Військовий університет МО РФ

  1. Порядок оформлення документів на кандидатів з числа громадян, які пройшли і не проходили військову службу
  2. Порядок оформлення документів на кандидатів з числа військовослужбовців
  3. Порядок проведення професійного відбору кандидатів для зарахування до Військового університет курсантами...
  4. Порядок складання конкурсних списків

Військовий університет МО РФ

Військовий університет, створений на базі Гуманітарної академії Збройних Сил та Військової академії економіки, фінансів і права, є багатопрофільним навчальним закладом, провідним навчально-методичним центром ВС РФ, що здійснює підготовку офіцерських кадрів з гуманітарного, юридичного та філологічного напрямів.

Днем утворення Військового університету вважається 5 листопада (день формування в 1919 році Вчительського інституту Червоної Армії).

Навчальний процес в ньому ведеться 43 кафедрами, на яких працює в надзвичайно кваліфікований викладацький склад . Близько 500 викладачів мають різні наукові ступені, 92 з них доктора наук і понад 400 - кандидати наук. Більше 20-ти вчених університету є академіками та членами-кореспондентами академії наук. У дисертаційних радах ведеться захист дисертацій по 23 наукових спеціальностей.

Військовий університет - це 11 факультетів , На 9 з яких (військово-психологічний, культури і журналістики, військово-соціальної роботи, військово-юридичний, прокурорсько-слідчий, іноземних мов, зарубіжної військової інформації, керівного складу органів виховної роботи, внутрішніх військ) проходять навчання курсанти і офіцери Збройних Сил Російської Федерації.

Сьогодні Військовий університет веде дворівневу підготовку офіцерів з вищою військово-спеціальною та вищою військовою освітою за 20 спеціальностями і 5 спеціалізаціями гуманітарного, юридичного та філологічного профілів.

ВУМО (Військовий університет Міністерства оборони, колишній ВІІЯ) - одне з провідних навчальних закладів нашої країни ВУМО (Військовий університет Міністерства оборони, колишній ВІІЯ) - одне з провідних навчальних закладів нашої країни. За роки свого існування в його стінах було підготовлено понад 30 тисяч висококласних фахівців. Слухачі і випускники Військового університету брали і беруть участь у багатьох конфліктах, оголошених і неоголошених війнах, захищаючи інтереси нашої країни. Після завершення військової кар'єри вони успішно діють і в сфері приватного бізнесу. Події кінця століття розкидали наших випускників по всьому світу. Але, де б ми не знаходилися, чим би не займалися, кожен з нас залишився вірним курсантського братству.

Військовий університет (ВУМО) - унікальне військове освітній заклад, географія наших випускників - весь світ, їх біографії - стоять книг, фільмів, пісень. Ми всі різні, але об'єднує нас те, що наша Alma Mater - Військовий університет або Військовий інститут іноземних мов. У нього змінюються імена, але суть і дух залишаються колишніми.

Військовий університет без перебільшення - кузня кадрів розвідників, спецпропагандисти, юристів, які завжди і в будь-якій країні були і є елітою суспільства. Свідченням цього є те, що багато випускників ВУМО сьогодні: депутати Державної Думи, банкіри, високопоставлені співробітники апарату Президента, Уряду, ГРУ, СВР, ФСБ, ФАПСИ, МЗС, власники великих підприємств, письменники, журналісти, вчені, юристи, функціонери провідних політичних партій і так далі.

В Військовий університет можуть надходити громадяни Російської Федерації, які відповідають вимогам, встановленим для громадян, що надходять на військову службу за контрактом, і закінчили заклади середньої (повної) загальної і середньої професійної освіти, з числа: В Військовий університет можуть надходити громадяни Російської Федерації, які відповідають вимогам, встановленим для громадян, що надходять на військову службу за контрактом, і закінчили заклади середньої (повної) загальної і середньої професійної освіти, з числа:

  • громадян, які не проходили військову службу, - у віці від 16 до 22 років (станом на момент надходження);
  • громадян, які пройшли військову службу, і військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом, - до досягнення ними віку 24 років;
  • військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом (крім офіцерів), - після закінчення половини терміну військової служби, зазначеного в першому контракті, до досягнення ними віку 24 років.

Громадяни Росії, які проживають на території держав - членів СНД і держав Балтії, можуть вступати до університету після пред'явлення документів, що підтверджують російське громадянство. Після закінчення навчання ці особи будуть проходити військову службу в Збройних Силах Російської Федерації.

