VinogradClub - Свято винограду в Таїрове

Щорічно в профільних інститутах виноградарства і виноробства в кінці сезону проводяться фестивалі-конкурси винограду і вина. Це справжні свята винограду, коли всі хто причетний до сонячної ягоді мають можливість показати результати своєї праці на загальний огляд, ознайомитися з новинками селекції, взяти участь в конкурсах.

На таких заходах завжди є можливість дізнатися щось нове від наукових співробітників інституту і любителів однодумців, познайомитися з передовими технологіями в обробленні винограду, поспілкуватися зі своїми друзями. Вінцем даних фестивалів є нагородження переможців в різних номінаціях. І якщо винні конкурси проводяться ближче до осені і навесні, то свята винограду починаються в серпні.

Відкрив в цьому році сезон конкурсів 17 серпня ННЦ "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова" Національної академії аграрних наук України щорічною виставкою-конкурсом «Виноградний калейдоскоп».

Ініціатор і організатор виставки-конкурсу Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова »за підтримки Національної академії аграрних наук України та Одеської обласної державної адміністрації. Мета виставки-конкурсу - ознайомлення з традиційними і новими столовими сортами, новими гібридними формами столового винограду, пропаганда споживання винограду.

У виставці-конкурсі взяли участь і представили кращі грона столового винограду державні підприємства, фермери, приватні підприємці, народні селекціонери, професіонали і любителі виноградної лози з України та країн ближнього зарубіжжя. Виставку відвідали почесні гості інституту з Білорусі, Вірменії, Росії та Молдови.

Виставку відвідали почесні гості інституту з Білорусі, Вірменії, Росії та Молдови

В ході конкурсу оцінювалися смакові якості і товарний вигляд представленого столового винограду. За підсумками роботи професійної дегустаційної комісії, що включає провідних вчених і фахівців ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова », було передбачено нагородження переможців призами та дипломами за наступними номінаціями:« Самая святкове гроно »,« Самий великоплідний сорт »,« Гармонійність смаку »,« Краща гроно сорту Аркадія »,« Кращий народний селекціонер 2013 ».

Поряд з професійною дегустацією, була надана можливість оцінити виноградні грона і смак ягід всім учасникам і відвідувачам фестивалю в народній дегустації.

Перш ніж розповісти про підсумки виставки хотілося б поділитися з читачами своїми враженнями про інститут. Оскільки я вперше побував в пгт.Таірово, то мені було цікаво порівняти даний профільний інститут з іншими інститутами, селекційними станціями і опорними пунктами виноградарства. Приїхали ми з Віктором Івановичем Хоменко напередодні, оселилися в готелі, познайомилися з співробітниками селекційного відділу.

Дуже красивий і доглянутий селище Таїрове, а особливо прилегла до інституту територія. Скрізь величезні і різнокольорові клумби з квітами, красиві доріжки, пам'ятники, лавки для відпочиваючих. Приємно пройтися, подихати свіжим повітрям, відпочити в тіні беріз і ялин.

Навіть при в'їзді в селище, який знаходиться всього в кілометрі від Іллічівська, відразу відчувається, що тут знаходиться інститут виноградарства. Скрізь чисті і доглянуті виноградники, теплиці і розплідники, які знаходяться практично навколо інституту.

Дуже теплий прийом надали нам співробітники інституту. Напередодні конкурсу ми подивилися гібридні розплідники, теплиці з клонами сортів, селекційний і ділянку первинного розмноження. Ознайомилися з технологією селекційного процесу в інституті.

Оглянули в плодоносінні з хорошим навантаженням елітні і перспективні форми винограду, новинки селекції інституту: Таірян, Комета, Ланжерон, Одіссей і ін. Дякую за екскурсію начальнику відділу селекції, генетики та ампелографії ННЦ "ІВіВ ім. В.Є.Таїрова" к. С .-х. наук, Ковальової Ірині Анатоліївні.

