Виросли з ролі. Де зараз зоряні діти радянського кіно?

  1. «Пригоди Петрова і Васєчкіна, звичайні й неймовірні» (1984)
  2. «Мері Поппінс, до побачення» (1984)
  3. «Пригоди Електроніка» (1979)
  4. «Гостя з майбутнього» (1984)
  5. «Про Червону Шапочку» (1977)
  6. «Пеппі Довгапанчоха» (1984)
  7. «Деніскині розповіді» (1970)

Ранній успіх в акторському ремеслі не є гарантією подальшої затребуваності. Це не раз доводили діти-зірки, чия приголомшлива популярність була дуже короткочасною. Відбувалися подібні історії і в Голлівуді, і у нас. Подорослішавши і втративши дитяче зачарування, діти-актори ставали не потрібні. Колись милі малюки, яких глядачеві ставало все важче дізнаватися на екрані, йшли з професії.

«Я люблю кіно» згадав вітчизняних дітей-акторів, яких спіткала подібна доля.

«Пригоди Петрова і Васєчкіна, звичайні й неймовірні» (1984)

«Пригоди Петрова і Васєчкіна, звичайні й неймовірні» (1984)

Школяра Васю Петрова в дитячій музичній комедії зіграв Дмитро Барков, син театрального актора, Народного артиста РРФСР Дмитра Івановича Баркова. Не дивно, що молода людина незабаром вступив до театрального інституту - правда, факультет він там вибрав економічний.

Згодом Барков-молодший працював на петербурзькому музичному каналі, в даний час є продюсером і викладачем у дитячій кіноакадемії «Кіноостров». У кіно з часів своєї зоряної ролі він майже не з'являвся. Винятком стали кілька кримінальних серіалів, в яких він зіграв епізодичні ролі в кінці 1990-х і початку 2010-х.

Петя Васечкин, він же Єгор Дружинін, став відомим в іншій області, ставши хореографом і телеведучим. Широкій публіці він знайомий завдяки участі в різних шоу, таких як «Танці з зірками», «Фабрика зірок», «Ти супер! Танці ».

Дружинін надійшов в той же інститут, що і Барков - в ЛГИТМіК, проте в 1994 році виїхав до США, щоб навчатися в нью-йоркській танцювальній школі. Коли прийшов час заводити сім'ю, актор і танцюрист повернувся в Росію, де успішно продовжив кар'єру.

Коли прийшов час заводити сім'ю, актор і танцюрист повернувся в Росію, де успішно продовжив кар'єру

Роль Маші Старцевой в радянському мюзиклі зіграла Інга Ільм. У 1989 році вона поступила в московську Школу-студію МХАТ, після закінчення якої вчилася в знаменитій акторській школі Лі Страсберга в Нью-Йорку. В даний час є істориком мистецтв (в 2008 році вступила в МДУ на історичний факультет) і разом з чоловіком володіє видавничим будинком.

«Мері Поппінс, до побачення» (1984)

«Мері Поппінс, до побачення» (1984)

Анна Плісецька зіграла у фільмі роль Джейн Бенкс, однак потім вирішила продовжити сімейну традицію і присвятити своє життя балету. Анна - донька артистки Великого театру Маріанни Сєдової і балетмейстера Олександра Плісецької, а також племінниця великої балерини Майї Плісецької. У 1989 році вона закінчила Академію балету імені Ваганової і згодом стала провідною солісткою в Маріїнському театрі. Зараз Анна часто з'являється в різних музичних і танцювальних проектах.

Зараз Анна часто з'являється в різних музичних і танцювальних проектах

Хлопчика Майкла з сімейства Бенкс в радянській екранізації втілив Філіп Рукавишников. Він належить до професійної династії скульпторів.

«Мері Поппінс, до побачення» так і залишився єдиним фільмом, в якому грав Рукавишников. Подорослішавши, він став одним з найвідоміших скульпторів в сучасній Європі. Одна з найбільш примітних його робіт в Москві - фонтан навпроти Третьяковської галереї, який він спроектував разом зі своїм батьком.

«Пригоди Електроніка» (1979)

«Пригоди Електроніка» (1979)

Електроніка та Сироїжкіна в одному з найпопулярніших дитячих художніх фільмів в історії радянського кіно зіграли брати-близнюки Володимир та Юрій Торсуєва. Після успіху картини вони пробували себе в різних областях: займалися торгівлею, відкрили нічний клуб і навіть намагалися організувати музичну групу. В даний момент Володимир Торсуев працює в «Норильському нікелі» і займається питаннями митного оформлення. Юрій Торсуев пробує себе в бізнесі.