Порядок оформлення документів на кандидатів з числа громадян, які пройшли і не проходили військову службу

Громадяни, які мають і які не проходили військову службу, бажаючі поступати до Військового університет подають заяву до військового комісаріату району за місцем проживання до 20 квітня року надходження, а громадяни Російської Федерації, які проживають на території країн Балтії, - безпосередньо в університет.

У заяві кандидат вказує: прізвище, ім'я та по батькові, рік, число і місяць народження, адреса місця проживання, найменування військово-навчального закладу, факультету та спеціальності, за якою він бажає навчатися.

До заяви додаються:

· Завірена копія свідоцтва про народження;

· Автобіографія;

· Характеристика з місця роботи або навчання;

· Копії документів про повну загальну середню освіту (учні подають довідку про поточну успішність; особи, які закінчили перші і наступні курси освітніх установ вищої професійної освіти, що мають державну акредитацію, представляють академічну довідку);

· Три завірені фотографії (без головного убору, розміром 4,5х6см.);

· Копія документа встановленого зразка, що підтверджує російське громадянство кандидата (паспорт громадянина Російської Федерації; для проживаючих за межами Російської Федерації - закордонний паспорт громадянина Російської Федерації);

· Копії документів, що підтверджують право кандидата відповідно до чинного законодавства на звільнення його від перевірки знань із загальноосвітніх предметів, переважне право при вступі або права позаконкурсного зарахування;

· Медичні документи.

Оформлення допуску кандидатів до відомостей, що становлять державну таємницю, не потрібно.

Всі документи формуються в навчальний справа кандидата для вступу.

Паспорт, свідоцтво про народження, військовий квиток або посвідчення громадянина, що підлягає призову на військову службу, і справжній документ про повну загальну середню освіту пред'являються кандидатом після прибуття в університет для складання іспитів.

Оформлені документи, карти медичного огляду і карти професійного психологічного відбору повинні бути спрямовані в Військовий університет до 20 травня року надходження кандидатів.

Особи з числа громадян, які пройшли і не проходили військову службу, члени сімей військовослужбовців чи цивільного персоналу ЗС, що проходять військову службу (працюють) в групі військ (військових частинах), дислокованих за межами Російської Федерації, подають всі документи на ім'я начальника Військового університету до 20 травня року надходження.

Приймальна комісія Військового університету на підставі розгляду документів, що надійшли кандидатів приймає рішення про допуск кандидатів до професійного відбору. Рішення оформляється протоколом і доводиться до кандидатів через відповідні військові комісаріати, суворівські військові училища або військові частини, що дислокуються за межами Російської Федерації до 20 червня року вступу на навчання із зазначенням часу і місця вступних випробувань або причин відмови.

Порядок оформлення документів на кандидатів з числа військовослужбовців

Військовослужбовці, які бажають вступити на навчання до Військового університет, до 1 квітня року надходження подають по команді на ім'я командира військової частини рапорт, в якому зазначаються: військове звання, прізвище, ім'я, по батькові, посада, рік і місяць народження, освіта, найменування військово -навчально закладу, факультету та спеціальності, за якою вони бажають навчатися.

До рапорту додаються:

· Копія документа (атестата, свідоцтва, посвідчення, диплома) про повну загальну середню освіту;

· Автобіографія;

· Характеристика;

· Службова картка;

· Карта професійного психологічного відбору;

· Карта медичного огляду і медичні документи;

· Три завірені фотографії (без головного убору, розміром 4,5х6см.);

· Копії документів, що підтверджують право кандидата відповідно до чинного законодавства на звільнення його від перевірки знань із загальноосвітніх предметів, переважне право при вступі або права позаконкурсного зарахування;

Оформлення допуску кандидатів до відомостей, що становлять державну таємницю, не потрібно.

Всі документи формуються в навчальний справа кандидата для вступу.

Справжній документ про освіту, а для військовослужбовців, які закінчили перші і наступні курси освітніх установ вищої професійної освіти, що мають державну акредитацію, крім того, академічна довідка пред'являються після прибуття до Військового університет.

Документи на кандидата з числа військовослужбовців, перераховані вище, а на військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, крім того, особисті справи командири військових частин направляють в штаби з'єднань до 15 квітня року вступу.

