Відмова від бананів і білого хліба допоможе скинути вагу

Лікарі радять овочеві салати бажаючим схуднути, фото miss.by.ua

Лікарі-дієтологи рекомендують відмовитися від всіх каш, крім вівсяної і гречаної, жирного м'яса, бананів і груш, а також три рази в день їсти овочеві салати на гарнір, щоб за два-три тижні скинути накопичені за зиму зайві кілограми і привести в порядок фігуру .

За словами доктора медичних наук, професора НДІ харчування РАМН Алли Погожевою, з настанням тепла людям, які хочуть привести в порядок фігуру, слід виключити з меню продукти, які були затребувані взимку.

"Необхідно переглянути свій раціон, відмовитися від енергоємних продуктів, які взимку нам давали енергію для зігріву. Це страви, які містять тваринний жир і цукор - жирне м'ясо, птиця, жирні молочні продукти, кондитерські вироби, здобні хлібобулочні вироби", - сказала вона.

Дієтолог також рекомендує їсти менше гострих закусок, знизити споживання спецій і солі.

"Якщо стоїть мета схуднути, хліб краще обмежити, можна навіть на якийсь час від нього відмовитися. Але якщо не виходить, то їжте два шматочки в день в першій половині дня, краще з висівками і цільнозерновий. Білий взагалі виключити, він не корисний і висококалорійний ", - зазначила Погожева.

Вона також додала, що людям з проблемами шлунково-кишкового тракту небажано їсти висівковий хліб. В цьому випадку можна рекомендувати два шматочки підсушеного білого хліба, сказала лікар.

За словами Погожевою, що стосується молочних продуктів, тут краще віддати перевагу кефіру та йогуртів зниженої жирності. "Краще їсти несолодкі йогурти. Буває, що вони знежирені, але калорійність заповнює цукор. Тому слід уважно вивчати етикетку", - додала вона.

Лікар також зазначила, що бажано не їсти на ніч, завершити останній прийом їжі о 17 годині, якщо стоїть мета скинути кілька кілограмів за пару тижнів. При цьому нічний голод можна перебороти, випивши склянку кефіру жирністю 0,5-1%.

Погожева рекомендує в весняний раціон додати більше листової зелені. "Бажано починати перехід на літній харчування - споживати більше сирих овочів, а не термічно оброблених. Їжте огірки, помідори, навіть якщо там не міститься багато вітамінів в цей час, все одно їх треба вживати, тому що вони створюють обсяг і мають харчові волокна, що не калорійні ", - зазначила вона.

За словами лікаря-дієтолога, слід виключити з щоденного меню фрукти з великим вмістом цукру - банани, диню, груші. "Краще вживати фрукти нашої смуги. Якщо це яблука, то зелені, а не червоні. Навесні у багатьох починається алергія, а всі барви дають аллергически ряд", - сказала вона.

Погожева також рекомендує відмовитися від різних гарнірів, а замість них три рази в день їсти овочеві салати. "Бажано обмежити споживання круп'яних виробів - каш. Залишити два рази в тиждень вівсяну і гречану", - зазначила вона.

При цьому лікар-дієтолог Державного наукового центру профілактичної медицини Рузанна Еганян зазначила, що не варто самостійно призначати собі екстремальні дієти.

"Втрата кілограмів - це не акція, а щоденна праця. Схуднути на пару кілограмів за два тижні, звичайно, можна, але не більше того. Треба до цього питання підходити розумно. Різко обмежені або скорочені дієти, розвантаження - тільки під контролем лікаря", - підкреслила вона.

Еганян також додала, що скинути кілька кілограмів допоможе облік калорій спожитої їжі. "Жінкам слід обмежити калорійність до 1200 калорій в день, чоловікам - до 1500. Звідти щоденник харчування, записуйте, що ви з'їдаєте, і порівнюйте з таблицями калорійності, які можна знайти в інтернеті", - порадила лікар.

На думку Еганян, ще одне важливе правило в боротьбі з накопиченим за зиму зайвою вагою - це постійна рухова активність.

"Потрібно розширювати рухову активність після зими і затяжний холодної весни. До метро проїхати не на тролейбусі, а пройти. До квартири не на ліфті піднятися, а пішки. Якщо немає можливості гуляти кожен день в парку або ходити в спортзал, бажано збільшити хоча б щоденну побутову активність. Наприклад, щоб по дорозі на роботу і назад пройтися пішки 30-40 хвилин. Це мінімум ", - сказала вона.

Лікар також додала, що якщо людина займається на дозвіллі фізичною активністю - ходьбою, бігом, плаванням, рухливими танцями, такі вправи повинні займати як мінімум 150 хвилин в тиждень.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram