- Вищі навчальні заклади Німеччини В даний час в Німеччині функціонує понад 400 державних вищих навчальних...
- Надходження до університетів Німеччини з навчанням на німецькій мові
- Надходження до університетів Німеччини з навчанням на англійській мові
Вищі навчальні заклади Німеччини
В даний час в Німеччині функціонує понад 400 державних вищих навчальних закладів, з них приблизно 120 класичних університетів і університетів з технічним ухилом, і близько 200 так званих Університетів Прикладних Наук. Такі навчальні заклади фінансуються за рахунок державного бюджету, і, отже, навчання в них є безкоштовним. Крім цього, в Німеччині ведуть освітню діяльність близько 60 приватних університетів, які отримують фінансування від приватних фондів, - відповідно, навчання в такому вузі оплачує сам студент. Більшість університетів доступні для студентів з усього світу, незалежно від їх громадянства і етнічної приналежності. В даний час, вища освіта в Німеччині отримують понад 190 000 студентів з-за кордону.
Класичні університети Німеччини, як і в багатьох інших країнах, не тільки навчають студентів, а й проводять численні наукові дослідження. Технічні університети - це навчальні заклади, які історично спеціалізувалися на викладанні виключно технічних та інженерних предметів. Згодом програми в таких вузах придбали більш універсальний характер, і зараз студенти технічних університетів мають можливість вивчати предмети гуманітарного циклу і мистецтво.
Університети прикладних наук пропонують своїм студентам професійну освіту, орієнтоване на прикладну роботу відразу після отримання диплома про вищу освіту. Освітні програми в них - коротше, ніж у класичних вузах. Наприклад, диплом бакалавра можна отримати всього за 3.5 року!
Академічна освіта по творчих професій можна отримати в 53 вищих художніх і музичних школах Німеччини. Подібні вищі навчальні заклади готують професійних художників, музикантів, викладачів дисциплін художньо-естетичного циклу.
Свою нішу займають і приватні вищі навчальні заклади. Як правило, вони орієнтовані на програми у сфері економіки і бізнесу.
Надходження на програми вищої освіти в Німеччині
На відміну від багатьох інших європейських країн, щоб вступити в державні університети Німеччини на програми бакалаврату, російським студентам потрібно пройти навчання в російському вузі протягом декількох років. Причому найчастіше за тією ж спеціальністю, на яку студент планує подавати документи до Німеччини. Існує кілька варіантів надходження - все залежить від кількості «кредитів», набраних на програмі вищої освіти, і рівня володіння іноземною мовою.
Надходження до університетів Німеччини з навчанням на німецькій мові
Закінчивши перший курс російського вузу, студенти можуть подати документи на підготовче відділення при обраному університеті в Німеччині - так званий Studienkolleg. Мінімальні вступні вимоги в Studienkolleg - володіння німецькою мовою на рівні В1 або В2 (в залежності від університету) і наявність атестата про повну загальну середню освіту. Після закінчення підготовчого відділення всі студенти складають державний іспит, на підставі якого вони можуть надійти в той чи інший вуз.
Маючи за спиною 2 роки очного навчання в російському вузі (або 4 роки заочного освіти), студенти можуть підготуватися до вступу безпосередньо на перший курс німецького вузу. Необхідною умовою вступу є підтвердження рівня володіння німецькою мовою в форматі офіційних іспитів DSH або TestDaF .
Ви можете підготуватися до здачі TestDaF в Центрі іноземних мов Освітньої групи Ай Клас або безпосередньо в мовних школах Німеччини. Потенційним студентам необхідно пам'ятати, що TestDaF вважається складним іспитом! Тому готуватися до його здачі потрібно заздалегідь і з професійним викладачем.
Вимога до рівня володіння мовою при прямому вступі до університету - С1 (просунутий) або вище.
Надходження до університетів Німеччини з навчанням на англійській мові
Здобути вищу освіту в університетах Німеччини можна також і англійською мовою (особливо це стосується програм магістратури в Німеччині). Для подачі документів на міжнародні програми, що викладаються англійською мовою, студент повинен надати результати сертифікаційних тестів IELTS чи TOEFL. Набір студентів в більшість німецьких університетів проводиться 2 рази протягом навчального року: на зимовий (з початком навчання у вересні) і літній (з початком навчання в березні) семестри. Зазвичай заявки приймаються на зимовий семестр до 15 липня, на літній семестр - до 15 січня. Вкрай важливо, щоб документи були подані до університетів в точно встановлені терміни; самі документи повинні суворо відповідати вимогам кожного окремо взятого вузу. У зв'язку з тривалим процесом обробки і великою кількістю заявок, ми рекомендуємо планувати подачу документів на програми вищої освіти в Німеччині завчасно.
Детальну інформацію про програми вищої освіти в Німеччині Ви можете отримати на безкоштовній консультації в офісі Освітньої групи «Ай Клас». Контактні дані:
[email protected]
+7 812 320 99 71.