- Вихідні дані:
- Потрібно визначити:
- Додаткові вигоди.
- Неймовірно, але факт.
- Будь ласка, поділіться цією статтею з друзями по соц.сети:
- УВАГА !
Н е т о л ь к о ц е н н и й м е х
Якщо Ви вирішили зайнятися своєю справою і не до кінця визначилися з його спрямованістю, то дана стаття якраз для Вас. Вона допоможе оцінити всі за і проти в такому напрямку застосування своїх сил і знань як розведення і вирощування кроликів. Для початку пропоную подивитися короткий відео сюжет:
Спочатку хочу звернути вашу увагу, що вкладені кошти і витрачені зусилля швидко окупаються. Вирішимо для наочності просту задачу, якщо провести нескладні арифметичні підрахунки. Вихідними даними для нашого бізнес-плану будуть наступні:
Вихідні дані:
- є одна покрита кролиця;
- репродуктивна здатність у самок обраної нами породи настає в 5 місяців;
- час виношування кроленят в утробі самки - 1 місяць;
- кількість кроленят в одному окроле в середньому - 6.
Потрібно визначити:
- Скільки голів кроликів Ви будете мати через рік після відкриття справи?
- Скільки кг м'яса Ви отримаєте для реалізації?
Для початку визначимо кількість окролов однієї придбаної дорослої самки протягом року. З огляду на те, що при ущільнених окролах, кролицю пускають в злучку вже на перший - п'ятий день після пологів, теоретично отримуємо результат десь в районі 10-ти. Досвідчений кролівник, побачивши отриманий результат, тільки засміється і буде правий. Справа в тому що з таким навантаженням не впорається жодна, навіть саме фізично сильна тварина. Реально ж з урахуванням фізіологічних особливостей нашої самки навіть аси своєї справи рідко досягають 8-ми, 9-ти окролов. Ми ж як новачки будемо орієнтуватися на цифру 5. Отримуємо завдання для першокласника, множимо: 5 × 6 = 30;
ТРИДЦЯТЬ КРОЛИКІВ до кінця року - це тільки від придбаної кролиці. Запам'ятаємо цю важливу цифру.
Порахуємо кількість приплоду від дочок основний самки. Нехай в першому окроле їх виявилося - 3 (половина від загальної середньої кількості). Через пів-року після свого народження вони принесуть 3 × 6 = 18 дитинчат. Запам'ятаємо так само і цю цифру. І якщо в час, що залишився до кінця нашого контрольного року їх всього один раз пустити в злучку, то вони додатково Вас порадують ще 18-ма малюками.
★ ★ ★
Залишається скласти отримані цифри: 30 + 18 + 18 = 76. Робимо поправку на непередбачені втрати і отримуємо реально прогнозований остаточний результат.
ВСЬОГО ЗА РІК з урахуванням вторинних пологів виходить 60-70 голів кроликів, що зовсім непогано. Цю цифру так само зафіксуємо.
Давайте переведемо кількість голів в живу вагу. Тут нам знадобляться середньостатистичні дані приросту. При нормальному харчуванні в залежності від породи середня маса дорослого кролика досягає 2-10 кілограмів. (Зупинимося на 4 кг). Робимо чергову поправку на те що молоді кролики від дочірніх самок не досягнуть граничного ваги і отримуємо орієнтовний сумарний жива вага 200 і більше кілограмів.
★ ★ ★
І нарешті крім дієтичного і смачного м'яса кролівник автоматично стає володарем цінного кролячого хутра і пуху. (Втім цих тварин можна вирощувати з основним хутряним або пуховою ухилом.) Любителі городництва напевно оцінять надбавку до урожаю за рахунок застосування кролячого гною. В останні роки все більшу цінність набуває гумус, який так само можна отримати переробкою відходів життєдіяльності кроликів за допомогою спеціальних черв'яків.
Додаткові вигоди.
До додаткових вигод утримання кролів потрібно віднести і порівняно невеликі витрати на облаштування місць їх розміщення. Очевидно, що придбання або збірка кліток для утримання цих тварин в рази дешевше, ніж наприклад побудувати або орендувати споруди і великі площі для утримання великої рогатої худоби, свиней і т. Д. Судячи зі звернень до мого сайту, все більше ентузіастів розводять кроликів в ямах , траншеях, льохах, вольєрах, і навіть на балконах і лоджіях . Навіть в міських умовах, застосовуючи сучасні мініферми, кролівництво стає вигідним і дає істотну надбавку до сімейного бюджету. До речі, їх же можна використовувати і на дачах. Адже автопоїлки і бункерні годівниці дозволяють лише раз на тиждень відвідувати і обслуговувати наявне господарство.
★ ★ ★
Все вищесказане і визначає той факт, що кролівництво все більш завойовує уми і серця як любителів тваринництва, так і фермерів. Відоме словосполучення або якщо хочете, приказка «Розмножуються як кролики» безпосередньо стосується обговорюваної нами теми.
Неймовірно, але факт.
Плодючість кроликів серед ссавців напевно найбільш вражаюча. Так фахівці підрахували, що від однієї пари цих особин, за сприятливих умов (наявність кормів, відсутність ворогів, хвороб і т. Д.) Через 30 років на світ з'явилося б стільки кроликів, що вони покрили б всю поверхню земної кулі, з щільністю один кролик на квадратний метр. Для довідки - площа суші становить близько 150 мільйонів кв. кілометрів.
Дотримуючись здоровій логіці, ще через рік на кожному квадратному метрі повинні були б сидіти вже приблизно по 75 кроликів, тобто всю земну кулю покрився б кроликами, щільно притиснулися один до одного.
Будь ласка, поділіться цією статтею з друзями по соц.сети:
Будь ласка, оцініть статтю. Задайте питання, обговоріть на форумі.
УВАГА !
Дана стаття розкриває лише частину питання, пов'язаного з розведенням кроликів Пропоную вам для повноти картини подивитися і інші споріднені статті, а також коментарі до них: