Постановка була популярна як в Росії, так за кордоном.
Розовський зробив власну версію п'єси «Мати» чеської драматурга Карела Чапека, написаної в 1937 році. Незважаючи на те що з моменту створення твору минуло вже стільки років, воно залишається актуальним і сьогодні.
"Царівна жаба". Театр «Співдружність акторів Таганки»
Дата: 24 февраля
Час: 12:00
Адреса: вулиця Земляний Вал, володіння 76/21, будова 1
В деякому царстві, в деякій державі ... Багато російські народні казки починаються саме так. Але далі події кожної з них можуть розвиватися найнесподіванішим чином - як, наприклад, в «Царівну-жабу». Цар вирішує одружити своїх синів. Спосіб вибору подружжя вражає: треба вистрілити з лука. Куди стріла прилетить, там і наречена. А хто нею виявиться - не найголовніше. Далі - ще цікавіше. На сцені з'являться і Кощій Безсмертний, який спробує обдурити царя, і Баба-яга, з якою доведеться подружитися.
Музичну казку на дві дії покажуть в театрі «Співдружність акторів Таганки» . Режисер - Катерина Корольова.
«Енуфа». Музичний театр імені К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка
Дата: 28 лютого
Час: 19:00
Адреса: вулиця Велика Дмитрівка, будинок 17
«Енуфа» - це опера відомого композитора Леоша Яначека, в основі якої - драма «Її пасербиця» Габріелли Прейссовой.
Чеська село, кінець XIX століття. Побожна дячиха любить свою пасербицю Єнуфа як рідну дочку, і тому пригоди в житті дівчини приймає як власні. У цій же селі живуть брати Штева і Лаца. Енуфа відповідає взаємністю Штеве, більш того, вона чекає від нього дитину. Штева відмовляється від дівчини, але Лаца як і раніше хоче з нею одружитися ...
«Енуфа» залишається одним із найголовніших сюжетів музичного театру, її показують на провідних оперних сценах світу. У Москві ж її не ставили майже 60 років. У лютому столичні глядачі зможуть побачити її в Музичному театрі імені К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка .
«Гиньоль імені Станіславського». Театр ляльок
Дата: 27, лютого
Час: 19:00
Адреса: Спартаківська вулиця, будинок 26/30
Як створюється спектакль? Багато нюанси цієї кухні приховані від публіки, критиків і іноді навіть від авторів. Як змінюється твір, перш ніж потрапляє на сцену? Про це розкажуть у виставі, який поставили за мотивами оповідання «Як ставиться п'єса» Карела Чапека.
«Ми не маємо наміру прикидатися, що розуміємо театр; його не розуміє ніхто - ні люди, постарілі на підмостках, ні самі спокушені директори театрів, ні навіть газетні рецензенти ... Театр на кшталт військового мистецтва і азартній грі в рулетку - ніхто заздалегідь не знає, який вийде спектакль », - писав він.
Як змінюється твір, перш ніж потрапляє на сцену?