- Відкриття літньо-осіннього сезону полювання 2013 Білорусі
- Питання про полювання в Білорусі
- Питання про мисливських тварин Білорусі
- Питання про нові Правила полювання в Білорусі
- Питання про мисливське зброю
- Питання про мисливські собаках
- Питання про риболовлю в Білорусі
- Питання про браконьєрство в Білорусі
13 липня в Білорусі відкривається сезон літньо-осіннього полювання на водоплавну і болотяну дичину. Традиційно відкриття полювання відбувається в другу суботу липня і триватиме мисливський сезон в Білорусі по другу неділю грудня. На всі питання, що стосуються особливостей і правил ведення полювання в Білорусі, 10 липня 2013 року відповів під час онлайн-конференції голова республіканського державно-громадського об'єднання Білоруське суспільство мисливців і рибалок Юрій Шумський.
Відкриття літньо-осіннього сезону полювання 2013 Білорусі
Білоруські мисливці з нетерпінням чекають відкриття літньо-осіннього сезону полювання 2013 Білорусі. Нагадаємо, що в сезон полювання в Білорусі дозволено полювати на більшість водоплавних, болотних і пернатих птахів будь-якої статі і віку:
- 13 липня 2013 року сезон відкривається для полювання з рушничний собака;
- 10 серпня відкривається основний сезон полювання на водоплавну, польову, борову і болотяну дичину;
- у вересні відкриється осінній сезон полювання 2013 на рябчика, сіру куріпку і гусей.
Питання про полювання в Білорусі
Кор. БЕЛТА:
Скоро відкриється полювання на пернату дичину, розкажіть, будь ласка, про терміни цього полювання, дозволених способах.
Юрій Шумський:
Так, дійсно, вже з 13 липня в мисливських угіддях республіки Білорусь відкривається літньо-осінній сезон полювання на пернату дичину. Правда, з вказаного періоду буде дозволено полювати тільки на бекаса і тільки власникам так званих подружейних собак. До них відносяться лягаві, спанієлі і ретривери. Незважаючи на зовсім скромні розміри самого об'єкта полювання - бекас важить 100-150 г, видобуток його вважається дуже престижною серед мисливців. До слова сказати, по-англійськи бекас звучить «snipe», звідси і слово «снайпер», тобто той, хто здобув бекаса. Полювання з лягаві собаками дуже цікава і красива, особливо з добре натренованих собак. Я сам є власником лягавою собаки, у мене дратхаар, тому не з чуток знайомий з цим полюванням.
Основний же сезон полювання на іншу водоплавну, болотяну дичину, представників польовий і борової дичини відкриється з 10 серпня. Відкриття цього сезону традиційно привертає більшість наших мисливців, адже саме з полювання на качку багато і починали свій мисливський шлях.
Пізніше, з вересня, відкриється сезон полювання на рябчика, сіру куріпку і гусей.
Більш раннє відкриття сезону полювання для власників лягавих собак, спанієлів і ретриверів зроблено з метою стимулювання породного собаківництва у нас в країні. Аналогічно на місяць раніше для власників гончих, мають польовий диплом по зайцю та (або) лисиці, відкривається осінньо-зимовий сезон полювання на хутро. А в проекті Правил ведення мисливського господарства і полювання передбачено збільшення сезону загородного полювання на місяць, при цьому дозволено використовувати на такому полюванні тільки мисливських собак, що мають польовий диплом по кабану.
З якою метою путівки на літньо-осінній сезон полювання будуть видаватися тільки до 1 листопада 2013 роки?
Юрій Шумський:
Літньо-осінній сезон полювання на пернату дичину згідно з правилами відкритий до кінця листопада. Але в БООР було прийнято рішення продавати путівки тільки до 1 листопада. Це пов'язано з тим, що водоплавна качка летить і відкривається сезон на хутрового звіра. Таке рішення допоможе виключити прес на качку і збільшити її чисельність. За разовим путівками полювання буде дозволене, а по сезонним - обмежена. Тому нехай наші мисливці не ображаються через таких обмежень.
