Вологда входить в число міст, які мають особливо цінним історичною спадщиною. Пам'яток архітектури і культури тут просто немислиме якусь кількість. І якщо їхати до Вологди, то краще вже на пару днів, щоб вдумливо пройтися, оглянути все найцікавіше ... Хоча що там! І пари днів мало!
Перераховувати всі визначні пам'ятки - значить зайняти купу читацького часу і так ні про що й не розповісти. Розповім про те, що може сподобатися або не сподобатися в Вологді, а також про невеликі Лайфхак для туриста.
плюси Вологди
Все поруч, все компактно. Історичний центр зручний для огляду, там легко орієнтуватися, а жителі приязно ставляться до туристів. Саме тут знаходиться маса пам'яток, в тому числі унікальних: Музей вологодського мережива, музей купецького побуту, музей "Світ забутих речей", музей Валаама Шаламова, архієрейське подвір'я (помилково його часто називають Кремлем), старовинні церкви XVI-XIX століть. Чудові за красою будиночки з різьбленими палісадами. Наявність декількох театрів з дуже недурними спектаклями в репертуарі. Спасо-Прилуцький монастир в безпосередній близькості від міста (можна дістатися громадським транспортом). Можливість в літню пору зробити водну прогулянку по річці Вологді. Пам'ятник ліхтаря і пам'ятник букві О. Будинок купця Гутмана, де зупинявся Петро I. Коротше, очі розбігаються, самі розумієте.
Якщо є два дня - можна своїм ходом рвонути в Кирилов або Білозерськ, де теж шикарно, особливо влітку. Або в садибу Брянчаніновим - Покровське. Або в музей дерев'яного зодчества і російської культури "Семенково".
мінуси Вологди
Дуже багато об'єктів потребують реставрації. Сам місто виглядає не надто доглянутим, хоча справедливості заради треба сказати: Вологда змінюється на краще. І дороги ремонтують, і за будинками стали стежити. Туристична зона буквально вилизане, але відійди в найближче підворіття ...
Ціни майже московські. Те, що призначене для туристів - ось точно по московській планці.
де поїсти
Так скрізь. Якщо грошей вкрай небагато, а хочеться смачною, ситною та свіжої їжі - це в мережеве кафе "О'Город". У місті повно кафе, особливо в центральній його частині, і всюди - смачно, багато, ситно. У Вологді знають в цьому толк! Для тих, хто готовий задовольнятися перекусом по шляху - вся шикарна лінія Вологодської "молочки" до послуг спраглих і стражденних. Хліб, шматок вологодського сервелат, пляшка кефіру - і вперед!
де пожити
Тут є безліч різних варіантів. У безпосередній близькості від залізничного вокзалу знаходиться як мінімум з десяток готелів і хостелів на будь-який смак і гаманець. Єдине уточнення: Вологда - обласна столиця, де проходять різні заходи, плюс дуже розвинений подієвий туризм (один фестиваль "Фрески Півночі" або фестиваль мережива чого варті!), Так що потрібно уточнювати, чи є вільні номери. Сервіс на хорошому рівні, ціни не розірвані. Найстарша готель міста - "Північна" в самому центрі. Втім, для жителя великого міста Вологда буде нагадувати іграшку: в перші ж години перебування розумієш, що скрізь можна пішки, і це круто!
покупки
У-у-у-у ... ви потрапили, якщо приїхали до Вологди. Бо ...
Ось все, що можна їсти - все і брати. Ковбаса, абсолютно вся молочна продукція, обладнаний зефір і пастила, приблизно двадцять видів мармеладу, цукерки з начинкою з натуральних ягід, журавлина в цукрі, для любителів чогось міцнішого - тьма місцевого якісного алкоголю.
Льон. Кілька фірмових магазинчиків. Приблизно п'ять тисяч рублів - і ви їдете з трьома літніми кофточками, святковою скатертиною, рушниками, осіннім Кардиганчик і ще милою іграшкою для улюбленого чада. Ага - з льону, звичайно.
Вологодське мереживо. Тут взагалі без коментарів.
Вироби з берести.
Велікоустюгскій чернь - якщо ви точно знаєте, що на батьківщину Діда Мороза в найближчим часом не потрапите, а браслетик і сережки такої краси за такою ціною ... як в рекламі відомої мережі магазинів: "Беру! Беру !!!".
Додатково: якщо потрапите в Спасо-Прилуцький монастир - монастирські пряники, квас - прямо на місці, мед - з собою.