У жовтні 2015 року в мінському видавництві «Регістр» побачила світ нова книга, присвячена проблемам вітчизняної фольклористики, сакральної географії, етноастрономіі, а також таємниць історії - «Таємнича Білорусь». До збірки увійшли роботи істориків, археологів, краєзнавців, а також пошукових систем науково-дослідного об'єднання «УФОК». В реалізації цього проекту взяли участь також волонтери з сайту TALAKA.BY.
«Наша країна досить багатогранна, щоб кожен зміг знайти в ній щось унікальне для себе. Для нас Білорусь вже давно постала в образі краю, просто просоченого таємничим і невідомим. Але це таємниче і невідоме потрібно ще зуміти розгледіти на тлі рутинних сірих буднів », - розповідає Ілля Бутов, керівник« Уфокома »і один з ініціаторів випуску збірника.
Обкладинка збірки.
З 2001 по 2015 роки «УФОК» здійснив понад 200 експедицій в різні куточки Білорусі. Пошуковими системами розроблялися найрізноманітніші тематики і напряму, частина з яких представлена в збірнику. Рецензію на книгу написав Л.В. Колединський, кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Центру досліджень білоруської культури, мови і літератури НАН Білорусі.
До збірки, під загальною редакцією відомого фахівця з сакральної географії, кандидата історичних наук Л.В. Дучіц, увійшли доповіді, що прозвучали на однойменній конференції, що відбулася 25 січня 2015 року в Національній бібліотеці Білорусі:
- Бутов І.С. Перунова топоніміка;
- Дучіц Л.В. Місця явища Богоматері (Ісуса Христа, святих) і чудодійних ікон на території Білорусі;
- Климкович І.Є. Інфернальні явища на місцях, де за легендами заховані «прокляті» скарби;
- Гарбуль А.В. Таємничі Линтупи;
- Зайковский Е.М. Камені на сакральних пам'ятках Білорусі;
- Гайдучик В.Н. Етнографічний проект: «білоруські вампіри»;
- Зайцев А.П. Підсумки дослідження каменів з ямками в 2010-2014 роках;
- Романенко Г.Г. Невідомий радон.
Л.В. Дучіц в «Академкнига» з тільки що вийшли збіркою.
Збірник «Таємнича Білорусь» в доступній формі розкриває численні етнографічні загадки білоруської землі. Книга припаде до душі читачам, які цікавляться історією та культурою нашої країни.
Поки що всі бажаючі можуть придбати видання в магазині «Академкнига» (м.Мінськ, просп. Незалежності, 72) або безпосередньо у укладачів. Бажаючих взяти участь у черговій конференції за схожою тематикою автори просять писати на електронну адресу: [email protected]
Фото Є. Шапошникова
Василь Корф •
Якщо у вас є додаткова інформація по цій публікації, пишіть нам на [email protected] Підписуйтесь на наш телеграм або вайбер канали, щоб завжди бути в курсі подій.