Вища освіта і навчання в Канаді англійською мовою для росіян і українців в 2019 році

  1. Система освіти
  2. дошкільний етап
  3. середній етап
  4. типи шкіл
  5. Вища освіта
  6. Навчання для іноземців
  7. Вартість навчання
  8. Життя після університету
  9. Переваги навчання в Канаді


Сьогодні отримати освіту в Канаді може кожен бажаючий іноземець. Основними вимогами є знання англійської на необхідному рівні і можливість оплачувати навчання. Канада приваблює багатьох іноземців. З кожним роком збільшується число бажаючих іммігрувати в цю державу. І причиною тому не тільки високий рівень життя в Канаді , Гарне соціальне забезпечення, цілком гідні зарплати , А й освіту в Канаді, яке вважається одним з найкращих в світі.
Сьогодні отримати освіту в Канаді може кожен бажаючий іноземець
Канада зарекомендувала себе однією з найрозвиненіших країн світу. Поліпшення економічної системи відбилося на всіх галузях, включаючи освіту. Незважаючи на те, що навчання в Канаді коштує досить недешево, охочих вчитися саме в цій країні з кожним роком стає все більше.

Система освіти

Система освіти в Канаді розділяється на:

Система освіти в Канаді розділяється на:

Схема пристрою системи канадського освіти

  1. Дошкільне навчання.
  2. Початковий і середній етап.
  3. Вища освіта.

Вельми цікавим фактом є те, що в кожній провінції діє своя система навчання, заснована на територіальному розміщенні, культурні цінності, релігійному напрямку і історії. Це означає, що в Канаді немає єдиної програми освітнього процесу в 2019 році. У кожній провінції на місцевому рівні схвалюються свої програми навчальних процесів на кожному з етапів освіти.

дошкільний етап

Дошкільна освіта в Канаді представлено у вигляді дитячих садків. Але якщо в нашій країні віддати дитину в садок можна вже з двох років, то в Канаді це неможливо. Мінімальний вік дитини становить три роки, та й не у всіх регіонах. Віддати малюка в дошкільний заклад у віці трьох років можна лише в Онтаріо. У всіх інших регіонах цей вік збільшений до чотирьох років.

У всіх інших регіонах цей вік збільшений до чотирьох років

Дитячий садок в Канаді

Навчання в дошкільних установах проводиться за рахунок держави, тобто є абсолютно безкоштовним для батьків. Але якщо у батьків виникає бажання віддати дітей не в муніципальний дитячий сад, а в приватний, то - це цілком можливо. На території Канади існують приватні дошкільні навчальні заклади.

Згідно багатьом програмам, навчання дітей у віці від 3 до 4 років має бути не менше 33 тижнів на рік.

Найчастіше прийом дітей до цих організацій здійснюється влітку, так як навчальний процес починається вже у вересні. Закінченням року вважається липень. Але існують дитячі дошкільні установи, які не зачиняються на літо, а працюють цілий рік.

У державних установах вчителі та вихователі мають право самі вибирати програми навчання і методики. Всі необхідні для навчання матеріали купуються виключно за рахунок держави.
У державних установах вчителі та вихователі мають право самі вибирати програми навчання і методики

середній етап

Початкову і середню освіту в Канаді представлено саме школами. У свою чергу, школи поділяються на:

  1. Школи повного циклу.
  2. Початкові школи.
  3. Середні школи.
  4. Вищі школи.

Кожна зі шкіл характеризується віком учнів. Наприклад: в початковій школі можуть навчатися лише діти, які досягли шестирічного віку. Навчання здійснюється п'ять років. Закінчивши початкову школу, діти переходять в середню. У середній школі вони вчаться до дванадцяти років. Останньою школою на шляху у дитини стає саме старша школа. У неї він зазвичай потрапляє, будучи вже у віці п'ятнадцяти років.

Школа повного циклу являє собою установу, де під одним дахом вчаться діти різного віку. Прикладами таких шкіл можна назвати школи, що знаходяться в нашій країні. Школи по віковим групам мають окремі будинки та споруди.

Фасад будівлі канадської вищої школи

Згідно з твердженнями фахівців і психологів, поділ дітей за віком сприяє більш глибокому і швидкому засвоєнню матеріалу.
У початковій школі діти вивчають найпростіші предмети. Більш глибоке вивчення починається з середньої школи. У ній проводиться вивчення:

  1. Прикладних наук.
  2. Гуманітарних предметів.
  3. Суспільних наук.
  4. Англійського. Іноді навіть французької мови.
  5. Літератури.
  6. Іноземної мови на вибір.
  7. Музики.
  8. Акторської майстерності.
  9. Фізичної культури.