Списки попередньо відібраних кандидатів з числа військовослужбовців, затверджені першими заступниками командувачів об'єднаннями, і їх документи надсилаються встановленим порядком до Військового університет до 15 травня року надходження.

Військовослужбовці, попередньо відібрані для надходження, на 1 червня направляються до університету для проходження професійного відбору. З ними проводяться 25-денні навчальні збори для підготовки до вступних іспитів.

Порядок проведення професійного відбору кандидатів для зарахування до Військового університет курсантами

Професійний відбір кандидатів для зарахування курсантами в Військовий університет проводиться приймальною комісією в період з 1 по 20 липня і включає:

а) визначення придатності кандидатів до вступу за станом здоров'я;

б) вступні випробування, що складаються з:

· Визначення категорії професійної придатності кандидатів на основі їх соціально-психологічного вивчення, психологічного та психофізіологічного обстеження;

· Оцінки рівня фізичної підготовленості кандидатів;

· Оцінки рівня загальноосвітньої підготовленості кандидатів.

Оцінка рівня загальноосвітньої підготовленості кандидата визначається шляхом здачі абітурієнтом конкурсних вступних випробувань відповідно до обраного факультетом і обраною спеціальністю, в обсязі програм загальноосвітніх закладів середньої (повної) загальної освіти.

При надходженні на:

· Військово-психологічний факультет за спеціальностями "психологія" та "психологія соціальної роботи":

    • російська мова і література (письмово) - твір
    • історія Росії (усно)

o біологія (усно) - профільний

· Факультет культури і журналістики за спеціальностями "соціально-культурна діяльність" і "журналістика":

    • російська мова і література (письмово) - твір - профільний
    • історія Росії (усно)

o російська мова і література (усно) - профільний

· Факультет військово-соціальної роботи за спеціальностями "суспільно-державна підготовка і соціологія" і "соціальна робота та профілактика правопорушень":

    • російська мова і література (письмово) - твір
    • історія Росії (усно)

o суспільствознавство (усно) - профільний

· Військово-юридичний факультет за спеціальністю "юрісконсультская робота":

    • історія Росії (усно)
    • суспільствознавство (усно)

o російська мова і література (письмово) - твір - профільний

· Прокурорсько-слідчий факультет за спеціальностями "прокурорсько-слідча робота" і "судова робота":

    • історія Росії (усно)
    • суспільствознавство (усно)

o російська мова і література (письмово) - твір - профільний

· Факультет іноземних мов за спеціальністю "лінгвістика та міжкультурна комунікація, переклад і перекладознавство":

    • російська мова і література (письмово) - твір
    • російська мова і література (усно)

o іноземна мова (комплексний) - профільний

· Факультет зарубіжної військової інформації за фахом "лінгвістика та міжкультурна комунікація, переклад і перекладознавство":

    • російська мова і література (письмово) - твір
    • російська мова і література (усно)

o іноземна мова (комплексний) - профільний

З програмою для підготовки з предметів, що здаються на вступних випробуваннях в Військовий університет можна ознайомитися у військових комісаріатах ​​суб'єктів Російської Федерації (республіканських, обласних і крайових).

Порядок зарахування кандидатів курсантами в Військовий університет

Кандидати, які успішно пройшли професійний відбір, заносяться в відповідному порядку в конкурсні списки і за результатами конкурсу зараховуються на навчання до Військового університет.

Поза конкурсом зараховуються успішно пройшли професійний відбір кандидатів з числа:

· Дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків;

  • громадян у віці до 20 років, що мають тільки одного з батьків - інваліда I групи, якщо середньодушовий дохід сім'ї нижче величини прожиткового мінімуму, встановленого у відповідному суб'єкті Російської Федерації;
  • громадян, звільнених з військової служби та надходять до Військового університет за рекомендаціями командирів військових частин;
  • учасників бойових дій;
  • громадян, яким відповідно до Закону Української РСР від 15 травня 1991 № 1244-1 "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС" надано право позаконкурсного вступу до установи вищої професійної освіти;

· Інших громадян, яким відповідно до законодавства Російської Федерації надано право позаконкурсного вступу до установи вищої професійної освіти.

