Вища школа хімічної технології

Вища школа хімічної технології
(ВШХТ) Вища школа хімічної технології   (ВШХТ)   Оригінальна назва   Vysoká škola chemicko-technologická v Praze   міжнародна назва   Institute of Chemical Technology in Prague   Рік заснування   1920/1952   Тип   державний   ректор   Карел Мелзох   студенти   3 943   Іноземні студенти   700   Бакалаврат   2 169   продовжує магістратура   1 065   докторантура   759   викладачі   490   Розташування   Прага   Юридична адреса   Technická 5   166 28 Praha 6   сайт   www Оригінальна назва

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

міжнародна назва

Institute of Chemical Technology in Prague

Рік заснування

1920/1952

Тип

державний

ректор

Карел Мелзох

студенти

3 943

Іноземні студенти

700

Бакалаврат

2 169

продовжує магістратура

1 065

докторантура

759

викладачі

490

Розташування

Прага

Юридична адреса

Technická 5
166 28 Praha 6

сайт

www.vscht.cz

Вища школа хімічної технології, Хіміко-технологічний університет в Празі, Празький хімічний університет (чеськ. Чеськ. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze) - державний вищий навчальний заклад у м Прага .

Вища школа хімічної технології є самостійним університетом з 1952 року, раніше хімічний факультет Чеського технічного університету .

Історія створення ВШХТ йде корінням в початок XIX століття, коли відкривається Празька політехніка (чеськ. Královské stavovské učiliště - pražská polytechnika), перша на території Богемії. Перший час політехніка складається з двох відділень, математичного і хімічного, на якому викладаються загальна хімія та прикладна хімія для підготовки фахівців в галузі металургії, скляної і текстильної промисловості. В середині XIX століття через швидке зростання попиту на сировину для металургійної та скляної промисловості на хімічному відділенні починає активно розвиватися мінералогія, в цей же час перший професор мінералогії в Празькій політехніці збирає колекцію мінералів, яка пізніше стане однією з найбільших і цінних в Європі . Його колекція і донині знаходиться в корпусі А.

На рубежі XIX і XX століть хімічне відділення продовжує розвиватися, з'являються нові спеціальності: неорганічна, органічна, фізична хімія, пивоваріння, хімічний аналіз мінералів, технічний аналіз газів.

Після реорганізації політехніки в 1920 році хімічне відділення стає Вищою школою хіміко-технологічної інженерії (чеськ. Vysoká škola chemicko-technologického inženýrství), одним з семи інститутів Чеського технічного університету . І вже в 1925 році за участю президента Чехословаччини Томаша Масарика Гарріга закладений перший камінь в будівництво комплексу ЧВУТ в празькому районі Дейвіце. Перший корпус будується для Вищої школи хіміко-технологічної інженерії, заняття в ньому почалися в 1933 годубил він є головним для ВШХТ донині (корпус А). У 1937 році, незважаючи на виниклі проблеми з фінансуванням, відкриває свої двері другий корпус (корпус B).

У 1952 році Вища школа хімічної технології виходить зі складу Чеського технічного університету , Перший час новий університет складається з 3 факультетів: факультету неорганічної технології, факультету органічною технологією і факультету харчової промисловості. Через рік з'являється четвертий факультет - факультет технології палива, пізніше перейменований у факультет технології палива і води. У 1960 році відкривається факультет автоматизації і економіки, а до кінця десятиліття факультети неорганічної та органічної технології об'єднуються в факультет хімічної технології . У свою чергу, факультет харчової промисловості стає факультетом харчової промисловості та біохімії , А факультет автоматизації і економіки - факультетом хімічної інженерії .

Остання реорганізація проходить в 1991 році, факультет технології палива і води трансформується в факультет охорони навколишнього середовища .