Основними предметами програми є історія і культура провінції. Після закінчення середньої школи дітям необхідно здавати іспити. Після чого вони можуть перейти в старшу. У старшій школі дітям надається можливість самостійно вибрати близько десяти предметів, які б вони хотіли вивчати протягом усього навчального року.

У старшій школі дітям надається можливість самостійно вибрати близько десяти предметів, які б вони хотіли вивчати протягом усього навчального року

Випускники канадської приватної школи

У Канаді існує поняття обов'язкової освіти. Тобто будь-яка дитина, що має канадське громадянство зобов'язаний провчитися в школі до 16 - 17 років. Але якщо дитина планує в майбутньому продовжувати своє навчання у вищих навчальних закладах, то він повинен закінчити школу. Зазвичай випускниками старших шкіл стають діти віком від 18 до 20 років.

У Канаді не існує як єдиної програми навчання, так і його термінів. Кожній області притаманні свої терміни. Наприклад, проходячи навчання в школах Квебека, необхідно буде відучитися 11 років. В Онтаріо - 13 років. Але в середньому діти вчаться по 12 років. Старша школа є першою сходинкою до отримання диплома про наявність вищої освіти. Адже останніми роками навчання спрямовані саме на підготовку до вступу у вищі навчальні заклади.

Підготовка здійснюється за однією з програм:

  1. Advanced Placement Courses (AP).
  2. International Baccalaureate Program, IB.

За цими програмами проходять навчання всі області. Виняток становить лише Квебек. Програма International Baccalaureate Program є найбільш затребуваною і розгорнутої. Згідно з цією програмою, учням надаються знання та право вступати в будь-який навчальний заклад світу. Програма Advanced Placement Courses є більш популярною в Канаді. Вона передбачає вивчення восьми предметів, два з яких можна вибрати самостійно виходячи з особистих побажань.

Основними предметами цієї програми є:

  1. Математика.
  2. Англійська мова.
  3. Гуманітарні предмети.
  4. Природні науки.

Незалежно від того, за якою програмою проходило навчання, випускники шкіл отримують свідоцтво, яке підтверджує, що вони проходили навчання.

типи шкіл

Школи можуть розділяти не лише за віковими категоріями, а й за типами. Існує три типи шкіл:

  1. Громадська.
  2. Католицька.
  3. Приватна.

У громадській та католицької - діти навчаються безкоштовно. За навчання в приватній школі потрібно заплатити. Особливістю приватних шкіл є застосування в них відомої всьому світу програми Марії Монтессорі.

Вища освіта

Саме вищою освітою славиться Канада. Якщо в школах і дитячих дошкільних установах рідко можна зустріти дітей російських або українців, то в вищих навчальних закладах росіяни не є рідкістю. Іммігрувати на постійне місце проживання в Канаду досить складно, але якщо іммігрувати в цю країну під виглядом навчання, то все стає набагато легше. Адже мігрантам після проходження навчання в Канаді дозволяється залишитися на території цієї країни.

Адже мігрантам після проходження навчання в Канаді дозволяється залишитися на території цієї країни

Будівля провідного канадського університету Торонто

Вища освіта в Канаді представлено коледжами та університетами, в яких можливо отримати практично всі спеціальності. існує кілька видів коледжів в Канаді :

  1. Громадської типу.
  2. Технічної спрямованості.
  3. Кар'єрні.
  4. Університетські.

У перших двох установах потрібно вчитися протягом 2 або 3 років. Цей коледж пропонує освіту, яке повністю орієнтоване на обрану професію. У кар'єрному коледжі студенти вчаться по системі швидкого навчання. Але ці коледжі мають досить вузькою спеціалізацією.

Основними факультетами навчального закладу є:

  1. Ведення бізнесу.
  2. Комп'ютерні системи.
  3. Секретарська справа.

Найпопулярнішим є саме університетський коледж.

Найпопулярнішим є саме університетський коледж

Будівля університетського коледжу Ніагара в Канаді

Він є частиною вищого навчального закладу і пропонує своїм студентам такі ж спеціальності, що і університет.

Вища освіта в Канаді складається з:

  1. Бакалаврату.
  2. Магістратури.
  3. Докторантури.

Для отримання диплома бакалавра потрібно пройти навчання протягом 4 років.
Для отримання ступеня магістра, студенту необхідно буде пройти пост - дипломну теоретичну програму. Отримати ступінь можна лише через 1 - 2 роки. Для отримання докторського ступеня студенту потрібно пройти науково-дослідницьку програму. Тривалість курсу дорівнює трьом рокам.

