«Я не намагався інсценувати роман, це неможливо. Я ставив балет «по Толстому», виділивши тему сім'ї, моралі, шлюбу »- каже хореограф Крістіан Шпук, чию« Анну Кареніну »можна буде в червні побачити в Ізраїлі. Крістіан Шпук відомий тим, що любить розповідати історії на балетній сцені. Йому цікаво досліджувати людини, розвиток відносин і тому він поставив балет про любов і моралі, про набуття та втрат. Про рамках, встановлених суспільством, і долю тих, хто наважився порушити правила. «І в операх, і в балетах мені завжди подобалися історії, вони розповідають нам, хто ми такі. Для мене досліджувати людини цікавіше, ніж винаходити нові па. Набагато важливіше знайти новий спосіб розповісти відомий сюжет ».
«Анна Кареніна» Толстого не раз надихала хореографів на балетне втілення теми почуття і обов'язку. Балети за цим романом Толстого ставили Майя Плісецька, Борис Ейфман, Олексій Ратманський. Цього разу нове прочитання Толстого покаже німецький за походженням хореограф, який працює в Швейцарії, чий молодий і «західний» підхід до великого російського роману робить балет «Анна Кареніна» з Цюріха подвійно цікавим. До речі, вже після Шпук по «Анні Кареніній» поставив балет Джон Ноймайєр.
«Всі щасливі сім'ї схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму» - такі перші знамениті рядки «Анни Кареніної» - роману, який побачив світ в 1877 році, але до цього дня продовжує бути великим твором світової літератури. Крістіан Шпук, натхненний спочатку голлівудським фільмом з Софі Марсо в головній ролі, а потім і самим романом, написав своє лібрето балету і перед очима глядачів проходить не тільки життя Анни, а й картини імперії: від розкоші царського Петербурга і купецької Москви до злиднів покинутих сіл . Шпук не хотів показувати тільки любовний трикутник.
У його балеті вмістилася ціла епоха царської Росії і трагедія Анни Кареніної, жіноча історія.
Крістіан Шпук: «У першу чергу« Анна Кареніна »- це історія про взаємовідносини особистості і суспільства. Мені було цікаво стежити за психологією героїв і робити так, щоб глядачі в залі розуміли, чому кожен з них приймає те чи інше рішення. Книга розповідає про XIX століття, але Толстой випередив свій час, описавши, як людина може бути безсилим перед своїми емоціями, як вони можуть нами керувати. У балеті звучить музика Рахманінова і Лютославського. Першою ідеєю, звичайно, був Чайковський, але його твори так часто використовувалися в балеті, що я вирішив пошукати інші фарби. Мені хотілося, щоб у Ганни з'явився власний голос, і цим голосом стало фортепіано ».
Один з найцікавіших світових хореографів Крістіан Шпук народився в Німеччині. Отримав балетне освіту в Штутгартській школі Джона Кранко. Почав кар'єру танцівника в танцювальних колективах Needcompany п / р Яна Лауерса і ROSAS п / р Анни-Терези де Кеєрсмакер. У 1995 році приєднався до ансамблю Штутгартського балету.
З 2001 по 2012 рік Крістіан Шпук був штатним хореографом Штутгартського балету, де поставив 15 балетів. Починаючи з 1999 року, Крістіан Шпук створює ряд постановок для відомих балетних труп в Європі і США. З сезону 2012/2013 Крістіан Шпук є художнім керівником Цюріхського балету.
Балетна трупа Цюріхській опери - найбільша в Швейцарії і одна з найбільших в Європі балетних груп. З 1996 по 2012 рік трупою керував швейцарський хореограф Хайнц Шпёрлі, який перетворив цю балетну компанію в провідний європейський балетний ансамбль. Трупа ця славиться гармонійним поєднанням сучасного абстрактного балету, класичних традицій і рівнем професіоналізму танцівників. Так що, не дивно, що з балетом Цюріха працювали такі видатні хореографи, як Вільям Форсайт, Іржі Кіліан, Матс Ек, Охад Нагарін, Уейн МакГрегор і інші.
Балет Цюріх «Анна Кареніна» (за романом Льва Толстого). Прем'єра в Цюріху - 2014-й рік. Хореограф - Крістіан Шпук
Музика: Сергій Рахманінов, Вітольд Лютославський, Сулхан Цинцадзе, Йосип Барданашвілі
Лібрето і хореографія: Крістіан Шпук.
Художники-постановники: Крістіан Шпук і Йорг Цилинский
Художник по костюмах - Емма Райот.
Світова прем'єра: 12 жовтень 2014 року - Цюріхський балет, Цюріхський оперний театр
Оперний театр імені Шломо Лахат (Чіча), Тель-Авів
26 червня 2018 року, вівторок, 20:00
27 червня 2018 року, середа, 20:00
28 червня 2018 року, четвер, 20:00
29 червня 2018 року, п'ятниця, 13:00
30 червня 2018 року, субота, 21:00
Замовлення квитків в касі «Браво» або на сайті Ізраїльської Опери, 03-6927777
Піар-агентство: Sofia Nimelstein PR & Consulting