Білорусь - єдина країна в Європі, де дозволена весняне полювання на водоплавних птахів. Тому в нашу країну в цей період з'їжджаються мисливці з усієї Європи. Звичайно, це хороший дохід для мисливських господарств. Але екологи б'ють на сполох: знищується наша природа. Навіть серед мисливців є противники весняного полювання на водоплавних. Можливо, БООР варто зайняти здорову позицію і добитися все-таки її скасування?
Юрій Шумський:
Правила ведення мисливського господарства і полювання дозволяють весняне полювання на гусей, крякву, вальдшнепа. При цьому слід зазначити, що майже всі гуси і значна частина крижні є для нашої країни прогоновими. З гусей в нашій країні гніздиться тільки сірий гусак і то в незначних кількостях. З метою збереження популяцій сірої гуски Міністерством природних ресурсів і охорони навколишнього середовища прийнято постанову, що забороняє весняне полювання на 18 ділянках в 17 районах республіки. Що стосується крижні, то полювання на неї дозволена тільки на самців з підсудний качкою або опудалами. При цьому слід зазначити, що при такому способі полювання під постріл потрапляють тільки неодружені селезні. Таким чином, весняне полювання на ці види не завдає істотного збитку.
В Європі ж закриття полювання збігається з весняним відльотом. Так, відліт з Іспанії відбувається на початку лютого, з Франції та Італії - в його другій декаді, з Великобританії - в середині лютого, що відповідає термінам закінчення осінньо-зимового полювання. А відкривається полювання в Європі на початку вересня і навіть (Німеччина, Нідерланди, Франція) в серпні - ще до початку масового осіннього прильоту туди водоплавних. Отже, весняного полювання в Західній Європі не може бути в принципі.
Таким чином, європейці полюють на мігруючих птахів більше півроку - весь час їх перебування на зимівниках (де, до речі, гуси, наприклад, формують свої пари). У Білорусі весняне полювання на гусей дозволена з другої суботи березня по другу неділю травня, однак фактично полювання обмежується термінами прольоту гусей і в середньому триває близько трьох тижнів.
Слід зазначити, що на весняне полювання на водоплавну дичину в Білорусь з іноземних мисливців приїжджають в основному мисливці з Росії, де, до речі, весняне полювання також дозволена.
Білий Максим, Новополоцьк:
Професійні мисливці відрізняються від браконьєрів тим, що знають, поважають і дотримуються правил полювання, а їх дії не шкодять популяції і виду. Яку спеціальну підготовку зараз проходять члени БООР, щоб стати професійними мисливцями? Які вимоги пред'являються до бажаючих придбати охотпутевку? Чи проводиться якась перевірка знань мисливських правил і навичок поводитися зі зброєю? На ваш погляд, чи варто посилити в Білорусі процедуру отримання дозволу на полювання?
Юрій Шумський:
Перш ніж стати членом РГОО «БООР», мисливець, як правило, здає спеціальний іспит на отримання посвідчення на право полювання, в результаті підготовки до якого він вивчає не тільки Правила ведення мисливського господарства і полювання, а й основи біології мисливських звірів і птахів, питання мисливської етики. Тому що приходять за мисливської путівкою люди мають необхідний багаж знань. Звичайно, якщо у мисливців з'являються питання щодо різних аспектів полювання або біології мисливських звірів і птахів, ми з радістю їм підкажемо.
Одним з основних вимог при видачі мисливської путівки є відсутність у мисливця порушень Правил ведення мисливського господарства і полювання. В даний час підготовка до здачі спеціального мисливського іспиту може здійснюватися громадянами на добровільній основі, самостійно. У проекті нової редакції Правил ведення мисливського господарства і полювання передбачена розробка порядку здачі спеціального мисливського іспиту, однією з вимог якого буде обов'язкове навчання громадян. До того ж сьогодні в наших районних і обласних організаційних структурах кандидатам виявляється теоретична допомога в здачі мисливського іспиту.
