Щороку абітурієнти «бомблять» театральні вузи, записуються на підготовчі та додаткові вищі акторські курси і все заради того, щоб стати студентами престижного вузу і отримати акторську спеціальність.
Навчання в них можливо тільки після успішного проходження на творчу придатність. Вступникам слід успішно прочитати байку, вірш, уривок з прози.
Для запису на вищі курси акторської майстерності при вузі потрібно поспішати, адже бажаючих завжди дуже багато.
Прекрасне театральну освіту можна отримати в школі-студії ім. Вл. І. Немировича-Данченка при МХАТ ім. А.П. Чехова.
В інституті успішно просуваються такі програми навчання:
- акторське мистецтво . По закінченню навчання дані чотирьох річні вищі театральні курси гарантують диплом спеціаліста.
- Художнє оформлення вистави: випускники даної спеціальності отримують диплом бакалавра.
- П'ятирічне освіту чекає студентів кваліфікації продюсера виконавських мистецтв.
- Сценографія. Випускники отримують диплом спеціаліста по проходженню п'ятирічного навчання.
Абсолютно на кожному факультеті крім базових профільних предметів (акторське мистецтво, сценічна мова , Пластика, грим, живопис і малюнок), студенти вивчають такі загальноосвітні дисципліни як історія, іноземні мови, філософія.
- Театральний інститут імені Бориса Щукіна: дане театральне вищу освіту здійснюється за бакалавріатской системі. В інституті 7 кафедр, в якій акторська є основною. Навчання тільки очне, триває 4 роки. Кафедра сценічної мови має на меті формування правильної вимови, створення чіткої дикції, постановку голосу та успішне їм володіння, розвиток музичного слуху.
- Вище театральне училище ім. М.С. Щепкіна: дана вища акторська школа випускає студентів за двома спеціальностями. Всього в інституті 5 кафедр: акторська майстерність, сценічна мова, пластичне виховання, філософія і культурологія, мистецтвознавство. Звичайно, ведуча кафедра- кафедра акторської майстерності, яка пропонує програму розроблену Станіславським. В інституті студентам пропонуються практичні заняття, розвиток імпровізації, театральні експерименти за допомогою яких відбувається творчий розвиток особистості.
- Бажають здобути середню та вищу освіту можуть пройти освіту в Російській академії музики імені Гнесіних по спеціальності: теорія музики, вокальне мистецтво, хорове диригування, хоровий та сольний спів, інструментальне виконавство.
- Вища школа акторської майстерності ГИТИС пропонує наступні факультети: акторський, режисерський, театрознавчий, балетмейстерську, артист естради, продюсерський, сценографії.
Вільний час не повинно бути витрачено даремно, тому театральна школа для підлітків може стати корисним і приємним дозвіллям. Налагоджуючи стосунки з педагогом як з наставником, підлітки діляться своїми переживаннями і вчаться краще контролювати свої емоції в житті.