У Рязанському історико-архітектурному музеї-заповіднику на другому поверсі Готелі Черні відкрилася нова стаціонарна експозиція «Переяславль-Рязанський. Археологія відкриває таємниці ». Поява виставки стало знаковою подією не тільки для музею, а й для міста в цілому. Останній раз стаціонарна експозиція відкривалася тут в 2009 році: «Від Русі до Росії» у Палаці Олега. Нова експозиція знайомить глядача з древньою історією Переяслава-Рязанського, того самого, якому було уготовано стати сучасною Рязанню.
Наша компанія була активним помічником у створенні обладнання для експозиції, яка займає два зали на другому поверсі Готелі Черні. Кращі фахівці і майстри з виготовлення обладнання врахували всі особливості експонатів, отриманих в ході археологічних розкопок. Завдяки цьому після спільної плідної роботи був отриманий прекрасний результат.
У музеї представлені вітрини професійної категорії пилозахисні виконання, які не поступаються за якістю зарубіжним аналогам.
Перший зал розповідає про історію археологічних розкопок Переяслава-Рязанського. Устаткування в ньому представлено вертикальними прістеннимі вітринами, на задньому плані яких розміщені панорамні фотографії. Також в залі є вітрини повного огляду. Експонати, розташовані на верхніх і нижніх скляних полицях добре проглядаються. Світло проходить крізь полиць зверху і знизу вітрини, висвітлюючи експонати з усіх боків. Велика горизонтальна музейна вітрина-куб з високим скляним ковпаком використовується для огляду експонатів з усіх боків. За допомогою світлодіодних світильників на гнучкій ніжці можна направити світло в будь-якому напрямку. Прозорі повітряні куби красиво доповнюють всю експозицію.
У другому залі представлені матеріали, отримані в ході археологічних розкопок Переяслава. Уздовж стін розташовані горизонтальні вітрини з предметами побуту і побуту людей того часу: знаряддя праці, гребені, друку, фрагменти прикрас, посуд і кухонне начиння, елементи зброї, гральні кістки, ливарні форми. Щоб докладніше розглянути експонати, в вітрини вбудовані лупи. Будь-який бажаючий, підвівши лупу, може побачити деталі, які недоступні неозброєному оку. Частина експонатів захована в висувні ящики з підсвічуванням. Відвідувачі музею можуть самостійно відкрити їх і познайомитися, наприклад, з кістками місцевого, рязанського мамонта. У високих вертикальних вітринах повного огляду на прозорих кубах парять зображення видів жителя Переславля 12 в. і Великого князя Олега Івановича Рязанського. У кутах залу розташовані горизонтальні вітрини з високим ковпаком і світиться поликом, які створюють ефект польоту експонатів і підкреслюють їх контури. У центрі залу стоїть найбільша вітрина-куб з високим ковпаком для 3D панорами. Висота експозиційної частини і розмір вітрини регулюється в залежності від розміру самого макета. Висока прозорість скляного ковпака, яскраве підсвічування дозволяє розглянути найдрібніші деталі панорами. Незважаючи на величезну вагу, 120 кг, ковпак легко і плавно відкривається, вбудовані газліфти дозволяють зафіксувати відкритий ковпак в будь-якому зручному положенні.
Колісні опори зі стопором надають стійкість вітрин, а при необхідності легко дозволяють пересувати їх на інше місце.
На нинішній день розкоп перед Готелем Черні дійшов лише до другої половини 14 століття, попереду - близько метра культурного шару, який ще тільки належить освоїти. І ми впевнені, що експозиція виставки буде поповнюватися, і потреба в якісному обладнанні буде виникати знову і знову.