Виховання дітей без покарання

  1. Як навчитися поважати думку дитини і сформувати власні принципи виховання дітей без покарань
  2. Чому ми так легко караємо дітей
  3. Як обійтися без фізичного та морального тиску на дитину
  4. Сімейні цінності і правила

Сім'ї, де застосовуються принципи виховання дітей без покарань, навіть сьогодні в наш сучасний вік, зустрічаються досить рідко.

Як навчитися поважати думку дитини і сформувати власні принципи виховання дітей без покарань

Багато батьків прекрасно усвідомлюють, що загрози, шантаж, шльопанці і інші прояви сили чинять сильний емоційний тиск на розвиток дитини, як особистості, але обійтися без подібних заходів не можуть. Причому мова йде не тільки про фізичний тиск, а й про всілякі заборони і обмеження у вигляді позбавлення права на прогулянку, перегляду телевізора або ігор на комп'ютері. Але ж так хочеться, щоб взаємини з дітьми були побудовані на любові й довірі.

Чому ми так легко караємо дітей

Ось і виходить, що тільки в одиничних випадках дитина росте в гармонії з навколишнім світом, в атмосфері любові і розуміння
Ось і виходить, що тільки в одиничних випадках дитина росте в гармонії з навколишнім світом, в атмосфері любові і розуміння. Стандартної є ситуація, коли ми дорослі намагаємося вселити маляті віру в справжні людські цінності і ідеали не зовсім чесним шляхом.

Згадайте, скільки разів ви давали собі слово назавжди забути про покарання, але потім поверталися до них знову і знову. Адже для цього так просто знайти собі виправдання - «він поводився, як скажений», «інші методи тут не допоможуть», «інших дітей он як карають, а я тільки ляснув легенько по попі», «вистачить себе дошкуляти, мене теж коли -то карали і нічого зі мною не сталося ».

Причому подібні методи виховання практикуються не тільки вдома, але і в освітніх дитячих установах. Це часто призводить до того, що дитина не хоче йти в дитячий садок. Малюк категорично відмовляється підкорятися, ніж знову ж провокує батьків на нове покарання. До того ж у багатьох методичних посібниках для вихователів та педагогів міститься прямий заклик до застосування методів психологічного тиску на дитину. Але чому це відбувається?

  • По-перше, створити в сім'ї дружню один до одного атмосферу повного взаєморозуміння досить складно. Найчастіше в одній квартирі або будинку живуть абсолютно різні за переконаннями і темпераменту родичі.
  • По-друге, покарати дитину набагато простіше, ніж розбиратися в тому , які мотиви штовхнули його на дані проступок.
  • По-третє, покарання до певного моменту змушує дитину повністю підкорятися батьківській волі.

Як обійтися без фізичного та морального тиску на дитину

Як обійтися без фізичного та морального тиску на дитину


Для того, щоб обійтися у вихованні дитини без покарань і крику, одного бажання замало. Це щоденний складний психологічний процес по створенню довірчих відносин з сином, або донькою. Тут потрібно чітко дотримуватися межі дозволеного і вести постійний контроль над своїми діями і вчинками, а також діями та вчинками маляти.
Існує кілька основних правил, на яких засновано довірче виховання.

  • Кожна дитина - це унікальна особистість зі своїми бажаннями, потребами, емоціями та почуттями. Тому стикаючись з проблемною поведінкою малюка батьки, перш за все, прагнуть розібратися в причинах того, що сталося, зрозуміти, що лежить в основі цього проступку. Інакше кажучи, діти поводяться погано через певного дискомфорту, який і потрібно усунути батькам.
  • Повага і визнання дитячих цінностей та інтересів. Визнати дитини, як самостійну особистість, без визнання його власних переконань неможливо. Причому це треба зробити, навіть якщо дитячі цінності йдуть в розріз з батьківськими. У малюка завжди має бути право вибору. Дитина може здійснювати власні помилки, виправляти їх, тим самим виховуючи в собі аналітичні якості.
  • Уміння бачити власні прорахунки і помилки. Необхідно постійно переглядати власні методи виховання, систему, що пред'являються до дитини вимог. Якщо малюк явно противиться виконувати будь-яку дію, то слід задуматися, наскільки обгрунтовані і справедливі ваші особисті запити.
  • Не бійтеся демонструвати дитині свою любов: обіймайте, цілуєте його, підтримуйте у всіх починаннях. Говоріть, наскільки можливо частіше, про те, як він вам доріг, любимо і потрібен. Тільки безумовна любов допоможе виховати дітей без покарань.

Сімейні цінності і правила

Любов і повага до дитини повинно проявлятися в самих різних ситуаціях. Для маленької людини дуже важливо знати, що його люблять просто так, а не за отриману п'ятірку, прибрану кімнату або винесений сміття. До аждий раз, вдаючись до покарання за якусь провину, батьки, самі того не бажаючи, навішують ярлики. Малюк починає щиро вважати, що він поганий, і це нічим не виправиш.

Для того щоб цього не сталося, потрібно встановити негласні сімейні правила і завжди їх чітко дотримуватися. Список правил не повинен бути дуже великим. Головне, щоб його дотримувалися всі члени сім'ї без будь-яких подвійних стандартів. Якщо не можна їсти солодке до обіду, то його не можна їсти в родині всім.

Не варто виховання маленької дитини передоручати родичам або знайомим. Тільки батьки, особливо мама, можуть успішно займатися вихованням, виростити гармонійну людину, що поєднує душевні і фізичні здібності.

Завжди будьте впевнені в своїх силах і не бійтеся робити помилки. Любіть своїх дітей, адже саме в цьому і полягає просте людське щастя. Найкраще виховання для дитини - безмежна любов матері.

Відео по темі

Але чому це відбувається?