Оголошення!
➫ УВАГА! Шановні жителі та гості міста Севастополя! З 27 червня 2019 Військово-історичний музей фортифікаційних споруд з технічних причин НЕ ПРАЦЮЄ. Про час відкриття музею буде повідомлено додатково. Приносимо вибачення за тимчасові незручності.
➫ У літній сезон, в зв'язку з високою відвідуваністю, квитки в Балаклавський підземний музейний комплекс закінчуються до обіду. Рекомендуємо купувати квитки в першій половині дня!
Понеділок, вівторок - музейні майданчики ЗАКРИТІ для відвідування!
Виписка з правил відвідування Балаклавського підземного музейного комплексу:
Екскурсійні групи формуються біля входу, вільне відвідування без екскурсійної групи заборонено.
Діти до 5 років в музей не допускаються! При отриманні безкоштовного квитка на дитину (від 5 до 7 років) в касу музею пред'являється підтверджуючий документ.
Правила відвідування (повний список).
Виписка з правил відвідування музейного комплексу "Михайлівська батарея":
- Екскурсійні групи формуються з числа індивідуальних відвідувачів в день відвідин музею. Огляд експозицій можливий самостійно.
- Екскурсії по експозиції "Історія і доля лінкора" Новоросійськ "проводяться за попереднім записом через екскурсійний відділ.
- Діти до 3 років в музей не допускаються! При отриманні безкоштовного квитка на дитину (від 3 до 7 років) в касу музею пред'являється підтверджуючий документ.
Правила відвідування (повний список)
* * *
Військово-історичний музей фортифікаційних споруд складається з двох адміністративних, музейно-експозиційних територій: Балаклавський підземний музейний комплекс і музейний комплекс «Михайлівська батарея».
1. Балаклавський підземний музейний комплекс - південна експозиційний майданчик являє собою підземний комплекс скоєно секретних військових об'єктів періоду «холодної війни»: морський судноплавний канал, виробничі приміщення об'єкта 825 ГТС і ядерний арсенал об'єкта 820 РТБ ВМФ СРСР. Унікальні історичні пам'ятники приморській військової фортифікації, створені в складних гірських умовах комплексного сполучення суші і моря є зразками наукового та інженерно-технічної творчості.
2. Музейний комплекс «Михайлівська батарея» - північна експозиційний майданчик. Понад п'ять тисяч унікальних експонатів, розміщені в 19-ти музейних залах. Основна частина експозиції присвячена Кримської (Східної) війни 1853-1856 рр. Без перебільшення можна сказати, що це - найбагатша колекція в світі, що стосується даної тематики. Експозиційні зали розташовані в чіткому тематичному і хронологічному порядку. Таким чином, відвідувачі мимоволі здійснюють подорож у часі, починаючи від заснування міста і закінчуючи перемогою у Великій Вітчизняній війні.