Відлунав ювілейний «Цейський вальс» Автор: 00mN1ck / 19 жовтня 2014 / Категорія: газета СО У мальовничому Цейській ущелині за незмінною традицією пройшов щорічний фестиваль бардівської пісні «Цейський вальс». У нинішньому році захід відзначає десятирічний ювілей, і організатори постаралися зробити свято душевної музики особливим.
Незмінними засновниками фестивалю є заслужена артистка республіки Анна Євдокимова і генеральний директор альплагеря «Цей» Ігор Абаєв. А спонсорство, без якого розмах і географія не змогли б здійснитися в повній мірі, втілили центр опалювального обладнання «Жираф» та німецька фірма «Вайлент-рус» в особі Батраз Білаонова і Максима Шахова.
«Фестиваль пройшов чудово, - з вогником в очах зазначає Анна Євдокимова. - Зібралися величезне число учасників з різних міст країни: Москви, Санкт-Петербурга, Ставрополя, Сочі, сусідніх північнокавказьких республік ... Можна з упевненістю говорити, що фестиваль розрісся до серйозних масштабів. Міжнародний статус «Цейський вальс» придбав у минулому році, а зараз конкурсанти приїхали з українського Луганська і Вірменії. «Цейський вальс» - не просто фестиваль бардівської пісні. Протягом восьми днів на тлі чудової гірської природи проводилися різні майстер-класи, досвідчені барди поділялися мистецтвом гри на гітарі, в поезії, вокальній майстерності. Другий рік проводиться дитяча номінація, і що особливо приємно, діти виступають з власними піснями. На думку метрів, в Північній Осетії дуже хороша школа бардівської пісні, традиції якої продовжують юні виконавці. Бардівська пісня завжди була лакмусовим папірцем духовності суспільства. Адже в її основі - саме слова, вірші, а не музика. Основоположники цього напрямку Окуджава, Висоцький, Візбор робили акцент саме на зміст текстів, артистизм і силу слова. Згодом сильною стороною стала і музична складова ».
Ексклюзивним гостем «Цейского вальсу» став знаменитий бард Юлій Кім. На авторський концерт метра з'їхалися кілька сотень гостей, а візит відомого поета в Північну Осетію викликав великий резонанс. В рамках культурної програми відбулися три знаменні події. Відкрито меморіальну дошку, присвячену Юрію Візбора, пишучи знамениту пісню, яка і дала назву фестивалю. Ноу-хау стала «стіна слави» з іменними камінням відомих гостей Цея. А в музичному училищі Цхінвалі був дан виїзний благодійний концерт.
«Фестиваль не замикається на піснях. Ми знайомимо людей з культурою Осетії. Відвідали Будинок-музей Коста в Нарі, здійснили екскурсію на Реком, їздили в Фіагдонское ущелині. Подарунки, які надаються гостям - теж з національним колоритом. Видання з історії та мистецтва Осетії, нартські оповіді, книги про предків осетин і археологічні знахідки дуже цікаві російській публіці. Так що фестиваль - не тільки пропаганда бардівської пісні, а й культури та історії Осетії », - впевнена Ганна Євдокимова.
Те, що гості залишаються під враженням від візитів в Осетію, відбивається і в музиці: окрема номінація була присвячена цею, виконувалися пісні на осетинській мові. Накопичено цікавий фонд творів про Осетію у виконанні бардів з Росії і країн ближнього зарубіжжя. До десятиріччя фестивалю випущена антологія фільмів «Цейского вальсу», а скоро на світ з'явиться диск з улюбленими композиціями.
Результати конкурсу на фестивалі «Цейський вальс»
«Авторська лірична пісня»:
лауреат Ірина Пилипович (р Орел)
лауреат Шухрат Хусаїнов (г. Краснодар)
2 місце - Любов Мостова (г. Краснодар)
Дитяча номінація:
Аліса Легостаева (м Владикавказ)
Марія Козлова (м Владикавказ)
Марина Чернова (м.Сочі)
поети:
лауреат Ігор Шкрабатовскій (м.Сочі)
1 місце - Ірина Пилипович (р Орел)
2 місце - Андрій Береговенка (м.Москва)
3 місце - Заліна Марунич (м Єсентуки)
Номінація «Краща авторська пісня про цеє» - Джульєтта Арустамян (м Шуші, Вірменія)
«Авторська туристична пісня» - Григорій Пряхін (м Азов)
«Кращий виконавець 2014 року і« Приз глядацьких симпатій »- Андрій Богданов (м.Луганськ)
«За любов до рідного краю» - Катерина Дишекова (м.Сочі)
Автор: В. Туаев
інформація
Ідея герба похідна з ідеології нартіади: вища сфера УÆЛÆ представляє світовий розум МОН самої чашею уацамонгæ. Сама чаша і є втілення ідеї переходу від розуму МОН до його інформаційного висловом - до вести УАЦ. Далі ...
Опитування Готується публікація великої кількості текстів народної творчості на осетинській мові - який варіант розміщення, на Ваш погляд, кращий?