Увечері погуляли по просторах красивого селища, глянули згори на вогні Іллічівська. Поспілкувалися з представниками виноградарів Молдови, які жили з нами в кімнаті. У теплій і невимушеній бесіді за столом обговорили проблеми приватного, фермерського виноградарства. Дуже хороші люди і відомі виноградарі. Наприклад, Козак Федір Леонтійович - відомий пропагандист сонячної ягоди, співавтор шести сортів винограду.

На наступний день був сам конкурс. Організація фестивалю була на високому рівні. Всім учасникам були виставлені намети, столики накриті білими скатертинами, тарілки для грон з виноградом. Від учасників вимагалося лише привезти грона. Були намети з тематичною літературою; проводилася продаж вина, винограду, ярмарок продуктів.

Багато сортів і форм було представлено від самого інституту. У тому числі номерні селекційні новинки. Радує присутність преси: багато кореспондентів журналів і телебачення. На дегустації, після конкурсу, виноградарі з різних регіонів і країн змогли розповісти про проблеми в галузі і висловити свої побажання про розвиток приватного фермерського виноградарства і виноробства.

Основні з них - це зближення профільних НДІ Виноградарства і Виноробства з народом (виноградарями-аматорами) і допомоги держави в розвитку галузі. Було сказано багато хороших слів. Хочеться привітати всіх співробітників інституту в особі його директора Власова В'ячеслава Всеволодовича з вдалим проведенням виставки-конкурсу «Виноградний калейдоскоп 2013». Ще раз, величезне спасибі всім організаторам, спонсорам та учасникам за справжнє свято винограду!

Про конкурс і інституті залишилися тільки позитивні враження!

Результати конкурсу. За результатами дегустаційної оцінки переможцями стають:

У номінації «Найбільша святкове гроно» - ФГ «Маджар» (м.Рені, Одеська обл.) За сорт Віктор; Молчанюк Володимир Опанасович (м.Одеса) за сорт Січеслав;

У номінації «Самий великоплідний сорт» - Писанка Олег Михайлович (м Нікополь, Дніпропетровська обл.) За сорт Фаетон;

У номінації «Гармонійність смаку» - Загорулько Віталій Володимирович (м.Запоріжжя) за сорт Мавр; Редько Сергій Васильович (с. Красносілка, Одеська обл.) За сорт Пам'яті Смольнікова; Комаров Іван Сергійович (с. Троїцьке, Одеська обл.) За сорт Ланселот;

У номінації «Краща гроно сорту Аркадія 2013» - Бімбас Іван Миколайович (м.Одеса);

У номінації «Народний селекціонер 2013» - Бачинський Анатолій Леонідович (м.Біла Церква, Київська обл.);

За результатами закритої народної дегустації:

Диплом «Народний фаворит» присуджено ФГ «Маджар» (м Рені, Одеська обл.) За сорт Віктор;

Диплом «Народне визнання» присуджено Шіршікова Олегу Яковичу (с. Веселе, Херсонська обл.) За сорт Юпітер;

Диплом «Народна симпатія» присуджено Бачинському Анатолію Леонідовичу (м.Біла Церква, Київська обл.) За сорт Преображення.

Дипломами виставки-конкурсу також були нагороджені:

ФГ «Джабур» (с. Роксолани, Одеська обл.) - за кращий зразок безнасінного сорти (Кишмиш променистий);

ОПХ «Таїровське» (смт. Таїрове, Одеська обл.) За просування сортів нової селекції в Південному регіоні України;

Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН (с. Велика Бакта, Закарпатська обл.) За просування сортів нової селекції в Закарпатському регіоні України;

Сектор виноградарства Інституту олійних культур НААН (м.Запоріжжя) за просування сортів нової селекції в Запорізькій області України;

Публічне установа «Науково-практичний інститут садівництва, виноградарства та харчових технологій» (Молдова) - за просування сортів нової селекції в Республіці Молдова;

З повагою, Бачинський Анатолій (м.Біла Церква, Київська обл.) 2013

У статті використані матеріали сайту http://tairov.com.ua

Публікації: "Віноград.Віно" №3-4 / 2013, "Земля - ​​годувальниця" № / 2013