Фото: АртЦентр "Павелецького"
У середу, 26 лютого, в арт-центри "Павелецького" відбулася прем'єра вистави "На високих підборах" за п'єсою одеського драматурга Олександра Марданя "Лист очікування". Глядачам представили ностальгічну комедію за участю Нонни Гришаєва, Сергія Белоголовцева і Евкліда Кюрдзідіса. Режисер постановки, артист театру і кіно Олександр Нестеров задумав оригінальну антрепризу, відмінну від тих, які можна побачити в Москві. Родзинкою вистави стала жива музика, органічно переплітається з монологами героїв.
Фото: АртЦентр "Павелецького"
"Лист очікування" - це перша п'єса Марданя, написана в 2003 році. Вона частково автобіографічна. Паралелі можна провести між автором і одним з головних персонажів - Костею. Обидва - морські інженери. Правда Марданян людини як фахівця змінив кардинально - зайнявся бізнесом, потім драматургією. Останнє починання досить успішно, п'єси автора ставляться в Києві, Одесі, Москві, Єревані, Єрусалимі, Мінську.
Московському глядачеві герої "Ліста очікування" знайомі. У 2005 році спектакль з однойменною назвою в театрі імені Маяковського представив режисер Андрій Максимов.
Фото: АртЦентр "Павелецького"
"Глядачі зацікавилися, але не було реклами. Цього разу проект фінансував меценат Олександр Давидкин, - розповіла завліт театру імені Вахтангова Валентина Федорова. - Це я порадила ставити" Лист очікування "Євгенії Куриленко - продюсеру проекту. Я дивилася спектакль чотири рази - є в ньому якесь чарівність. У п'єсі ви не знайдете ні вульгарності, ні дурниці, не дивлячись на те, що ключова тема - адюльтер. Це зворушлива історія, яка зберігає атмосферу часу ".
Час в п'єсі Марданя, як і у виставі, постає у вигляді окремого персонажа у виконанні лідера групи "Замотаєв Бенд", лауреата фестивалю "Велика різниця" Івана Замотаєва.
Фото: АртЦентр "Павелецького"
При цьому основне місце Замотаєва не на сцені, а над нею. Дія спектаклю відбувається в двох просторах - це нижній ярус, на якій розміщені тумбочки, двоспальне ліжко, стіл; і концертний майданчик на рівень вище, де розташовуються музиканти. Протягом двох актів відбувається взаємодія акторів і музикантів: то Іван Замотаєв, залишивши мікрофон, з'являється в кімнаті, то Нонна Гришаєва в бузковій сукні в підлогу поповнює ряди "Замотаєв Бенд" і виконує радянські шлягери.
Посилання по темі
Герої знайомляться в 1975 році, а розв'язка придуманої Марданем історії настане лише в 2005-му. Весь цей час москвичка Віра і одесит Костя підтримують трепетний вогник випадкового роману "на стороні". Сочі - Рига - Стамбул. Минають роки, змінюються міста і місця зустрічей, дорослішають діти героїв, руйнуються стримують прояви їх почуттів сімейні узи, але кожен раз щось заважає Вірі і Кості бути разом довше декількох днів.
"Сім'я - це домашні тапочки, а наша зустріч - туфлі на високих підборах", - знаходить пояснення Віра.
Фото: АртЦентр "Павелецького"
Відносини героїв розвиваються на тлі знакових радянських подій: Олімпіада-80, "сухий" закон, човникарів. Про події давно минулих років нагадують предмети з минулого: олімпійські ведмедики на шпалерах, спиртне в заварювальному чайнику, картаті ринкові сумки. Глядачі ностальгують по повній.
Комедія в чистому її прояві - моветон. Тому у виставі раз у раз звучать сумні нотки. Драматичності сюжету додає очевидна приреченість зв'язку головних героїв. Віра права почасти, прогулянки в домашніх тапочках, звичайно, нудні і повсякденні, але чи довго вдасться невтомно крокувати на високих підборах?
Алла Панасенко
сюжети: Театри Москви: репетиції, інтерв'ю, прем'єри , рецензії
Віра права почасти, прогулянки в домашніх тапочках, звичайно, нудні і повсякденні, але чи довго вдасться невтомно крокувати на високих підборах?