Фактично всі ліси закрили під зони А. Чи можна буде полювати в зоні А на рябчика або іншу дичину, крім копитних, індивідуально?
Юрій Шумський:
Ліси не всі закриті. Правління Республіканського громадського об'єднання "Білоруське товариство мисливців і рибалок" прийняло рішення про введення зон полювання на копитних - зон А - на 50% лісової території. Наше суспільство орендує близько 10 млн.га, з них 3,7 млн.га лісових. Ми запропонували і рекомендували мисливським господарствам зони ведення полювання на копитних обмежити 50% - це приблизно 1,8 млн.га. На решті площі дозволені всі способи полювання на птахів, в тому числі водоплавних, на хутрових звірів. Я не бачу тут предмету для зіткнень. Хоча, може, когось образили з деяких сіл, в яких люди звикли виходити за паркан і потрапляти в мисливські угіддя. Але це все законно, згідно з правилами. А в зонах ведення полювання на копитних дозволено полювати, наприклад, на водних пернатих, на рябчика тільки під керівництвом і контролем егерьской служби.
Питання про мисливських тварин Білорусі
Мелешенко Олексій, Мінськ:
Чому вартість путівок на пернату дичину така висока, якщо (не беремо до уваги паперові "звіти") біотехнічної роботи взагалі не проводиться? Виключать все-таки дупеля з Червоної книги? Дякуємо. Юрій Шумський:
Биотехническая робота по пернатої дичини проводиться недостатньо активно, але робляться перші кроки в цьому напрямку. Згідно з правилами, кожен охотпользователей має право самостійно встановлювати вартість путівки на сезон полювання. Є встановлена Радою Міністрів мінімальна ціна, а далі право охотпользователей встановлювати її в залежності від привабливості угіддя, його економічного стану. У деяких мисливських господарствах ціни "кусаються". У мисливських господарствах Білоруського товариства мисливців і рибалок рекомендована ціна на сезон, який триває з 13 липня до листопада, - Br300 тис. Думаю, це невелика ціна для полювання на водоплавну дичину впродовж чотирьох місяців. Гроші, отримані від путівок, йдуть на розвиток мисливського господарства, утримання штатних працівників, охоронні заходи, закупівлю техніки, в тому числі для охорони, транспорту і т.д.
Що робить БООР для збільшення популяції дрібної дичини (бекаса, качки, зайців) і чим обґрунтовані настільки високі ціни на путівки на нелімітовані види дичини?
Юрій Шумський:
У минулому році ми загострили це питання, тому що дрібної дичини у нас стає не так багато. Разом з Академією наук і Мінприроди ми побували в заплаві Дніпра на випробуваннях лягавих собак на болотної дичини і виробили певні кроки. Перше, що ми вирішили - це провести весняний облік "червонокнижників", в тому числі дупеля, і визначити його чисельність в господарствах Білорусі.
Дрібної дичини стає менше, в зв'язку з цим ми починаємо хвилюватися. Великі заплави річок заростають чагарником, тому що їх перестали косити. Через велику рослинності вони стають непридатним для гніздування і проживання дрібних птахів. Косять заплави на річці Прип'ять, місцями на Дніпрі, де сьогодні велика щільність бекаса і качки. Вчені підняли цю проблему. І ми разом з ними виробляємо механізм подальших дій.
Цього року на початку травня пройшла акція в Смолевічского мисливському господарстві під егідою Академії наук і Мінприроди - тут на одному з боліт вирубували чагарник. Працювали для того, щоб збільшити чисельність гніздування бекаса і дупеля. Тепер думаємо впровадити цю практику в усіх мисливських господарствах Білоруського суспільства мисливця і рибалки, де заростають заплави. Але це тільки початок роботи.
