Віктор Цой, біографія якого дивує і змушує задуматися про життя, був кумиром мільйонів і справжнім героєм свого часу. Після його раптової загибелі 15 серпня 1990 року ще довго на стінах під'їздів, будинків з'являлося величезна кількість написів про те, що він живий в серцях фанатів. Яким же був відомий своїм небагатослівним рокер Цой, який став голосом цілого покоління?
Фото: Телеканал 24
Віктор Цой: біографія, особисте життя
Віктор Цой з'явився на світ в одному з пологових будинків Ленінграда 21 червня 1962 року. Майбутня зірка рок-музики виховувався в інтелігентній родині інженера і вчительки. Його мати викладала в школі фізкультуру, а батько працював в інституті.
Корейські коріння Цою дісталися від діда, який був етнічним корейцем Цой Син Дюном і більшу частину життя проживав в Примор'ї. В кінці 1930-х років минулого століття дід був депортований в Казахстан.
Фото: monateka.com
Хлопчик ріс тихим, задумливим, у нього було мало друзів. З раннього дитинства у Цоя було серйозне захоплення - малювання. Він міг годинами писати на полотні і навіть закінчив художню школу. Не менш сильно Віктор захоплювався музикою і в підлітковому віці самостійно почав освоювати гітару.
Після 8-го класу хлопець вирішив вступати до художнього училища ім. Сєрова. Але музика все більше захоплювала його, і часу на навчання не залишалося, через що його незабаром відрахували за прогули.
Після цього юний Цой відправився вчитися в звичайне СПТУ-61 і став освоювати різьблення по дереву. А коли навчання підійшла до кінця, настав час йти в армію. Цього не було в музичних планах юнаки, тому він вважав за краще стати пацієнтом психіатричної клініки, де провів 1,5 місяця. Саме там він написав текст до пісні «Транквілізатор».
Пізніше, коли прийшла популярність, Цой весь свій час віддавав музиці. Тому у нього не було численних любовних романів. Поки на черговий музичний квартирник не прийшла симпатична і впевнена в собі Маріанна Родованская.
Фото: statehistory.ru
У дівчини в той день був День народження, який вона вирішила провести в невластивою її характеру компанії. Енергійна і ділова Маріанна сподобалася Цою. Дівчина також звернула увагу на цікавого юнака, який менше за всіх пив і був небагатослівний.
Після вечірки Маріанна написала червоною помадою на клаптику паперу телефон і віддала його Цою. Через кілька днів пара вже гуляла по Невської набережній. Вони багато розмовляли, сміялися. А коли Цой зіграв свою музику, Маріанна прийшла в захват.
Згодом саме Маріанна посприяла просуванню творчості «Кіно» в маси. Вона працювала в цирку, приносила для виступів групи списані ефектні костюми, придумувала музикантам імідж і стала їх адміністратором. Її відносини з Віктором міцніли, а в 1984 році відбулося весілля. Через рік Маріанна Цой подарувала виконавцю його мрію - сина Олександра.
Але щасливий шлюб тривав лише три роки. На зйомках фільму «Асса» у режисера Володимира Соловйова Цой познайомився з любов'ю всього життя - Наталією Разлогова. Інтелігентна дочка дипломата працювала асистентом режисера і миттєво закохала в себе рок-зірку. Про захоплення співак практично відразу розповів дружині. Розлучатися, правда, він не захотів. Причиною тому був син Віктора Цоя.
Фото: yaplakal.com
Після зйомок Наталію виконавець забрав з собою в Москву, де вони влаштувалися на три останніх роки. Закохані практично не розлучалися, постійно насолоджуючись суспільством один одного. Влітку пара їздила в Юрмалу на відпочинок. Так було і в 1990-му. З собою на море він взяв п'ятирічного сина. У фатальний день Цой хотів поїхати на риболовлю за місто разом з дитиною, але маленький Саша завередував. Можливо, це врятувало єдиного сина зірки від загибелі: в той день Цой загинув в автомобільній аварії.
На похорон прийшли обидві жінки Цоя - горда, стримана Наталія і енергійна, діяльна Маріанна. Всю решту життя законна дружина Цоя присвятила випуску пам'ятних книг, касет і дисків. У 2005 році жінка померла від онкозахворювання. Син Цоя продовжив справу свого батька, ставши музикантом.