Юрій Торсуев пробує себе в бізнесі

Роль ябеди Зої Кукушкіної принесла популярність актрисі Валерії Солуян. Ця робота в кіно стала для неї єдиною: незабаром вона вступила до медичного інституту. Зараз Валерія - лікар-дерматолог і мати двох дітей.

Зараз Валерія - лікар-дерматолог і мати двох дітей

Василь Скромний, якого глядачі знають як Гусєва з «Пригод Електроніка», спочатку був захоплений акторством і зумів вступити, а потім і з відзнакою закінчити театральну школу при Одеській кіностудії. Однак ролей було дуже мало, і в 1984 році Василь вирішив придбати професію, яка дала б йому стабільну роботу. Його вибір припав на морехідне училище, після завершення навчання в якому колишній актор став моряком.

Його вибір припав на морехідне училище, після завершення навчання в якому колишній актор став моряком

Забавно, але з усього дитячого акторського складу фільму лише одна дівчинка домоглася успіху. Мова йде про Оксану Фандера, у героїні якої в картині не було навіть імені.

«Гостя з майбутнього» (1984)

«Гостя з майбутнього» (1984)

Наталі Гусєвої (Мірошкевіч) роль Аліси Селезньової принесла небувалу популярність, якою та точно не очікувала і не бажала. Слідом за «Гостею з майбутнього» вона взяла участь в картинах «Гонка століття» (1986), «Лілова куля» (1987) і «Воля Всесвіту» (1988), які, втім, не змогли за популярністю перевершити першу роботу дівчинки в кіно . Після закінчення школи Наталя вступила в МИТХТ на факультет біотехнології і працювала в області виробництва імунно-біологічних препаратів. Зараз присвячує весь свій час сім'ї.

Зараз присвячує весь свій час сім'ї

Мар'яна Іонесян (Грей) в екранізації повісті Кіра Буличова виконала роль Юлі Грибкової. Стрічка так і залишилася її єдиною роллю в кіно: зараз вона займається бізнес-консалтингом. Після отримання диплома філософа в МГУ, Мар'яна емігрувала в США, де навчалася в школі менеджменту. З новою професією і пов'язане життя колишньої актриси.

«Про Червону Шапочку» (1977)

«Про Червону Шапочку» (1977)

Для Яни Поплавський роль в знаменитій казці-мюзиклі була дебютною, але і після неї вона продовжила зніматися і грати на сцені, отримавши диплом Щукінського театрального училища. Червона Шапочка в більш зрілому віці продемонструвала свої таланти теле- і радіоведучій. До 2010 року вона працювала в програмі «Веремчук». Зараз Яна іноді миготить в епізодах російських серіалів, а в ефірі радіо «Сіті-FM» можна часто почути її голос.

«Пеппі Довгапанчоха» (1984)

«Пеппі Довгапанчоха» (1984)

Світлана Полякова (Ступак) на екрані була тією самою завзятою Пеппі. Після зйомок в кіно, куди вона потрапила абсолютно випадково, Світлана дуже хотіла стати цирковий акробаткою, але не змогла потрапити в училище через викривлення хребта. У різний час працювала менеджером ресторану, офіціанткою і секретарем.

У травні 2018 року на деяких сайтах з'явилася інформація про те, що Світлана померла від серцевого нападу. Детальніше про це читайте тут: Куди пропала актриса, яка зіграла Пеппі Довгапанчоха?

«Деніскині розповіді» (1970)

«Деніскині розповіді» (1970)

У фільмі, знятому за розповідями радянського дитячого письменника Віктора Драгунського, на роль Дениса Корабльова з величезної кількості кандидатів був затверджений Михайло Мень. Незважаючи на те, що після виходу картини до нього приходило багато пропозицій з новими ролями, Мень більше не знявся в жодному фільмі. Після закінчення школи юнак вступив до РГУ нафти і газу імені І.М. Губкіна. Сьогодні він є видатним політичним діячем, аудитором Рахункової палати РФ. До цього обіймав посади міністра будівництва і житлово-комунального господарства РФ (2013-2018), губернатора Івановської області (2005-2013) і віце-губернатора Московської області (2000-2002).