Для збільшення водоплавної дичини за рекомендаціями Академії наук в двох мисливських господарствах - в Смолевичах і Молодечно - провели пристрій більше 80 штучних гніздівель для качки-крижні. Це в тому числі потрібно для того, щоб кладки навесні не розорялися хижаками (лісовий єнотовидного собакою, кабанами). Будемо і цю практику впроваджувати в наступному році практично у всіх мисливських господарствах, де є умови проживання водоплавної дичини. Це торкнеться в тому числі Гомельщини, Брестчини.
Шашко Андрій Георгійович, Мінськ:
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи будуть дупель і деркач виключені з Червоної книги РБ? Які заходи вживаються для відтворення куріпки і в яких господарствах? Дякуємо.
Юрій Шумський:
Поки таких планів немає. Категорично проти Міністерство природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. Легше заборонити, ніж дозволити, але перші кроки зроблені - спільно з Академією наук в мисливських господарствах проведено весняний облік дупеля, хоча отримані дані ще не оброблені. Разом з тим реальну чисельність визначити досить важко. Про подальші тенденції говорити складно. Ці птахи поки включені до Червоної книги, на них заборонено полювання. Питання про виключення дупеля з Червоної книги піднято, зараз він обговорюється в Мінприроди та Академії наук. Очікуємо обробки матеріалів весняного обліку дупеля.
На куріпку як мисливський вид зараз мало звертають увагу. Я думаю, з Академією наук ми розробимо стратегію того, що необхідно робити для відтворення та збільшення чисельності цього птаха. Але відразу скажу: перше завдання - це зменшення популяції "небажаних" видів тварин - лисиці і єнотовидного собаки, а також таких хижих птахів, як ворони, які харчуються куріпкою. Вже потім ідуть інші чинники, в тому числі людський, патогенний вплив, вплив сільськогосподарської діяльності.
Чисельність бобрів в Білорусі вже вдвічі перевищує допустиму норму. В останні роки бобри перетворилися в справжню проблему, зокрема для сільських жителів. Фіксуються випадки нападу бобрів на людей. На думку фахівців, потрібні термінові заходи по скороченню їх чисельності. Для цього необхідно створити в Білорусі умови, при яких видобуток бобра буде рентабельною для мисливців. На вашу думку, що необхідно зробити - збільшити терміни полювання, дозволити вільний видобуток бобра, здешевити отримання дозволу і т. Д.? І які заходи можуть бути прийняті вже в цьому році? Чому б не організувати в Білорусі промислове використання бобра?
Юрій Шумський:
Так, бобри стали створювати останнім часом багато проблем для працівників дорожнього будівництва, лісового і сільського господарства. З метою мінімізації збитків розроблений і виконується всіма мисливського господарства план заходів зі зменшення шкоди, завданої бобрами. У плані, затвердженому заступником прем'єр-міністра Республіки Білорусь, передбачаються заходи щодо вивчення популяції бобра в країні, заходи щодо його вилучення і т.п.
Зараз всім мисливцям дозволено полювання на бобра, і в цьому році ми будемо агітувати їх робити це всіма законними способами. Крім того, в новій редакції Правил ведення мисливського господарства і полювання продовжено термін полювання на бобра, що дозволить вилучати його більш інтенсивно.
Що стосується промислового використання бобра, в даний час спільно з Белгоспіщепрома опрацьовується питання про використання м'яса бобра в харчових цілях.
Семен Тил, Мінськ:
Відомо, що на даний момент в Білорусі офіційно підтвердилися два випадки захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) у домашніх свиней. На цю недугу можуть заражатися і дикі кабани. Чи приймаються якісь заходи по боротьбі з поширенням АЧС в дикій природі?
Такі заходи, безумовно, робляться. У зв'язку зі спалахами АЧС для запобігання її поширення прийнято рішення на рівні уряду про зменшення вартості полювання на кабана для максимального скорочення його чисельності.
