Вірменське ювелірне мистецтво


Вірменські ювеліри споконвіку славилися своєю майстерністю в усьому світі. Почавши використовувати дорогоцінні метали ще в II тисячолітті до нашої ери, ювеліри вражають світ своїм мистецтвом досі.
Сьогодні в Національному музеї історії (Єреван), музеї Ечміадзіна і Етнографічному музеї (Сардарапат) відвідувачі можуть ознайомитися з колекціями дорогоцінних предметів начиння (посудом, світильниками, сервізами), всілякими прикрасами і елементами одягу. Колекція музею Ечміадзинського монастиря багата предметами церковного начиння: тут представлені дарохранильниці (найбільш древня з яких належить до XIII століття), скіпетри, потири, кадила. Ювелірне мистецтво Вірменії Історичні
джерело: https://100dorog.ru/guide/articles/6467116/
© 100dorog.ru
Сьогодні в Національному музеї історії (Єреван), музеї Ечміадзіна і Етнографічному музеї (Сардарапат) відвідувачі можуть ознайомитися з колекціями дорогоцінних предметів начиння (посудом, світильниками, сервізами), всілякими прикрасами і елементами одягу. Колекція музею Ечміадзинського монастиря багата предметами церковного начиння: тут представлені дарохранильниці (найбільш древня з яких належить до XIII століття), скіпетри, потири, кадила. Ювелірне мистецтво Вірменії Історичні
джерело: https://100dorog.ru/guide/articles/6467116/
© 100dorog.ru
Вірменія була передовим центром цивілізації Передньої Азії в галузі металургії та ювелірної справи. Вірменські майстри, крім матеріального, приписували глибокий сенс дорогоцінних металів і каменів, бачачи в них символи неба, богів, духовних вищих цінностей.
велірное мистецтво Вірменії Сьогодні в Національному музеї історії (Єреван), музеї Ечміадзіна і Етнографічному музеї (Сардарапат) відвідувачі можуть ознайомитися з колекціями дорогоцінних предметів начиння (посудом, світильниками, сервізами), всілякими прикрасами і елементами одягу. Колекція музею Ечміадзинського монастиря багата предметами церковного начиння: тут представлені дарохранильниці (найбільш древня з яких належить до XIII століття), скіпетри, потири, кадила.
джерело: https://100dorog.ru/guide/articles/6467116/
© 100dorog.ru
Ювелірне мистецтво Вірменії Сьогодні в Національному музеї історії (Єреван), музеї Ечміадзіна і Етнографічному музеї (Сардарапат) відвідувачі можуть ознайомитися з колекціями дорогоцінних предметів начиння (посудом, світильниками, сервізами), всілякими прикрасами і елементами одягу. Колекція музею Ечміадзинського монастиря багата предметами церковного начиння: тут представлені дарохранильниці (найбільш древня з яких належить до XIII століття), скіпетри, потири, кадила.
джерело: https://100dorog.ru/guide/articles/6467116/
© 100dorog.ru
У кожній вірменській сім'ї, консервативної і ліберальної, дотримується обов'язкова традиція: задарувати подорослішали чадо прикрасами з коштовних каменів і металів.
Вони позначаються ємним і звучним слово - зард (զարդ), бувають як фамільні, так і сучасні - спеціально замовлені або куплені. Ця традиція має під собою дві підстави: по-перше, вірмени дуже практичні і розуміють, що коштовності тільки ростуть в ціні; по-друге, вірменська ювелірна школа одна з найдавніших в усьому світі, і її майстрами споконвіку створюються справжні шедеври.
Жителі Вірменського нагір'я використовували золото і срібло ще в II тисячолітті до н. е. Самобутнє ювелірне мистецтво Вірменії з'явилося завдяки дорогоцінному металу тонкої техніки і невгамовної фантазії майстрів. Мистецтво лиття, різьблення на золоті і сріблі, карбування, візерунків, інкрустацій камінням, їх шліфування та обрамлення відбилося в дивовижних предметах прикраси, культу і побуту. Про серйозне ставлення вірмен до ювелірного мистецтва говорить і той факт, що чи не з часу винаходу вірменського алфавіту для збереження і прикраси рукописів виготовлялися палітурки з золота і срібла.

Серед вірменського населення великою популярністю користувалися срібні і позолочені пояса, пряжки, гудзики, головні прикраси, намиста, кільця. Все це становило частину вірменського національного костюма - тараза.Часть з них сьогодні можна побачити в Державному музеї історії Вірменії (Єреван), в Етнографічному музеї (Сардарапат), музеї Ечміадзинського монастиря.



Історичні події змушували вірменських майстрів ювелірної справи працювати за межами батьківщини. Так, вірменські ювеліри вважалися одними з кращих в Османській імперії. Пост придворних ювелірів султанів завжди залишався за вірменами. Ще одним центром ювелірного мистецтва була Нова Джульфа, вірменський передмістя Ісфахана.

Вірменські ювеліри працювали на Кавказі (головним образів в Тифлісі) і в містах Середземномор'я, тому зразки їхніх робіт можна виявити в музейних експозиціях і приватних зібраннях багатьох європейських країн, особливо в Польщі та Україні. У XV столітті у Львові цінувалися вироби вірменських ювелірів. Вони створювали вишукані прикраси з дорогоцінних металів і каменів: бірюзи, сапфіру, граната, альмандина, хризоліта. Особливе визнання принесло вірменським ювелірам вміння прикрашати зброю коштовним камінням. Серед вірменських ювелірів, які працювали у Львові, був майстер на ім'я Тацік.
Лише на одній шаблі його роботи був інкрустований 451 дорогоцінний камінь різного розміру і форми. До речі, в той час вельми цінувалося вміння вірменських ювелірів прикрашати зброю невідомої тоді в Європі глибокої інкрустацією золотом. Володіння цією технікою зробила вірменина Бедроса Захаревича придворним ювеліром польського короля Яна III Собеського.
Після геноциду 1915 року багато вірменські майстри залишили Османську імперію і переселилися в різні міста, продовжуючи свою справу. Так, ювелірна школа вірменських майстрів здобула велику популярність на Близькому Сході. До цього дня вірменське населення Сирії, Лівану, Ізраїлю та інших країн регіону продовжує активно займатися ювелірною справою.
У радянські часи Вірменія також славилася як великий ювелірний центр. У республіці діяло одне з лідируючих підприємств, що займалися огранюванням алмазів. Та й ювелірних заводів було більш ніж достатньо. Традиції збереглися, і сьогодні вірменські майстри створюють найширший асортимент виробів з дорогоцінних металів і каменів. Роботи багатьох ювелірів пов'язані з традиціями майстрів Муша, Бітліс, Вана.
У Вані, наприклад, була розвинена оригінальна техніка роботи з емаллю. Нинішні ювеліри спираються на вірменську школу тих років - тому їх роботи так цінують.
Згодом вірменські майстри все більше вдосконалювали мистецтво лиття, різьблення по золоту і сріблу, карбування, візерунків, інкрустацій камінням, їх шліфування та обрамлення. Неймовірне вміння вірменських ювелірів відбивалося в дивовижних предметах прикраси, культу і побуту.
Сьогодні роботи вірменських майстрів, які налічують 5000 років, зберігаються в Державному історичному музеї Вірменії і в Музеї першопрестольного святого Ечміадзіна. Твори мистецтва вірменських ювелірів можна побачити не тільки в музеях Вірменії, а й відомих музеях світу - наприклад, нью-йоркському «Метрополітен», в російському етнографічному музеї, де зберігається велика колекція найдавніших прикрас, в деяких тбіліських музеях.

Велика частина робіт вірменських ювелірів зберігається в приватних колекціях.
Великою популярністю в наші дні користуються роботи і сучасних вірменських ювелірів.
Вірменські ювеліри є кращими майстрами в світі, а їх роботи удостоюються найкращих оцінок на різних міжнародних виставках.

