Віктор Томенко: Сфера освіти завжди була в зоні особливої ​​уваги керівництва країни і Алтайського краю

24 серпня 2018 р 14:10

Т.в.о. Губернатора Алтайського краю Віктор Томенко взяв участь в пленарному засіданні «Освіта Алтайського краю: стратегічні орієнтири» X З'їзду освітян, на якому підбили підсумки роботи та визначили завдання освітньої політики на основі доручень, закладених в Указі Президента Російської Федерації. Учасниками стали керівники і фахівці муніципальних органів управління освітою, керівники та педагогічні працівники освітніх організацій всіх форм власності, батьки учнів. Почесними гостями заходу стали федеральні експерти: начальник Управління нагляду і контролю за діяльністю органів виконавчої влади суб'єктів РФ Рособрнадзора Євген Семченко та директор Департаменту державної політики в сфері підготовки робітничих кадрів і ДПО Міністерства освіти РФ Інна Черноскутова.

Перед початком заходу Віктор Томенко ознайомився з роботою виставки «Технології навчання« цифрового покоління », де свої можливості і розробки представили« Кванторіум.22: інновації в дії », мобільний планетарій« Пізнання Всесвіту »та інші.

«Сфера освіти, організація всієї роботи, пов'язаної з освітою і вихованням підростаючого покоління, завжди була в зоні особливої ​​уваги керівництва нашої країни і нашого краю. За останні роки в регіоні дуже багато важливих досягнень в цій галузі. Традиції, які створені в Алтайському краї, глибокі, дуже цікаві і змістовні. Це основа того, щоб ми могли думати, як будемо розвиватися далі, куди прагнути, яку сучасну систему, відповідну нинішнім вимогам і задачам, разом будемо будувати у нас в Алтайському краї. Спиратися будемо на те, що вже досягнуто. Всі програми, які реалізуються і отримали широке визнання і хороший відгук у педагогів і батьків, і ми бачимо по нашим дітям, наскільки вони ефективні, звичайно, будуть продовжені. Базовими питаннями, на які нам належить всім разом відповісти, є: оплата праці педагогів нашого регіону, стан матеріально-технічної бази всіх освітніх установ, стимулювання подальшого професійного зростання педагогів, які сьогодні є двигунами всій галузі. Ми повинні займатися впровадженням сучасних інноваційних підходів до організації нашої роботи, впровадженням і повсюдним використанням всіх досягнень інформаційних технологій, сьогодні треба говорити про цифрові технології. Все це зажадає, щоб і професійна педагогічна спільнота, і батьківська громадськість, і влада всіх рівнів виробили систему взаємодії, яка дозволила б ці питання розглядати, знаходити рішення, просувати політику подальшого розвитку в життя і займатися її реалізацією.

Освіта - це своєрідний перехрестя, на якому ми, спираючись на минуле, перебуваючи в сьогоденні, формуємо і створюємо майбутнє. Майже 30 тисяч дітлахів підуть в цьому році в перший клас. Багато з них вперше познайомляться з букварем, дізнаються, що таке школа, учитель, навчання. Дуже важливо нам всім створити таку обстановку, щоб хлопці, які через 20 - 30 років визначатимуть сьогодення і майбутнє країни, отримали гідне і глибоке освіту і виховання », - підкреслив Віктор Томенко.

Т.в.о. Губернатора Алтайського краю привітав усіх присутніх з початком роботи з'їзду і побажав успіхів, вдячних учнів і вихованців. Також учасників заходу привітав голова АКЗС Олександр Романенко.

Також учасників заходу привітав голова АКЗС Олександр Романенко

Однією з центральних тем обговорення на з'їзді працівників освіти стала готовність регіону до реалізації нового національного проекту «Освіта», в основу якого лягли задані Президентом Російської Федерації стратегічні орієнтири. Нацпроект включає в себе найважливіші програми, такі як «Сучасна школа», «Учитель майбутнього», «Успіх кожної дитини», «Молоді професіонали», «Сучасні батьки» - всього дев'ять проектів, спрямованих на виявлення та підтримку обдарованих школярів, оновлення матеріально- технічної бази та будівництво нових шкіл, впровадження нових методів навчання, підтримку учительства. Саме ці напрямки стануть основою роботи всієї системи освіти регіону.