Питання про нові Правила полювання в Білорусі
Захар Петрович, Столін:
Глава держави доручив обговорити з громадськістю нову редакцію Правил ведення мисливського господарства і полювання. Які нововведення чекають мисливців і працівників мисливських господарств?
РГОО «БООР» на виконання зазначеного доручення Президента провело масштабне опитування думок як рядових мисливців, так і штатних співробітників. В результаті цього з'ясувалося, що більшість з них проти введення в проект Правил ведення мисливського господарства і полювання норми про те, що охотпользователи не можуть заохотити мисливців, які беруть активну участь в діяльності мисливського господарства: створення біотехнічних споруд, заготівлі кормів і т.п. Разом з тим більшість опитуваних висловилися за заборону носіння куль і картечі мисливцями при проведенні полювань по перу або хутрі.
Ветошко Андрій Юрійович, Мінськ:
Чому правила ведення полювання пишуть далекі від полювання люди? Чому все більше і більше заборон в правилах полювання?
Юрій Шумський:
Над складанням правил полювання працюють компетентні люди, які мають досвід у веденні мисливського господарства, юридично освічені. При цьому обговорюються всі нюанси для дотримання законності та охорони природи, і мисливців намагаються не образити.
Запропоновані правила полювання, які зараз в стадії обговорення, більш лояльні по відношенню до мисливців, збільшена чисельність пернатої дичини, на яку можна буде полювати. У той же час обговорюється посилення заходів по відношенню до порушників правил полювання, щоб згідно з законодавством притягти до відповідальності тих, хто незаконно полює. Чесних мисливців ці посилення не торкнуться.
Чув, що в нові правила ведення мисливського господарства і полювання можуть включити ряд істотних змін в області полювання на водно-болотних птахів. Це, наприклад, скорочення видів качок, на які буде дозволено полювання навесні, і інші. Розкажіть докладніше, як зміняться терміни і способи полювання на птахів, які ще зміни відбудуться в даній сфері. Юрій Шумський:
В даний час в мисливських угіддях РГОО «БООР» навесні дозволено полювання на пролітних гусей і самців крижня. Сезон полювання на гусей триває близько двох місяців, на крякву - близько півтора. У новій редакції Правил ведення мисливського господарства і полювання передбачено розширення списку дозволених навесні до відстрілу видів качок, а також скорочення загальної тривалості сезону полювання на качок і гусей до чотирьох тижнів.
Питання про мисливське зброю
Андрій Олександрович Вересковскій, Мінськ:
Чув, що в майбутньому в Білорусі планують ввести для мисливців обов'язковий іспит зі стрільби. Т. е. Кожному мисливцю, перш ніж взяти рушницю, потрібно буде пройти обов'язкові навчальні курси, а потім здати підсумковий іспит, в тому числі практичний іспит зі стрільби. Як ставитеся до такого нововведення?
Юрій Шумський:
Ставимося до цього нововведення позитивно, адже підвищення рівня стрілецької підготовки мисливців допоможе знизити число підранків на полюванні. Необхідно тільки для цього привести у відповідність законодавчу базу.
Олексій, Мінська область:
Яка процедура придбання і реєстрації та подальшої експлуатації вогнепальної зброї для полювання?
Юрій Шумський:
Реєстрацією мисливської зброї займаються органи МВС. Для придбання спочатку необхідно отримати в органах МВС за місцем реєстрації тимчасовий дозвіл на придбання мисливської зброї. Для його отримання вам необхідно бути мисливцем і мати посвідчення на право полювання. Після придбання зброя підлягає реєстрації в органах МВС з подальшою видачею власнику дозволу на носіння та зберігання мисливської зброї. Зберігання зареєстрованої зброї повинно здійснюватися відповідно вимог закону Республіки Білорусь про зброю. Для отримання більш детальної інформації вам необхідно звернутися в органи МВС.
Ольга Павленко, Москва:
Доброго дня! Чи дозволена вже в Білорусі полювання з луком? Дякуємо!