Nur

Сьогодні його ім'я відоме не тільки в Вірменському світі. Прикраси від Nur носять мадам Олбрайт, Шер, були вони і в колекції Майї Плісецької. Арман Давтян - ювелір, скульптор, дизайнер. Народився в Єревані. Поки ровесники, які хотіли займатися ювелірними виробами вчилися "в'язати" ланцюга, Арман отримав блискучу освіту, вивчав гемології і дизайн.
Арман Давтян не любить повторень. Прикраси робить для конкретної людини, після того, як сам визначить то йому краще підійде. Його фантазії немає меж. Рівень майстерності дозволяє втілювати самі незвичайні сучасні форми в будь-якому доступному матеріалі. Свої вироби Nur вважає мініатюрними скульптурами - кільця, підвіски, браслети, в його руках стають творами мистецтва, які змушують задуматися. Мабуть, занадто багато для простого браслета? Але вже як є.
Дизайнер йде в ногу з часом, його роботи дуже сучасні, відповідають останнім технологіям і дизайнерським тенденціям. І разом з тим вони носячи в собі дух вірменської традиції, "звучать і пахнуть" по-вірменськи. Вловити це не завжди можна, але це так.
Сам майстер вважає, що будь-який майстер - потенційний універсал, і оволодівши якимось одним майстерністю легко освоїть і інші. Так що, він не виключає, що коли-небудь займеться, наприклад, хореографією. Що ж, нам залишається тільки спостерігати і захоплюватися.





У світі сьогодні відомі такі бренди, як «Авакян», «Татеосян», «Ара Вартанян», Алекс & Ані »та інші. Всі вони користуються як технологією, що збереглася з давніх часів, так і самими сучасними дизайнерськими розробками.

Засновником компанії Avakian є «улюблений ювелір» арабських шейхів і нафтових магнатів Едмон Авакян
Елегантні і чудові ювелірні прикраси відомого бренду Avakian змушують закохатися з першого погляду. Список прихильниць цієї марки говорить сам за себе: леді Уїнстон Черчілль, Катрін Деньов, Івана Трамп, Урсула Адреса, Періс Хілтон, Келлі Брук, співачка Естель, Хофіт Голан і багато інших.
Всі моделі від Avakian виготовляються в Італії, а матеріалом для них служать чудові камені - смарагди, сапфіри, діаманти. У виробах поєднуються східні і європейські мотиви, які не залишають байдужими ні любителів класики, ні прихильниць і шанувальників сучасних гламурних тенденцій.

Марка Avakian існує вже понад 40 років. Вона була заснована в Бейруті в 1969 р Але коли сімейний бізнес взяв в свої руки нинішній глава ювелірного дому Едмон Авакян, швейцарець вірменського походження, бренд переїхав до Женеви і став штурмувати західний ринок.
Avakian - улюблена марка арабських шейхів і нафтових магнатів, а глава ювелірного дому Едмон Авакян отримав прізвисько «Володар кілець». «Пропонувати клієнтам тільки найкраще» - ось девіз і найважливіше завдання компанії Avakian. «Наші вимоги до якості повинні бути абсолютними. Це стосується навіть самих незначних деталей: від дизайну бутиків і упаковки до рівня обслуговування клієнтів. Досконалість має бути у всьому », - стверджує Едмон Авакян.


Роберт Татеосян народився в Кувейті, а дитинство провів в Римі. Там він здобув вищу освіту і став працювати в сфері бухгалтерії та фінансів. В жилах Роберта Татеосяна тече вірменська, ліванська та палестинська кров.
«Мої предки були родом з прекрасного міста Адана. Під час геноциду мій дід Мкртич і бабуся Ріпсіме перебралися з Адани в Бейрут, де і народився мій батько », - розповідав бізнесмен в інтерв'ю телепередачі« Вірмени світу », -« Я вірменин по батькові, а по матері у мене ліванські і палестинські коріння. Я є представником відразу трьох культур і добре володію сімома мовами ».