Навчання для іноземців

Навчання в Канаді для багатьох іноземців є просто вкрай мрією, адже навчання в Канаді коштує чималих грошей. А у багатьох цих коштів просто немає. Але якщо немає можливості самостійно оплачувати навчання, але є бажання вчитися в Канаді можна постаратися скористатися грантами, наданими безпосередньо Канадою.
Навчання в Канаді для багатьох іноземців є просто вкрай мрією, адже навчання в Канаді коштує чималих грошей
Сьогодні Канада є однією з країн, де отримати грант на навчання досить нескладно. Ця країна не пред'являє унікальних вимог. Гранти надаються державою або фондами. Сьогодні існує три найвідоміших гранту:

  1. Vanier Canada Graduate Scholarship. Цю можливість добре вміють використовувати росіяни, охочі отримати канадський диплом в області інженерних, соціальних і гуманітарних наук. Отримання гранда передбачає безкоштовне отримання стипендії в розмірі 50 тисяч доларів щорічно. Подавати заявки необхідно до шостого листопада.
  2. Banting Postdoctoral Fellowship. Розмір стипендії дорівнює 70 тисячам доларів. Подавати заявки можна з 1 червня.
  3. Trudeau Foundation. Подача заявок в середині грудня.

Подати заявку можна:

  1. Через один зі спеціальних фондів Канади.
  2. Через університет.

Варто зауважити, що отримати грант можна лише вже навчаючись в університеті.

Варто зауважити, що отримати грант можна лише вже навчаючись в університеті

Канадський університет Кейп Бретон

Тільки в цьому випадку можна подавати заявки на отримання грантів через громадські організації та фонди.
Вступ до вищого навчального закладу Канади - справа не з легких. Спочатку претенденту потрібно пройти відбір, а потім вже отримати візу в цю чудову країну.

Необхідно заздалегідь дізнатися які потрібні документи для вступу. Іноземним абітурієнтам потрібно пройти тест на знання англійської мови. Для бажаючих вступити в Канаду варто пам'ятати, що атестат повинен містити лише хороші оцінки з профілюючих предметів.

Вартість навчання

Бажаючим іммігрувати в Канаду під виглядом навчання варто пам'ятати, що навчання в цій країні обходиться вкрай недешево. Тому безпосередньо перед імміграцією варто тверезо оцінити своє фінансове становище. Звичайно, урядом Канади виділяються різні гранти і всілякі стипендії на навчання, але ви не можете бути впевнені, що отримаєте їх саме ви.

Вартість навчання в канадських вищих навчальних закладах безпосередньо залежить від престижності самої установи. У великих містах країни вартість буде значно вище, ніж в провінції. Вартість також може залежати від тривалості навчання.
Вартість навчання в канадських вищих навчальних закладах безпосередньо залежить від престижності самої установи
Все безпосередньо залежить від побажань іммігрував до Канади іноземця. Він може провчитися в країні 4 роки і отримати диплом бакалавра. Якщо цього ступеня буде недостатньо, тоді доведеться вчитися на магістра в Канаді .

Для отримання ступеня бакалавра іммігрувати в Канаду іноземцю потрібно заплатити близько 15 тисяч доларів.

Але варто враховувати, що ця сума за навчання в одному з провінційних університетів. У більш престижних університетах потрібно заплатити від 10 тисяч доларів на рік. Програма отримання доктора наук може досягати навіть 35 тисяч доларів на рік. Мінімальна ціна за один рік навчання дорівнює сумі в 8 000 доларів.

Життя після університету

Багато іноземців приїжджають до Канади з надією, залишитися в цій країні назавжди. І це зовсім не дивно, адже іммігрувати через навчання набагато легше. Навіть якщо випускники є мігрантами з іноземних країн, це ніяким чином не позначається на їх працевлаштуванні в Канаді . Канада відноситься до числа країн, які однаково приязно приймають на роботу «ще вчорашніх студентів». В середньому заробітна плата випускника із затребуваною професією може досягати 40 тисяч доларів.

Переваги навчання в Канаді

Канадський університет Святого Томаса

Навчання в Канаді має масу переваг таких, як:

  1. Існує можливість вибрати необхідну спеціальність.
  2. Цілком прийнятні умови для надходження.
  3. Сусідство з Сполученими Штатами Америки.
  4. Вивчення двох мов: англійської та французької.
  5. Можливість підробітку на період навчання.
  6. Вартість навчання значно нижче, ніж в США чи Великобританії.