Ви можете додати тему в список обраних і підписатися на повідомлення поштою.
Ось чого знайшла. Покладено відпустку, 15 днів, але далеко не всім.
Сувій: Додаткова відпустка ветеранам бойових дій
За замовчуванням
В організації працює колишній військовослужбовець, який є ветераном бойових дій. Посилаючись на п. 5.1 ст. 11 Федерального закону від 27.05.1998 N 76-ФЗ "Про статус військовослужбовців" (ред. Від 25.12.2009, далі - Закон N 76-ФЗ), він просив надати 15 днів додаткової відпустки. Чи зобов'язаний роботодавець надати таку відпустку колишньому військовослужбовцю?
Відповідно до п. 5 ст. 2 Закону N 76-ФЗ соціальні гарантії і компенсації, передбачені цим законом, встановлюються:
- військовослужбовцям та членам їх сімей;
- громадянам, звільненим з військової служби у ЗС РФ, інших військах, військових формуваннях і органах, об'єднаних Збройних Силах держав - учасниць СНД, і членам їх сімей;
- громадянам, звільненим з військової служби у ЗС СРСР, прикордонних, внутрішніх та залізничних військах, військах цивільної оборони, органах і військах державної безпеки, інших військових формуваннях СРСР, і членам їх сімей.
Згідно п. 5.1 ст. 11 Закону N 76-ФЗ військовослужбовцям - ветеранам бойових дій, зазначених у ст. 3 Федерального закону від 12.01.1995 N 5-ФЗ "Про ветеранів" (ред. Від 21.12.2009), надається відпустка тривалістю 15 діб. Відповідно до зазначеної ст. 3 до ветеранів бойових дій відносяться:
1. Військовослужбовці, в тому числі звільнені в запас (відставку), військовозобов'язані, призвані на військові збори, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та органів державної безпеки, працівники зазначених органів, працівники Міноборони СРСР і Міноборони РФ, співробітники установ і органів кримінально -виконавчої системи, спрямовані в інші держави органами державної влади СРСР, органами державної влади РФ і брали участь у бойових діях під час виконання службових обов'язків у цих державах, а також брали участь відповідно до рішень органів державної влади РФ в бойових діях на території РФ.
2. Військовослужбовці, в тому числі звільнені в запас (відставку), особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та органів державної безпеки, особи, що брали участь в операціях при виконанні урядових бойових завдань з розмінування територій та об'єктів на території СРСР і територіях інших держав в період з 10 травня 1945 року по 31 грудня 1951 року народження, в тому числі в операціях з бойового тралення в період з 10 травня 1945 року по 31 грудня 1957 року.
3. Військовослужбовці автомобільних батальйонів, які направлялися до Афганістану в період ведення там бойових дій для доставки вантажів.
4. Військовослужбовці льотного складу, які здійснювали з території СРСР вильоти на бойові завдання до Афганістану в період ведення там бойових дій.
5. Особи (включаючи членів льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації, які виконували польоти до Афганістану в період ведення там бойових дій), які обслуговували військові частини Збройних Сил СРСР і Збройних Сил РФ, що знаходилися на територіях інших держав в період ведення там бойових дій, які отримали в зв'язку з цим поранення, контузії або каліцтва або нагороджені орденами або медалями СРСР або Російської Федерації за участь в забезпеченні зазначених бойових дій.
6. Особи, які прямували на роботу до Афганістану в період з грудня 1979 року по грудень 1989 року, які відпрацювали встановлений при направленні термін або відряджені достроково з поважних причин.
Таким чином, якщо колишній військовослужбовець, який є ветераном бойових дій, відноситься до однієї з вищевказаних категорій, йому необхідно надавати додаткову відпустку тривалістю 15 діб.
М.М. Булига,
редактор журналу
"Відділ кадрів бюджетної установи"
1 лютого 2010 р
"Відділ кадрів бюджетної установи", N 2, лютий 2010 р
Агга. Значить так. Битва ведеться навколо того, що в законі "Про статус військовослужбовців" оплачувану додаткову відпустку гарантується саме військовослужбовцям - учасникам бойових дій. При цьому цей же самий пункт посилається на закон "Про ветеранів", в якому є позиція "звільнені в запас". Ось і протиріччя.
Якщо дотримуватися букви закону, то 15дневний додаткова відпустка покладено тільки військовослужбовцям. Цивільним особам, навіть якщо вони служили і брали участь в бойових діях, ця відпустка не покладається.
Їм належить щорічна оплачувана відпустка у зручний для них час і 35 днів на рік без збереження.
Якщо роботодавець щедрий, він може закрити очі на протиріччя і дати співробітнику відпустку 15 днів на підставі п.5.1 ст.11 ФЗ "Про статус військовослужбовців", який відсилає нас до п.1 ст.3 ФЗ "Про ветеранів".
Якщо роботодавець не надасть цю відпустку співробітнику, а співробітник дуже його хоче, співробітник може дійти до Верховного Суду РФ, який усуне протиріччя і дасть пояснення з цього приводу.
Надавати цю відпустку роботодавець не зобов'язаний. За буквою закону.
«Перша ← Перед. 1 Слід. → Остання (1) »
Для того щоб відповісти в цій темі Вам необхідно зареєструватися .
Чи зобов'язаний роботодавець надати таку відпустку колишньому військовослужбовцю?