В кінці 80-х, переїхавши до Лондона, Роберт став працювати в одному з місцевих банків. Протягом семи років він працював асистентом головного бухгалтера. За його словами робота була настільки нудною, що він довгий час мав намір піти і почати свій бізнес.
«Мені хотілося працювати на себе, і я знав, що мені ніколи не досягти цього в банківській сфері. Подорожувати світом, увійти в світ моди і дизайну - ось що мені хотілося. Я зупинився на запонки, оскільки працюючи в банку мені доводилося носити їх кожен день. Потрібно було вибрати сегмент, де можна було б відображати нові ідеї і безмежну фантазію. А запонки - продукт маленьких розмірів і його можна легко перевозити з одного місця в інше. Крім того, вони високо цінуються, це чудовий продукт, який можна запропонувати клієнтам по всьому світу », - продовжував бізнесмен.
До того моменту Роберту Татеосяну було 27 років. Він був молодий і повний ентузіазму, щоб почати виробництво запонок, які в той час могли дозволити собі лише заможні британці. У 1990 році, після відкриття першого однойменного бутика в Лондоні, про Роберта заговорила вся країна. До нього приходили покупці різних національностей, в тому числі і вірмени, які виражали гордість за свого співвітчизника.
«До мене в магазин часто приходять вірмени. І перед самим входом в магазин, кажуть: «якщо тобі потрібна буде якась допомога - повідом нам». Мені дуже приємно, що мої співвітчизники піклуються одне про одного і дають потрібні поради ».
За визнанням Роберта, він часто бере участь в благодійних акціях вірменської громади в Англії. Бували навіть випадки, коли в його бутику проходили благодійні вечори, всю виручку від яких він віддавав на потреби громади. На сьогоднішній день бренд «Tateossian» представлено в Лондоні, Нью-Йорку, Сеулі, Токіо, Москві, Дубаї, Лос-Анджелесі, Манілі, Гонконгу і в самому Єревані, на вулиці Маштоца 48. У столиці Вірменії магазин відкрився в 2011 році, коли Роберт Татеосян вперше відвідав історичну батьківщину.
«Це був мій перший візит до Вірменії, за кілька днів перебування там я багато чому навчився. Спасибі вірменам за гостинність, силу і любов, яку вони дарують всьому світу », - говорив Роберт.
В даний час бренд «Tateossian» випускає уже не тільки запонки, але і ювелірні прикраси з дорогоцінних металів, каменів і кристалів Swarovski. Вартість прикрас та аксесуарів бренду «Tateossian» варіюється від $ 100 до $ 10 тис. Додамо, що за заслуги в світі ювелірних виробів Роберт був тричі удостоєний престижних премій «British Fashion Export Award» і нагороди «King of Cufflinks», що в перекладі означає «Король запонок ».










У 2006 році компанія Yessayan Jewelry святкує річницю - тридцятиріччя, і до цієї дати було приурочено відкриття 8-ми поверхової будівлі в Sassine. Починаючи з цього моменту, марка стає найпрестижнішої і зоряної в Лівані. Однак, продовжуючи просування в рідній країні, брати Ессаян не забувають і про світове просуванні, компанія займає впевнене призове місце серед ювелірних брендів, не прагнучи до захмарних висот, але маючи багатьох іменитих шанувальників.

Цінуючи своїм ім'ям і становищем, творці бренду Sassine ретельно відбирають дорогоцінні камені, особлива перевага віддається безбарвним і жовтим алмазів. Однак не останнє місце серед колекцій займають прикраси з перлів, який добувають на Південному морі. Відмінною особливістю прикрас від Yessayan Jewelry є центральний великий камінь, оточений розсипом більш дрібних алмазів.

Сьогоднішні прикраси від Yessayan Jewelry в повній мірі передають той досвід, який вдалося накопичити братам Ессаян протягом декількох десятиліть. Їх прикраси досконалі у всіх відносинах: ручної роботи, якісні, унікальні, чудові, елегантні, гідні зайняти місце в будь-який царській короні.