Юрій Шумський:
За діючими правилами, полювання з луком не дозволена. Але в правилах, проект яких зараз підготовлений, введена норма, що дозволяє полювати з цибулею на території Білорусі. Якщо нові правила будуть прийняті в тій редакції, яка підготовлена, то ця норма буде діяти.
Питання про мисливські собаках
Казарцев Дмитро, Березівський район:
Як відомо, для кожного виду дичини підходить певна порода собак - при полюванні на вальдшнепів, тетеруків і польову дичину дуже ефективні лягаві, полювати на качок допомагають спанієлі і лайки. У нашому районі поблизу водойм під час літньо-осіннього мисливського сезону через диких звірів постійно травмуються і навіть гинуть мисливські собаки. Справа в тому, що мисливці привозять для видобутку птахів собак, які навчені нема на пернату дичину, а, скажімо, на кабана. Вони знаходять і переслідують звіра, а той рве їх на частини. Як ви вважаєте, може бути, доцільно дозволити полювати з собаками тільки на тих звірів, з якими вони навчені працювати?
Юрій Шумський:
Так, дійсно, такі випадки є. Наприклад, в сезон полювання на качок, який відкриється в серпні, буде дозволено полювання з лайкою. А як відомо, лайка реагує на копитних. Ми вживаємо заходів, зокрема, рекомендуємо при відкритті сезону заборонити полювання з собаками, які не мають дипломи. Подібні заходи допоможуть обмежити браконьєрство. Знову ж це стане стимулом для ведення родовідного собаківництва - польові дипломи по болотної дичини і качці отримуватимуть тільки собаки з родоводами.
БООР планує припинити реєстрацію собак без родоводів документів. Але кожен мисливець знає, що робочі якості собак далеко не завжди залежать від породи. У нас метис, який чує дичину набагато краще за своїх породистих побратимів, і таких випадків чимало. Чому виникла необхідність в такому нововведенні? Яким буде статус мисливських собак без родоводу, які успішно працюють, заборонять чи з ними полювати? Коли можуть ввести заборону?
Юрій Шумський:
Згідно з указом, на Білоруське суспільство мисливців і рибалок покладено функцію ведення мисливського собаківництва, реєстрації мисливських собак. За даними на 1 січня 2013 року, спостерігається скорочення чисельності собак, зареєстрованих з родоводами документами, тобто відомого походження. В даний час більше 17 тис. Собак без родоводів, прирівняних до будь-якої породи невідомого походження.
У 2013 році відбулася конференція експертів Білорусі, в якій брали участь заводчики мисливських собак, охотпользователи Білоруського товариства мисливців і рибалок. Було одноголосно прийнято рішення про припинення реєстрації собак без родоводів документів, ця норма буде введена після вступу в силу нових правил полювання. Хочу заспокоїти мисливців, які мають велику кількість собак без родоводів, - полювати з цими собаками можна буде, поки вони зможуть полювати. Поки мова йде тільки про заборону реєстрації нових собак без родоводів документів. Такі собаки не беруть участь ні в випробуваннях, ні в виставках. Експерти не визначають ані їх екстер'єрні, ні робочі якості.
Є собаки без родоводів, які працюють краще деяких з родоводами. Собака, яка наношена на певного звіра, можливо, має більш високі робочі якості, ніж собака з родоводом, яку господар тримає тільки для участі у виставках. Є породи собак, виведені людьми, з прекрасними робочими якостями. Треба враховувати це для прогресу у веденні мисливського собаківництва.
Кор. БЕЛТА:
У минулому, коли в організаціях БООР діяла секція мисливського собаківництва, Білорусь у всьому світі славилася якістю своїх собак. Зараз, навпаки, кінологи багато говорять про незадовільний стан робочих якостей деяких порід мисливських собак білоруського розведення, особливо це стосується гончих і російсько-європейських лайок. В результаті професійним мисливцям доводиться везти собак, які дійсно вміють працювати, з-за кордону. Хто зараз відповідальний за кінологічну роботу? Що робиться для поліпшення робочих якостей мисливських собак?
