Вища освіта і безкоштовне навчання в Китаї

  1. Система освіти
  2. Дошкільна освіта
  3. Початкову і середню освіту
  4. Вища освіта
  5. Що необхідно іноземцю
  6. Цінова політика
  7. Безкоштовне навчання в Китаї
  8. Особливості навчання в китайських вузах

Сьогодні система освіти в Китаї займає лідируючі позиції на світовому ринку. Китайська Народна Республіка славиться не тільки новітніми розробками в області технологій, але і вельми продуманою методикою навчання. Освіта, отримана саме в китайських навчальних закладах, користується попитом не тільки в Азії, але і по всій Європі. Після закінчення вузу можна знайти добре оплачувану роботу в Китаї . Сьогодні система освіти в Китаї займає лідируючі позиції на світовому ринку

Система освіти

Китай є унікальною республікою, яка з року в рік займає одне з перших місць за рівнем розвитку економічної системи. Відомо, що уряд Китаю активно спонсорує не тільки сферу технологій, а й освіти.
Система навчання в Китайській Народній Республіці включає в себе п'ять ступенів таких, як:

  1. Дитячий садок.
  2. Початкове навчання.
  3. Середня школа.
  4. Середню освіту другого ступеня.
  5. Вища освіта.

Дошкільна освіта

Дитячі садки в Китаї відрізняються не тільки методикою викладання, а й віком.

Дитячі садки в Китаї відрізняються не тільки методикою викладання, а й віком

Китайські діти на прогулянці в дитячому садку

Якщо в багатьох європейських країнах існує можливість віддати малюка в садок вже з одного рочки, то в Китаї дітей приймають виключно з трьох років.

Такі правила в першу чергу обумовлені психологією. Китай належить до списку країн, де не тільки вітаються сімейні цінності, а можна навіть сказати пропагуються державою. На думку психологів, нервова система дитини формується саме до трьох років і вкрай небажано до досягнення цього віку піддавати малюка зовнішнього впливу.

Дошкільна освіта в Китаї триває три роки і допомагає сформувати особистість дитини. Воно повністю фінансується з державного бюджету. Але крім муніципальних установ можна зустріти і приватні дитячі сади. Вони нічим не відрізняються від державних, крім суми оплати, яку необхідно вносити щомісяця.

Заняття фізкультурою в китайському дитячому садку

Дошкільна освіта в Китаї направлено на розвиток дитини і формування у нього особливостей характеру. Сама методика викладання включає в себе як навчальну частину, так і розважальну. Система викладання заснована на психологічних тестах і розвиваючих іграх, в ході яких дитина отримує необхідну йому інформацію.

Початкову і середню освіту

У початкову школу китайські діти починають йти у віці шести років. Загальна тривалість навчання дорівнює семи років. На цьому етапі навчання діти вивчають основні правила листи та загальноосвітні предмети.

Попередньою підготовкою для дорослого життя є середня школа, яка поділяється на ступені:

  1. Першу.
  2. Другу.

Кожна з них характерна своїми предметами для вивчення і методикою викладання. Середню освіту першого ступеня є підготовчий етап. У нього вступають діти у віці тринадцяти років. Кожна з них характерна своїми предметами для вивчення і методикою викладання Основними предметами для вивчення стають такі, як:

  1. Географія Миру.
  2. Іноземні мови.
  3. Фізика.
  4. Хімія.

Середню освіту другого рівня характеризується такими навчальними закладами, як:

  1. Технікум.
  2. Професійна школа.
  3. Середня спеціальна навчальний заклад.

Кожна з організацій надає можливість дитині визначитися з майбутньою спеціальністю. У ці навчальні заклад діти переходять у віці шістнадцяти років. Навчання проходить на протязі трьох років.

Учень отримує можливість профільного навчання на свій вибір. Тобто, вступаючи в одне з подібних установ, дитина вибирає собі спеціальність, за якою планує в подальшому навчатися у вищих навчальних закладах.

Вища освіта

Найбільшою популярністю в державі серед іноземців, включаючи росіян і українців, користується саме вищу освіту в Китаї. Незважаючи на те, що система освіти не відрізняється від європейської, диплом про закінчення китайського вищого закладу має чималу затребуваністю на світовому ринку.

Вища освіта в Китаї є пріоритетним напрямком, в яке уряд вкладає більшу частину інвестицій для розвитку. Воно цілком може скласти конкуренцію за всіма параметрами європейським системам.

Саме тому з кожним роком серед студентів з'являється все більше іноземних представників. Система вищої освіти включає в себе два напрямки. Перший напрямок грунтується безпосередньо на підготовку абітурієнтів до вступних іспитів.

Перший напрямок грунтується безпосередньо на підготовку абітурієнтів до вступних іспитів

Будівля Китайського Нафтового Університету

У кожному вузі можна зустріти програми з вивчення китайської мови, без якого вступити до вищого навчального закладу неможливо. Вони розраховані в основному на іноземців, що погано володіють національною мовою. Адже перед вступом до вузу кожен іноземний представник повинен пройти тест на знання мови.

Другий напрямок надає вже навчання за такими ступенями, як:

  1. Бакалаврат.
  2. Магістра.
  3. Докторантура.