З доповіддю про пріоритетні завдання в сфері освіти виступив т.в.о. міністра освіти і науки Алтайського краю Олександр Жидких. Нагадаємо: 1 вересня за парти сядуть понад 266 тисяч дітей в 1114 школах. Це майже на 6 тисяч дітей більше, ніж у минулому році. У перший клас підуть більше 29,6 тисячі учнів. В цілому в 2018 році на підготовку освітніх організацій до нового навчального року виділено понад 4,3 мільярда рублів. Цього року істотно оновиться матеріально-технічна база шкіл. Придбали більше 2,5 тисячі одиниць комп'ютерної техніки на суму близько 100 мільйонів рублів, обладнання для кабінетів ОБЖ, кухонне технологічне обладнання: плити, пароконвектомати, холодильні шафи на суму понад 64 мільйонів рублів і багато іншого.

До кінця поточного року планується ввести в експлуатацію середню школу в кварталі 2008 міста Барнаула, прибудову для розміщення навчального блоку до основної будівлі Егорьевской школи Егорьевского району. Триває будівництво ще однієї середньої школи в Барнаулі в кварталі 2006а; школи, зблокованою з дитячим садом, в Локтевском районі; прибудови до будівлі Ключевський школи №1 Ключевського району. За рахунок коштів крайового бюджету також буде проведено капітальний ремонт 82 об'єктів освіти. В цілому за програмою створення нових місць у краї планується побудувати 32 школи, 44 прибудови до будівель шкіл, капітально відремонтувати 180 шкіл. За найближчі два роки буде побудовано 12 дитячих садків-ясел.

Також обговорювалися питання розвитку системи додаткової освіти дітей. Створений в регіоні дитячий технопарк «Кванторіум.22» значно розширив форми отримання додаткової освіти. У планах - створення його міні-моделей в установах загальної освіти краю, а в наступному році планується придбання мобільного дитячого технопарку. Багато говорилося про модернізацію системи професійної підготовки, оснащення установ найсучаснішим обладнанням, розвитку системи безперервної освіти, підготовки кадрів під запити економіки.

Багато говорилося про модернізацію системи професійної підготовки, оснащення установ найсучаснішим обладнанням, розвитку системи безперервної освіти, підготовки кадрів під запити економіки

За підсумками з'їзду буде прийнята резолюція щодо визначення основних напрямів розвитку галузі на найближчі роки. Нагадаємо: з'їзду передувала велика блок очних заходів. Працювали більше 30 майданчиків, на яких проводили семінари, відкриті лекції, круглі столи, майстер-класи. Крім того, в рамках X З'їзду освітян в Алтайському краї вперше відбувся громадський форум «Батьківська академія - новий формат». Ряд заходів з'їзду провели федеральні експерти: доктор психології, викладач Московського державного інституту міжнародних відносин, бізнес-школи Сколково, Московського інституту психоаналізу Вікторія Шиманська, заступник директора Федерального інституту оцінки якості освіти Юлія Лях і заступник керівника Центру соціально-гуманітарної освіти Інституту стратегії розвитку освіти РАО Олена Рутковська.

В ході засідання 25 кращим педагогічним працівникам вручили державні нагороди: Подяка Президента Російської Федерації, звання «Заслужений вчитель Російської Федерації», нагороди Міністерства освіти Російської Федерації, Алтайського краю і Алтайського крайового Законодавчих Зборів.

Фото: Антон Федотов


Посилання по темі:

Віктор Томенко: Школи Алтайського краю повністю готові до початку нового навчального року

В Алтайському краї організують пряму трансляцію пленарного засідання X З'їзду освітян

У З'їзд працівників освіти Алтайського краю беруть участь федеральні експерти

В Алтайському краї визначили переможців конкурсу кращих педагогів

Всі освітні організації столиці Алтайського краю пройшли перевірку готовності до нового навчального року