Юрій Шумський: Для поліпшення робочих якостей собак зроблені такі заходи, як припинення реєстрації собак без родоводів. Це потрібно, щоб стимулювати розвиток мисливського собаківництва. У діючих правилах є збільшення термінів полювання для тих, хто має собак з дипломами. З суботи починається сезон полювання на болотну дичину - бекаса. До серпня полювання дозволене тільки з лягаві собаками, з серпня можна буде полювати з будь-якими. З жовтня можна буде полювати з собаками, які мають дипломи по зайцю та лисиці. Збільшення термінів полювання служить стимулюючим заходом. У проекті правил передбачено збільшення термінів загородного полювання на копитних, але саме з собаками, які мають польовий диплом. А дипломи отримають тільки собаки з родоводом. Це один із стимулів розвитку мисливського собаківництва.
Що стосується секцій по тематиці мисливських собак, то вони діють сьогодні, але, і це докір нам, ми мало запрошуємо ЗМІ взяти участь у таких заходах. У січні-лютому розписані засідання секцій по мисливським собакам, є секції по лайкам. Керівництво БООР намагається приймати в них участь. Там вирішуються проблеми екстер'єрних якостей собак, що і як можна оцінювати і інші питання. Далі вже все залежить від того, чи є активні люди. Громадськість повинна об'єднатися в цю секцію. В областях в багатьох це є. У Бресті, наприклад, працює секція з гончим, в Мінській області - по лайкам. На районному рівні це нерідко згасає. Але фактично секції працюють.
Віталій Андрійович Польських:
А за участю мисливських собак проводяться якісь змагання?
Так, проводяться. 30 березня проводився республіканський чемпіонат мисливських гончих і мисливських лайок, 27 квітня - республіканський чемпіонат мисливських тер'єрів і такс і подружейних собак. Найближчі великі заходи в цій галузі: чемпіонат подружейних собак по болотної дичини на призи РГОО «БООР» (26-28 липня 2013), відкритий чемпіонат Республіки Білорусь лягавих собак по болотної дичини «Гірка-2013» (1-4 серпня 2013 р .), де власники лягавих собак будуть разом зі своїми чотириногими помічниками змагатися у майстерності виявлення зовсім невеликих птахів (бекас, дупель, деркач). До речі, лягава собака може відчути запах такий пташки на відстані до 20-30 м. Кращі чотириногі спортсмени отримають польові дипломи і звання польових чемпіонів.
Питання про риболовлю в Білорусі
Високий Руслан, Борисов:
Неодноразово чув, що в Білорусі планують ввести фіш-карту, яка зробить риболовлю повністю платною. Як ви оцінюєте доцільність таких змін?
Юрій Шумський:
Це питання вимагає, звичайно ж, дуже серйозного доопрацювання, і він піднімався на нарадах різного рівня.
Досвід ряду європейських країн (Італії, Польщі та ін.) Показує, що рибалка в цілому повинна бути платною. Десь це фіш-карта, десь членство в рядах рибальських спілок або товариств. Наскільки я знаю, в Естонії риболовлю можна оплатити за допомогою мобільного телефону. Таким чином виключаються усілякі бюрократичні перепони.
Поступово, я думаю, ми прийдемо до платної риболовлі і в Білорусі. В даний час в рядах БООР складається більше 25 тис. Рибалок-любителів, які фактично вносять певну плату у вигляді щорічних членських внесків за можливість ловити рибу інтенсивними способами на водоймах фонду запасу, а також на водоймах, орендованих організаційними структурами БООР. Внесок зараз становить одну базову величину.