Для отримання диплома бакалавра необхідно мати документ, що підтверджує наявність середньої освіти. Середня тривалість навчання дорівнює п'яти рокам. Особливістю вищої освіти в Китаї є те, що отримати його можна лише до певного віку. У випадку з бакалаврату вікова категорія закінчується на студентах, яким понад двадцять п'ять років.

Магістратура приймає на навчання лише людей, віком до сорока років.

Так виглядає китайський диплом про вищу освіту

При цьому необхідно надати диплом бакалавра з рекомендаційними листами від двох професорів. Але на цьому надходження не закінчується. Буде потрібно ще скласти вступні іспити і заново пройти тест на знання національної мови Китаю. В середньому для отримання диплома магістра необхідно провчитися три роки. Докторантура є верхньою точкою у вищій освіті.

Для вступу потрібно надати такі документи, як:

  1. Тест на знання мови.
  2. Диплом магістра.
  3. Листи з рекомендаціями (не менше трьох).

Вступити в докторантуру можливо лише до сорока років. Все навчання може коливатися в межах від одного до трьох років залежно від обраної спеціальності.

Що необхідно іноземцю

Для іноземців, включаючи росіян і українців, не передбачено ніякої особливої ​​програми вступу до вищих навчальних закладів Китаю. Для іноземців, включаючи росіян і українців, не передбачено ніякої особливої ​​програми вступу до вищих навчальних закладів Китаю Незважаючи на те, що в основному всі предмети викладаються англійською мовою, для вступу знадобиться проходження тесту на знання китайської мови. Цей тест називається HSK. Проходження його можна вважати першим вступним іспитом.

Іноземним представникам крім закордонного паспорта в ректорат вищого навчального закладу необхідно буде надати такі документи, як:

  1. Атестат, що підтверджує наявність середньої освіти. Якщо немає можливості надати оригінал, можна використовувати копію, але вона в обов'язковому порядку повинна бути завірена у нотаріуса. Також до неї потрібно прикласти лист з оцінками (завірений таким же способом).
  2. Чотири фотографії паспортного розміру.
  3. Довідку про проходження медичного здоров'я. У документі повинен бути обов'язково підведений підсумок щодо стану здоров'я на момент надходження.
  4. Ксерокопії паспортів батьків (для неповнолітніх абітурієнтів).

Цінова політика

Китай відрізняється не тільки дуже гарною якістю освіти, а й його доступністю в порівнянні з іншими європейськими країнами. Вартість навчання в Китаї не можна назвати високою, скоріше вона є середньою. В середньому для отримання диплома бакалавра потрібно витратити від двох до трьох тисяч доларів США в рік.

Якщо ж є бажання навчатися далі не магістра, то буде потрібно сума в межах від трьох до чотирьох тисяч доларів на рік.

Ціни на продукти в магазинах Китаю

Важливо пам'ятати, що плата за навчання не включає в себе вартість проживання. Практично при кожному вищому навчальному закладі є гуртожиток, яке надає студенту можливість проживання за символічну плату. В середньому один день проживання коштує вісім доларів.

Але не тільки в гуртожиток може оселитися іноземний студент. Для таких учнів передбачений варіант проживання в місцевій китайської сім'ї. В середньому за одну добу необхідно заплатити в межах від десяти до тридцяти доларів.

Безкоштовне навчання в Китаї

Китай привертає таку велику кількість туристів ще через можливість отримання безкоштовної освіти. Зокрема, це стосується росіян, адже між цими державами існує вже напрацьована система з обміну студентами.

Але під безкоштовною освітою не має на увазі той факт, що за сам процес не потрібно буде платити. Основна «виверт» китайського уряду полягає у виділенні стипендій для хороших іноземних студентів.

Усі надані стипендії умовно можна розділити на такі види, як:

  1. Урядові. Надаються безпосередньо вищим навчальним закладам з державного бюджету.
  2. Стипендія Конфуція. Така стипендія покладається лише представникам, який демонстрував невідому досить високі результати у вивченні національної мови. Але отримати її можливо лише в разі навчання в одному з «Інститутів Конфуція».
  3. Університетські. Видається безпосередньо самим вузом. При цьому кошти виділяються лише самим університетом.
  4. Мерські. Надаються меріями міст за певні досягнення в навчанні.

Особливості навчання в китайських вузах

Важливим аспектом є той факт, що набір студентів станься два рази в рік: взимку і влітку. Таким чином, Китай намагається залучити більшу кількість іноземців. Для тих, хто вступав у літню пору, навчання починається вже у вересні.

Але якщо є бажання починати навчання в лютому, то подавати документи бажано вже в кінці листопада.

Для бажаючих навчатися в Китаї, необхідно пам'ятати, що всі книги і матеріал також є платним і його доводиться купувати за свій рахунок.

Для бажаючих навчатися в Китаї, необхідно пам'ятати, що всі книги і матеріал також є платним і його доводиться купувати за свій рахунок

Будівля Шанхайського університету високих технологій

Список витрат може поповнити і обов'язкове медичне страхування на весь період навчання. На закінчення можна виділити основні найбільш затребувані напрями, за якими здійснюють навчання саме іноземні представники.
До них відносяться такі, як:

  1. Медична галузь.
  2. Юриспруденція.
  3. Інженерно-будівельний напрямок.
  4. Навчання в області банківської справи і фінансів.
  5. Менеджмент.