Наталя, уникаючи нападок преси, поїхала в Америку і вийшла заміж. Тільки через 20 років вона представила громадськості справу свого життя - документальний фільм пам'яті Віктора Цоя.
Читайте також: Кайрат Тунтеков: біографія і творчість
Віктор Цой: творчість
Ще під час навчання в художній школі хлопець разом з однокласником Майком Науменко створив підліткову музгруппу «Палата №6». Музиканти навіть встигли записати дебютний альбом «Слонолуніе», після чого їх дороги розійшлися.
Влітку 1981 роки з однодумцями Олексієм Рибін і Олегом Валінський Цой створює музичний колектив «Гарін і Гіперболоїди». Розбивши намет на пляжі в Криму, молоді люди насолоджувалися відпочинком дикунами. А вечорами заробляли на вино виступами.
Фото: Телеканал 24
Повернувшись до Ленінграда, вони стають все більш популярними серед молодих шанувальників року. За активну позицію і хороші тексти пісень хлопців навіть урочисто прийняли в члени міського рок-клубу. А в 1982 році вони змінюють назву своєї групи, нарікаючи її «Кіно».
Записи першого альбому сприяв молодим музикантам сам Борис Гребенщиков. І вже незабаром група «Кіно» виступала під драм-машину на першому електричному концерті.
Коли перший альбом під назвою «45» був записаний, музичний колектив Цоя став популярним. Цьому сприяли численні квартирники в Москві та Ленінграді.
Вже восени того ж року, молодий виконавець записує ще кілька пісень, серед яких «Останній герой» і «Весна». Ці композиції Віктора Цоя миттєво стають популярними.
Найбільш відомими музикантами, що входять до складу «Кіно», були:
- Юрій Каспарян;
- Георгій Гур'янов;
- Олександр Титов;
- Гарік Тихомиров.
Фото: medikforum.ru
У перервах між записами нових пісень виконавець працював реставратором, вирізав дерев'яні скульптури для ігрових дитячих майданчиків і навіть працював в котельні кочегаром.
У котельню «Камчатка» його запросив приятель Сергій Фірсов. Прямо на робочому місці вони влаштовували музичні тусовки, виступи і репетиції, не забуваючи при цьому відправляти вугілля в піч. У той же період були написані пісні, що увійшли до другого альбому «Кіно». Зараз у колишній «Камчатці» створений клуб пам'яті легендарного радянського рокера.
За час творчості рок-зірка разом з колективом записав ще ряд альбомів. Серед тих, які повністю створив Віктор Цой, альбоми:
- «Це не любов» (1985);
- «Ніч» (1986);
- «Група крові» (1988);
- «Звезда по имени Солнце» (1989).
- «Останній герой» (1989) »
Практично всі вірші і музику до них Цой писав сам. У 1989 році тиражі його музичних альбомів обчислювалися мільйонами. Тоді ж Цой виступив в Копенгагені, а також побував з групою в Парижі, де закінчив запис свого, як виявилося, останнього альбому «Останній герой».
Фото: ladysterritory.ru
На той час гастролі були розписані на місяці. Одночасно з музичною кар'єрою Віктор спробував себе в ролі актора, знявшись у фільмах «Йя-Хха», «Кінець канікул», «Рок», «Асса» і «Голка». У 1989 році журнал «Радянський екран» зробив опитування серед передплатників. У підсумку Віктор був названий кращим актором року.
На стадіоні «Лужники» 24 червня 1990 року відбувся останній концерт музичного колективу «Кіно» за участю фронтмена і засновника. Пізніше говорили, що на ньому Цой пісні виконував з особливою віддачею.
Загинув легендарний рокер 15 серпня того ж року недалеко від Риги. Причиною смерті стало лобове зіткнення його автомобіля «Москвич-2141» з автобусом. За офіційною версією музикант заснув за кермом. Через кілька днів його поховали на Богословському кладовищі. Попрощатися з кумиром прийшли тисячі людей.
Через рік після смерті Цоя колектив «Кіно» випустив дев'ятий альбом, назвавши його «Чорним».
Цой Віктор загинув багато років тому, але у його музики до сих пір величезна кількість фанатів. У різних куточках країни встановлені пам'ятники і навіть стіни Цоя. А його пісні давно стали великою класикою року, яка припадає в серце і душу з перших акордів.
Читайте також: Казахстанські співаки і співачки 90-х, про які ми забули
Яким же був відомий своїм небагатослівним рокер Цой, який став голосом цілого покоління?