Напевно, треба розглядати питання про введення невеликої плати. Позиція Білоруського товариства мисливців і рибалок наступна: безкоштовна рибалка повинна бути передбачена законодавчо для громадян Республіки Білорусь, які ловлять рибу з одним гачком, неповнолітніх, пенсіонерів. За інші способи лову риби і з громадян інших держав необхідно брати певну плату. При цьому виручені кошти будуть спрямовуватися насамперед на наукову роботу, зариблення водойм, розвиток спортивного та любительського рибальства, рибальської інфраструктури і т.п.
Дмитро Шаповалов, Мінськ:
Як Ви ставитеся до відродження свята «День рибалки», який святкувався в Радянському Союзі?
Позитивно. РГОО «БООР» на найближчому пленумі, який відбудеться 11 липня 2013 року, планує внести пропозицію про відродження Дня рибалки.
Питання про браконьєрство в Білорусі
Олексій Подоляк, Мінськ:
Наскільки актуальна для Білорусі проблема браконьєрства? Як ваша організація сприяє боротьбі з браконьєрством?
Юрій Шумський:
БООР не просто сприяє, а бере активну участь в охороні мисливських угідь. Мисливські господарства відповідно до своїх договірних зобов'язань повинні і здійснюють охорону мисливських угідь від браконьєрства. В цьому плані ми дуже тісно співпрацюємо з Державною інспекцією охорони тваринного і рослинного світу при Президентові Республіки Білорусь, взаємодія з якою дає позитивні результати.
Разом з тим сьогодні термін полювання дозволяє багатьом уникати відповідальності. У новій редакції Правил ведення мисливського господарства і полювання цей термін змінений, умови того, що буде вважатися полюванням, посилені. Тривають дебати, чи обґрунтовані ці заходи.
На мою думку, за порушення природоохоронного законодавства в плані полювання необхідно карати жорсткіше і позбавляти права полювання на дуже тривалий термін. В даний час права полювання можуть позбавити на 2-3 роки, а потім людина відновлює це право і продовжує займатися браконьєрством, факти повторного порушення правил є.
У БООР в таких випадках порушника виключають з організації. З 2012 року ми активно застосовуємо цей механізм на практиці. Звичайно ж, не всім це подобається. Однак в статуті записано, що особи, які дискредитують себе як члени БООР, які порушили природоохоронне законодавство або мисливську етику (наприклад, нагрубили інспектору або мисливцеві), можуть бути позбавлені членства в організації. Це свого роду громадська міра проти порушників, і з БООР вже були виключені десятки людей.
Чи буде пом'якшено відповідальність у разі ненавмисної видобутку птиці, полювання на яку в Білорусі заборонена? Яка відповідальність передбачена за ненавмисно видобуток лебедя? Юрій Шумський:
Відповідальність за ненавмисну видобуток птиці, що не відноситься до переліку мисливських тварин, буде пом'якшена тільки в разі фактично підтверджених пом'якшуючих обставин, які буде аналізувати суд. За незаконний видобуток лебеді-шипуни, наприклад, в даний момент відповідно до Правил ведення мисливського господарства і полювання передбачений штраф в розмірі 10 базових величин.
«« «Всі новини про Полюванні и Рібалці
Для того, щоб Залишити коментар увійдіть через соціальний сервіс.
Можливо, БООР варто зайняти здорову позицію і добитися все-таки її скасування?Яку спеціальну підготовку зараз проходять члени БООР, щоб стати професійними мисливцями?
Які вимоги пред'являються до бажаючих придбати охотпутевку?
Чи проводиться якась перевірка знань мисливських правил і навичок поводитися зі зброєю?
На ваш погляд, чи варто посилити в Білорусі процедуру отримання дозволу на полювання?
Чи можна буде полювати в зоні А на рябчика або іншу дичину, крім копитних, індивідуально?
Виключать все-таки дупеля з Червоної книги?
Скажіть, будь ласка, чи будуть дупель і деркач виключені з Червоної книги РБ?
Які заходи вживаються для відтворення куріпки і в яких господарствах?
І які заходи можуть бути прийняті вже в цьому році?