Ювелірний бренд Yessayan Jewelry. Безупречноe якості і мастерствo.

KERBEDANZ


Ательє Kerbedanz було засновано в Невшателі спадковим ковалем і гравером Тиграном Кербедянцем, який поставив амбітне завдання не просто об'єднати, а злити в симбіозі близькосхідні техніки роботи по металу і швейцарську механіку.
Якщо вас надихають міфологічні гравіювання і тонка емаль, то, можливо, ви вже знайомі з роботами Тиграна Кербеданца (Tigran Kerbedanz -Карапетян, Կարապետյան). Саме його талант ховається за часовими моделями порівняно нової марки з Невшателя, Швейцарія, саме його витончене майстерність і ексклюзивний дизайн привертають увагу до годинника від Kerbedanz.
Назва компанії походить від карабахського вимови прізвища Карапетян (Karapetants, тобто нащадки Карапетяна).

Годинники з ім'ям KERBEDANZ, що означає «лідер» і «попередник», поєднують в собі унікальну філософську концепцію і творчий підхід до зовнішнього дизайну. Марка KERBEDANZ славиться унікальністю своїх моделей. Як спадкоємці шанують засновників, так вони шанують традиції. Використовуючи символи народів в своєму годиннику, бренд демонструє повагу до міфології.

Творіння Kerbedanz просто наскрізь просякнуті символізмом. Послання, які несуть годинник марки, укладені в художній формі на корпусах і циферблатах моделей Kerbedanz.

Незалежна марка знайшла свою нішу в категорії високого годинникового мистецтва - haute horlogerie - і в ній сфокусована на дуже обмеженому ринковому сегменті, так званому MIP (Most Important Personalities). Згідно з уявленнями марки, VIP недостатньо ексклюзивна для їх творінь, і тому вони виробили абсолютно нову категорію споживачів - MIP:

«Категорія MIP включає як публічних, так і непублічних персонажів, які досягли статусу лідера або абсолютного новатора завдяки простоті своїх активів, аурі їх недосяжного соціального статусу, заворожливому впливу на публіку».

Однак чи так уже важливо вводити відмінність між VIP і MIP? Адже мова йде про 1% від 1%.

Цільова група марки демографічно представляє тих, хто вже володіє найбільшими рідкісними і бажаними моделями годин, і хто шукає щось ще більш ексклюзивне. Очевидно, що MIP заслуговують певного рівня унікальності моделей - щоб годинник відбивали їх стиль життя, смаки й уподобання, і марка заповнює брак досконалості для це ринкової ніші.

У той час як інші марки підкреслюють, що їх годинник «розповідають історію», тут ідея в тому, що історія належить не годинах, але їх власнику. І це завдання головного дизайнера Арама Петросяна (Aram Petrosyan) - переконати потенційних покупців поділитися частинкою їх істо для створення дійсно персоналізованих годин.

Годинники Kerbedanz можуть бути як завгодно різними, адже вони завжди створюються виходячи з бажань, почуттів і думок клієнта. Правда, впізнати їх все ж не складає труднощів - все моделі Kerbedanz зроблені з використанням різних декоративних технік, що стало фірмовим стилем цієї незалежної марки.

Ми офіційно зареєструвалися в 2011 році в швейцарському Невшателі. Однак бажання заснувати годинне підприємство виникло набагато раніше, коли я вперше зустрівся з Тиграном Кербеданцем. Об'єднавши його знання в часовий механіці і мій багаторічний дизайнерський досвід, ми почали втілювати проект у життя. І сьогодні продовжуємо його з любов'ю і пристрастю.> - арт-директор Kerbedanz Арам Петросян.






Годинники як мистецтво. KERBEDANZ - Як важливо бути унікальним
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------------
Мабуть, занадто багато для простого браслета?
Однак чи так уже важливо вводити відмінність між VIP і MIP?