Відстрочка від армії по навчанню, дуже часто, перетворювалася в звільнення від призову. Якщо призовник безперервно навчався в школі - ВНЗ - аспірантура, то по закінченню цього процесу, йому виповнювалося 28 років, після чого на строкову службу в армію вже не закликають.
Тепер цю лазівку перекривають, точніше починають виконувати положення ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу» пункту 2 статті 24, який дозволяє отримати відстрочку тільки один або, за деяких умов, два рази.
Представники влади займають саме таку позицію в Конституційному суді Росії. У суді розглядається скарга Павла Спиридонова, студента магістратури Мордовського державного університету, а також запит Бугульмінського міського суду Татарстану, у справі Романа Халикова, студента магістратури Казанського (Приволзького) федерального університету.
Рішення КС РФ поки не озвучено. Взагалі кажучи, воно може бути будь-яким, але виходячи з позиції представників влади, з високою часткою ймовірності, можна очікувати що буде прийнято рішення про надання від строчки, а не про повне звільнення від строкової служби. Це буде відповідати і букві і духу закону. Більш того, це цілком логічно, виходячи з правил державного «гуртожитку» людей.
- У стародавньому Римі тільки ті, хто міг тримати зброю мали право голосу. Що було дуже логічно. Якщо приймалося рішення про оголошення війни, то воно повинно прийматися тими, або представниками тих, хто і піде проливати свою кров. І хоча тут мова скоріше йде про мобілізацію, логіка зрозуміла.
- У сучасному Ізраїлі так само втілюють цей принцип - все хто має право голосу, служать в армії, включаючи жінок. Хоча і тут є відступу від цього принципу для ортодоксальних євреїв. Хоча намічається корінні зміни в цьому питанні.
- Найбільш просунуті борці за права жінок, вимагають надати право жінкам служити в армії. Але, як відомо, прав не буває без обов'язків. Наступний крок в цьому напрямку, при наявності у чоловіків обов'язки служити в армії, така ж обов'язок повинна з'явитися у жінок.
Можна взагалі відносити наявність або відсутність відстрочки у певної категорії громадян, до принципу рівності всіх перед законом. Не дуже зрозуміло, чому молодий фермер не повинен мати відстрочки, а студент юридичного факультету має.
Тобто служити повинні все. Деяким студентам, тільки дуже вузьких спеціальностей, в яких держава найбільш сильно зацікавлений, можуть надаватися відстрочки.
А якщо виходити з принципу рівності перед законом, то якщо все отримають відстрочку, що переходила в звільнення від служби в армії, хто буде в армії служити?
Єдиний варіант це повністю контрактна армія. Але при протяжності наших кордонів, це дуже витратне рішення. Чи готові ми за нього платити? Тим більше все ж це не зовсім справедливий принцип. в тих же США, де він реалізований, давно лунають голоси, що служать тільки бідні негри.
Та й надання їм цього права збіглося з активними бойовими діями США, що супроводжувалися великими втратами в людській силі. Це дозволяє трохи по іншому поглянути на історію боротьби і надання прав чорношкірому населенню Америки. Але це вже зовсім інша історія.
17 квітня
Конституційний суд Росії визначив що якщо перша відстрочка припала на шкільні роки, то військовозобов'язаний має право на ще одну відстрочку під час продовження своєї освіти.
Саме визначенням Конституційного суду не обов'язково до обов'язкового застосування. На основі нього повинні бути розроблені і прийняті правові акти, які вже будуть обов'язковими до виконання призовними комісіями. До цього моменту, вони можуть працювати на існуючій правовою базою і доведеться кожного разу, в цьому випадку, доводити в судах її невідповідність визначенню Конституційного суду.
3 серпня
Президент Росії підписав закон, який ступить в дію з 2019 року, про ліквідацію військових кафедрах в вузах. Сама військова підготовка студентів переноситься в військові навчальні центри.
© 2018, Все про фінанси . Всі права захищені. Копіювання матеріалів тільки з дозволу автора.
А якщо виходити з принципу рівності перед законом, то якщо все отримають відстрочку, що переходила в звільнення від служби в армії, хто буде в армії служити?Чи готові ми за нього платити?