Переважним правом при зарахуванні до Військового університет курсантами користуються кандидати, які показали в ході вступних випробувань рівні результати, з числа:

· Громадян, які мають переважне право при вступі до вищих і середніх спеціальних навчальних закладів відповідно до Закону Української РСР від 15 травня 1991 р №1244-1 "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС";

  • громадян, звільнених з військової служби;
  • дітей військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом і мають загальну тривалість військової служби 20 років і більше;
  • дітей громадян, звільнених з військової служби після досягнення ними граничного віку перебування на військовій службі, станом здоров'я або у зв'язку або в зв'язку з організаційно-штатними заходами, загальна тривалість військової служби яких становить 20 років і більше;
  • дітей військовослужбовців, які загинули під час виконання ними обов'язків військової служби або померли внаслідок каліцтва (поранення, травми, контузії) або захворювання, отриманих ними під час виконання обов'язків військової служби;

· Інших громадян, яким відповідно до законодавства Російської Федерації надано переважне право при вступі до вузів.

Від перевірки знань із загальноосвітніх предметів звільняються кандидати з числа:

· Військовослужбовців, що проходили військову службу за призовом і при цьому виконували завдання в умовах збройного конфлікту неміжнародного характеру в Чеченській Республіці та на безпосередньо прилеглих до неї територіях Північного Кавказу, віднесених до зони збройного конфлікту;

  • випускників суворовських військових училищ, нагороджених медаллю (золотою або срібною) "За особливі успіхи у навчанні";
  • осіб, які закінчили з медалями (золотою або срібною) "За особливі успіхи у навчанні" мають державну акредитацію освітніх установ середньої (повної) загальної або початкової професійної освіти, а також осіб, які закінчили з відзнакою мають державну акредитацію освітніх установ середньої професійної освіти, при позитивних результатах співбесіди (рішення про проведення співбесіди або здачі іспитів приймає голова приймальної комісії);

· Інших громадян, які відповідно до законодавства Російської Федерації звільняються від перевірки знань із загальноосвітніх предметів при вступі до вузів.

Реалізація прав кандидата на звільнення його від перевірки знань із загальноосвітніх предметів, переважне право при вступі або права позаконкурсного зарахування здійснюється тільки при наявності в його навчальному справі засвідчених копій документів, що підтверджують дане право.

Порядок складання конкурсних списків

Конкурсні списки кандидатів складаються зі спеціальностей (спеціалізацій) підготовки відповідно до встановлених форм.

Першими в конкурсні списки заносяться кандидати, які зараховуються до університету поза конкурсом, інші кандидати розташовуються в залежності від суми балів, отриманої в результаті складання оцінок, що визначають:

· Рівень загальноосвітньої підготовленості (підсумовуються оцінки по кожному вступного іспиту);

· Категорію професійної придатності кандидата (перша категорія - 5, друга категорія - 4, третя категорія - 3).

Кандидатам, які звільняються від перевірки знань із загальноосвітніх предметів, в конкурсному списку з відповідних предметів виставляються оцінки 5 (відмінно).

Кандидати, віднесені за результатами професійного психологічного відбору до третьої категорії профпридатності, розташовуються в конкурсному списку після кандидатів, віднесених до першої та другої категорії профпридатності, незалежно від суми балів, отриманої в результаті складання оцінок.

Кандидати, віднесені до четвертої категорії профпридатності, що не з'явилися на вступні випробування без поважної причини, які отримали незадовільну оцінку по одному з елементів професійного відбору, а також забрали документи після початку вступних випробувань, вибувають з конкурсу і до Військового університет не зараховуються. Вони заносяться в список кандидатів, яким відмовлено в прийомі, за встановленою формою.

Кандидати, що набрали рівну кількість балів, заносяться в конкурсний список в наступній послідовності:

· В першу чергу - кандидати, які користуються переважним правом при зарахуванні у військово-навчальні заклади відповідно до законодавства Російської Федерації і Інструкцією про умови і порядок прийому до військових освітніх установ вищої професійної освіти Міністерства оборони РФ (наказ МО РФ від 20.5.2002 р №205);

  • в другу чергу - кандидати, віднесені до вищої категорії профпридатності за результатами професійного психологічного відбору;
  • в третю чергу - кандидати, які отримали вищу оцінку на профільному вступному іспиті.

Особам, які не пройшли за конкурсом, видаються за їх заявою довідки встановленого зразка про зданих вступних випробуваннях для участі в конкурсі в інших навчальних закладах. Результати здачі вступних випробувань в довідках виставляються в загальноприйнятої п'ятибальною системою.